Autor Tema: Plavusa moli za savet !  (Pročitano 27724 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Unique

  • Gost
Odg: Plavusa moli za savet !
« Odgovor #60 poslato: Januar 08, 2008, 01:02:18 posle podne »
E a sad imam jos dva pitanja i da resavam pitanje kupovine.
Koju karticu za njega uzeti XD ili CF?
Koj stalak za njega uzeti?

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Plavusa moli za savet !
« Odgovor #61 poslato: Januar 08, 2008, 01:28:06 posle podne »
mislim da sa xD radi brže i bolje ...

stalak - i najjeftiniji Manfrotto je bolji od plastikanera kineza ...  ;)
mislim da bi ti 718B tripod bio lepo rešenje ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Plavusa moli za savet !
« Odgovor #62 poslato: Januar 08, 2008, 01:39:35 posle podne »
Ovo za karticu.
Generalno posmatrano CF kartice su i brze i pouzdanije od XD kartica. CF kartice su 16 bitne dok su XD 8 bitne. Brzina je usko povezana i sa nacinom citanja (da ne detaljisemo).
Iskreno priznajem da u Fujiu ne znam koja je brza.


718B je zakon.

Van mreže fotografbgd

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Plavusa moli za savet !
« Odgovor #63 poslato: Mart 24, 2008, 02:54:55 posle podne »
Caos ja se profesionalno bavim fotografijom radim sa Fuji s9600 profesionalno i imam odlicne rezultate gomile fotografija sam  odradio i fantasticno sluzi jeste malo sporiji 1fr/s ima povecan sum na ISO1600 IZBEGAVAJ GA  njegov blic radi savrseno do 4 metra extrerni moze al samo u manuelnom modu i nema nikakvu sinhronizaciju to mi je velika mana al moze da da odlicne rezultate ustacu te uveriti fotografijaama na papiru da  vidis pravu fotku osetis te boje predlazem ti jos jedan njegov nasledni model s100 fs IMA 3 snimka u sekundi   posalji mi mail na fotografbgd@hotmail.com da ti detaljnije objasnim sve uzivo lepo na tenane cenim sto volis fotografiju poz Sasa

Van mreže fotografbgd

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Plavusa moli za savet !
« Odgovor #64 poslato: Mart 24, 2008, 03:06:35 posle podne »
koristim obe kartice xd i CF I odlicno se ponasaju stvarno super bez ikakvih problema mozda si trebala sacekati uzeti ovaj noviji s100fs on nema CF sto je po meni malo bezveze koristi sd sdhc  i xd rade odlicno

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Plavusa moli za savet !
« Odgovor #65 poslato: Mart 24, 2008, 03:50:24 posle podne »
Prvo,
dobrodosao na forum.

u manuelnom modu i nema nikakvu sinhronizaciju to mi je velika mana ...model s100 fs IMA 3 snimka u sekundi 

i samo jedna mala ispravka. Sinhronizaciju ima jer bez nje blic ne moze uopste raditi, ali nema TTL.

3snimka/sec su u TOP7 modu, a ne u free modu, gde su pojedine funkcije kod aparata zakljucane. Medjutim i to je znacajan napredak. Pogotovo ako se tome doda i Top-50 mod koji aparatu omogucava da napravi 7s/sec sa 3Mpix.