Autor Tema: Mala foto prica o Silji i lopti  (Pročitano 5319 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Mala foto prica o Silji i lopti
« poslato: Septembar 10, 2010, 10:04:34 pre podne »
Pozdrav,

ne znam gde bih tacno ovu temu, ali mi je nekako scenografija kompletno gradska i urbana, pa sam se odlucio za ovde. Naravno, premestanje je uvek OK varijanta ako uocimo sta prikladnije.

Elem, sinoc me u kurtoazno-poslovnoj poseti ona dvojica mapetovaca sa preko 4 metra ukupne visine gadno opljuju za lenjost da kacim fotke. Ja, sta cu...odlucim da nesto kao pokacim a najprikladiniji i najzgodniji mi se ucini mali sejsen sa jednim slatkim, ali potencijalno opakim modelom. U pitanju je Silja, jedna puka dobrica zarobljena u telu masine za komadanje, jedan takav lep ukras covekovog zivota da nisam siguran da li je to zacetnik nove vrste - Staford ENterijer  ;D

Silja radi od malih nogu, cuva dvoriste garaze od kojecega, preko leta najvise od muva i komaraca koje vija i na koje laje bez prekida, ali i od drugih intrudera kao sto je, recimo, lopta. Poigra se i on sa loptom ali odmah napravi faul i diskvalifikuje - loptu.

Dakle, kao sto rekoh, prava dobrica:


Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #1 poslato: Septembar 10, 2010, 10:10:04 pre podne »
Pozdrav,

dakle, taki sam, cuvam mrtav ozbiljan svoj prostor...a usput i prostor oko sebe, iako neki smatraju da bas to drugo i treba da cuvam, samo...Who cares?

Cuo sam nesto!

...zvizdi odozgo negde....sleva?
Sdesna?

Gotova si, vidim te!

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #2 poslato: Septembar 10, 2010, 10:13:58 pre podne »
Pozdrav,

Moja si!

Sta kazes?
Sta znaci to SSSSssssssssssss......??!!

Znaci, lopta nece vise da se igra a ja se sav posvetio igri...zivot je stvarno nepravedan :(

A vidi sad ovog?
Ma to je moje sada covece!

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #3 poslato: Septembar 10, 2010, 10:16:00 pre podne »
Pozdrav,

ha, volis grubu igru deckonjo?

Idemo onda, malo profil, malo torzo, malo plocice pa da vidimo ko je ovde frajer a ko statira...

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #4 poslato: Septembar 10, 2010, 10:19:27 pre podne »
Pozdrav,

eh, glupi uticaj jos glupljih stranih filmova....cim sam osvojio svoju loptu, prvo sto sam zalajao bilo je:

- Who's The Man?!

I, eto....ispade da je on The Man, a ja sam samo pobednik koji je osvojio loptu...a lopta ne samo da nece vise da se igra, nego vise i ne prica samnom, nema vise ni onog SSSSsssss...sto je jedno vreme pricala, mada je ja ni tada nisam bas shvatio ali bar je pricala, pa ni Robinzon nije razumeo Petka pa je opet bio zadovoljan sto ga cuje da prica, molicufino.


Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #5 poslato: Septembar 10, 2010, 10:25:15 pre podne »
Fotografije su barem meni fenomenalne,a Šilja je prelep!Jedino nigde ne vidim loptu iz naslova?Jedini detalj koji mi se ne dopada je lanac,ali to nema veze sa slikanjem  >:(
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #6 poslato: Septembar 10, 2010, 10:27:00 pre podne »
Pozdrav,

e da...ova foto-prica nastala je na osnovu istinitih dogadjaja. Procenjuje se da na ulicama glavnog grada danas ima oko 4500 pasa lutalica koji ne mogu da uzivaju u ovakvim sportskim aktivnostima. Ova foto-prica nije posvecena njima vec onim drugim psima, narocito onim dobricama koji teze da evoluiraju u vrste slicne vrsti Staford ENterijer. Likovi u prici nisu fikcija i autenticni su, i svaka podudarnost sa nekim drugim likovima koje mozda srecete svuda oko Vas je slucajna ali i neizbezna.
Danas je Silja odrastao pas, stariji je za skoro nedelju dana od doba kada je odigrao svoju utakmicu zabelezenu u ovoj prici i za tih par dana nije sazreo bas mnogo ali je sigurno napredovao. Njegov gazda ce se radovati kad vidi ovu pricu na internetu iako ni on nije nesto posebno sazreo od vremena kad je prica nastala. Lopta nije imala sreca kao prethodna dvojica. U potpunosti je sazrela ali je ostala samo u vidu ovih fotografija, treca dimenzija joj se netragom izgubila pred kraj snimanja, a danas jos postoji jos samo uspomena na njeno postojanje, sto ovu foto-pricu cini vaznom sportskom arhivom ako jednog dana dete koje je dobacilo tu loptu jednog dana postane...znate vec.

Autor se zahvaljuje svima koji su imali zivaca da ovo odgledaju i odcitaju do kraja, saoseca sa njima i shvata koliku su zrtvu u to ime podneli.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #7 poslato: Septembar 10, 2010, 10:27:24 pre podne »
Ups,komentar sam poslala posle prve poruke,nisam baš toliko ćorava,sada vidim i loptu  ;D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #8 poslato: Septembar 10, 2010, 10:29:51 pre podne »
Pozdrav,

ni nama se nije dopao lanac ali je on obavezan deo ove sesije, iako sam se da drugarom dogovorio da obavimo jedno kompletnije fotkanje negde na livadi, bez lanca ali u ovim uslovima je bilo neizbezno. Da, lopta je odavno izgubila obelezja lopte a ja sam aparat poneo tek dan kasnije tako da za videti loptu osim prostog pogleda treba upotrebiti i mastu, Silja je to malo doterivao  pa je pogubilo oblike :)

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #9 poslato: Septembar 10, 2010, 10:36:04 pre podne »
Najviše mi se dopada ona u krupnom planu sa Šiljom i loptom iz profila,sve su bez broja pa mora malo deskripcije  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #10 poslato: Septembar 10, 2010, 10:40:54 pre podne »
Moram priznati da mi se ipak više dopada kako radi ta 85-ica, nego taj dražesni psić.
Nekako nemam sklonosti ka toj rasi, pa to ti je :(

Slike su odlične, kao i cela priča

Nego, zanima me da li si ovde primenio neke od vrhunskih tehnika parcijalnog oštrenja, ili je to ipak tajna???
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #11 poslato: Septembar 10, 2010, 11:00:26 pre podne »
Mislim da se nas drugar iskusno i na vreme preorijentisao na C stranu, tako da mu izucavanje ovih nadri vestina ukljucujuci tu i navedeni famozni nacin ostrenja (obavijen velom tajNi, spiralama magle) u ovoj kombinaciji nece zatrebati ni u snu.

btw. sama serija bez nekih vecih zamerki, odlicna... kolorit, ostrina... sve.

Pozz

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Mala foto prica o Silji i lopti
« Odgovor #12 poslato: Septembar 10, 2010, 11:41:53 pre podne »
Pozdrav,

BLeske, kanda Ti je neko nesto ceprkao po potpisu, nesto mi tu ne stima  ;D
Ma bez sale, kakav potpis...

Od tehnika ostrenja vrlo malo toga je koristeno, Nik veoma umereno i 85-ica u svojoj punoj snazi, one tajnovite metode nisam stigao da proucim, jos uvek sam spopleten oko kalibracije sa novcanicom, nikako da to savladam pa da predjem na petine...daleko sam ja jos od tajnog brusenja i ostrenja.