Autor Tema: Fuji FinePix S9500  (Pročitano 5411 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pajo015

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Fuji FinePix S9500
« poslato: Septembar 08, 2010, 06:09:13 posle podne »
Poštovanje.
Moj Fuji je radio super sve do danas.Koristi xD karticu.Medjutim podržava i CF memorijsku karticu,koju do sada nisam koristio.Kada sam danas kupio i ubacio CF,neće da mi radi ni jedna.xD kartica mi izbacuje CARD ERROR.U meniju sam prebacivao koju karticu želim da koristim.Na xD kartici mi izbacuje pomenutu poruku,dok CF na displeju očitava nešto unedogled.Napominjem da obe kartice čitač kartica vidi.Obe sam ih formatirao u računaru.Nemam prilike da probam sa  drugom karticom jer ih ovde gde ja živim teško naći. U čemu je problem?Hvala unapred.
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2010, 06:23:54 posle podne od strane Pajo015 »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Fuji FinePix S9500
« Odgovor #1 poslato: Septembar 08, 2010, 07:05:27 posle podne »
Pozdrav, obrati paznju dole na dnu otvora gde se ubacuje CF memorijska kartica da se nije iskrivio jedan od onih pinova. Ako nije to, onda najbolje da odneses u "SS Digit" servis, 011/3223674.

Van mreže Pajo015

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji FinePix S9500
« Odgovor #2 poslato: Septembar 08, 2010, 07:55:50 posle podne »
Hvala ti drugar ko bratu.Bio si u pravu.Kada sam ubacivao CF ukrivio sam jednu nožicu i napravio spoj.Aparat radi.Hvala još jednom.Pajo.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Fuji FinePix S9500
« Odgovor #3 poslato: Septembar 08, 2010, 08:19:32 posle podne »
Nema na cemu, pozdrav.

Van mreže Pajo015

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
OPET FUJI S9500
« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2010, 09:35:41 posle podne »
Zamolio bih Vas za još jedno pitanje,jer ste mi pomogli oko ukrivljenog pina gde ide CF memorijska kartica.Naime radi se o sledećem problemu ili mom neznanju.Pošto sam pre ovog S9500 imao S6500fd i kod njega sam mogao ručno da namestim otvor blende (kod S6500 je bilo pritisneš dugme +/- i pomoću kursora podešavaš.Isto se podešava i kontuinirano okidanje (3 snimka zaredom).Medjutim kod S9500 je drugačije.Isto pritisneš odredjene tastere i točkićem pored ideš u ''+'' ili ''-''.Bar tako stoji u uputstvu.Medjutim to kod mene ne radi ili imaju još neke opcije koje sam preskočio.Taj pomenuti potenciometar ne reaguje.Da li se to radi na neki drugi način?Zamolio bih Vas za pomoć.Napominjem da je Fuji S9500 polovan. >:( >:(
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2010, 09:39:00 posle podne od strane Pajo015 »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Fuji FinePix S9500
« Odgovor #5 poslato: Septembar 12, 2010, 11:29:49 posle podne »
Cao Pajo, rado' bih ti pomogao, ali ne znam napamet raspored dugmica i Menu-a na tom Fuji-u, a nemam ga, odavno se ne proizvodi, pa se nadam da ce se javiti neko sa foruma ko je takodje ponosni vlasnik Fuji-a S9500. Znam za dosta modela raspored komandi, ali nemoguce je sve to drzati u glavi. Jel ti taj tockic funkcionise za bilo koju komandu na fotoaparatu, ili uopste ne reaguje? Jer, ako ne reaguje ni u jednom rezimu onda je problem tehnicke prirode sa tim tockicem. A ako bilo gde reaguje, onda je sa njim sve OK, i treba pazljivo citati uputstvo.

Van mreže Pajo015

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji FinePix S9500
« Odgovor #6 poslato: Septembar 12, 2010, 11:34:39 posle podne »
Ne reaguje druže ni u jednoj opciji.U uputstvu koje sam skinuo sa Neta stoji da je taj točkić za te funkcije.Ako ništa odneću ga u servis i bar da mi srede i onaj pin da bih mogao koristiti i CF karticu.U svakom slučaju hvala.Pozdrav.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Fuji FinePix S9500
« Odgovor #7 poslato: Septembar 13, 2010, 12:08:08 pre podne »
Nema na cemu, imas broj servisa, pozdrav.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Fuji FinePix S9500
« Odgovor #8 poslato: Septembar 13, 2010, 12:09:53 pre podne »
Ne znam kako to radi sa S6500, ali na S9500/9600 se taster za kompenzaciju/blendu (označen sa ±) mora non-stop držati i istovremeno roljati kontrolni točkić. Ovaj scenario važi sa M (manuelni mod).

Pozdrav