Autor Tema: Nikon COOLPIX P7000  (Pročitano 12352 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mikeli74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
    • mikeli74
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon COOLPIX P7000
« Odgovor #20 poslato: Januar 09, 2017, 07:06:58 posle podne »
Sa objektivom 16-50 f3.5-5.6 IOS. Cena kompleta je 300 eura. Prelazi moju planiranu sumu koju sam spremio za fotoaparat, ali je  skoro pa u mint stanju. Ne znam da li vredi toliko, i da li da se zalecem da ga uzimam. Iskreno, mnogo je lepsi od NEX 5, i zbog toga mi se svideo. Znam da je sa tim objektivima igra bez granica, ali za moje potrebe ovaj 16-50 objektiv je sasvim dovoljan.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon COOLPIX P7000
« Odgovor #21 poslato: Januar 09, 2017, 07:38:38 posle podne »
Pa ok... probaj malo da spustis cenu, reda radi ... ali generalno, to je to. Ok je to aparatic, ima tilt LCD, nema trazilo... i dace ti vise nego bilo koji navedeni kompakt koji si naveo. ako te privlace prajmovi, uvek mozes da pazaris polovan fuji 27mm f/2,8 za manje od 200e, i da sve to strpas u dzep od jakne.
Dobijas aps-c xtrans senzor, kakav je u fuji xe1, xe2, xt1, xpro1... i sl. Dakle, odlicno! Nemas izbor manuelnih kontrola poput njih, ali sve je tu. AF ti je CDAF, i nije sampion brzine... ali van hvatanja pasa u trku, odradice ti posao super. Za prirodu... sasvim pristojno.

Drugo, verujem da je ocuvan... jer se fuji cuva kao oko u glavi :) ... udje ti pod kozu.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže mikeli74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
    • mikeli74
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon COOLPIX P7000
« Odgovor #22 poslato: Januar 11, 2017, 05:40:30 posle podne »

Drugo, verujem da je ocuvan... jer se fuji cuva kao oko u glavi :) ... udje ti pod kozu.

Vodeci se Zorane ovom vasom recenicom, i sa evricima u dzepu, danas sam isao da pogledam i pazarim onaj fuji o kojem sam pisao u prethodnom postu. A tamo... tamo veliko razocarenje! Aparat dosta losije izgleda uzivo, dosta izgrebano i telo i objektiv, ekran musav, blic raskliman dok je spakovan, strci mimo tela, na tasterima dosta izlizane oznake, sto mi je odmah stavilo do znanja da je aparat dosta koriscen. Tako da sam odustao od kupovine istog. Sutra cu da pogledam jedan NEX 5, pa ako mi se ni on ne svidi, stavljam kupovinu fotoaparata na standbay, dok se opet ne pojavi na oglasima nesto valjano.