Autor Tema: samyang 8mm fisheye  (Pročitano 17738 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: samyang 8mm fisheye
« Odgovor #20 poslato: Mart 31, 2011, 01:17:00 pre podne »
ima kraja:

10.5

Van mreže zzzolja

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 363
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: samyang 8mm fisheye
« Odgovor #21 poslato: Januar 23, 2014, 07:36:57 posle podne »
Zna li neko koja je trenutna carinska stopa za stative i opremu zezanu za stative?

Hvala

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: samyang 8mm fisheye
« Odgovor #22 poslato: Januar 23, 2014, 11:07:29 posle podne »
Ja mislim 5 % za svu foto-opremu ali za vrednosti do 75 evra ne plaćaš carinu, porez ti je klasika 20%.
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: samyang 8mm fisheye
« Odgovor #23 poslato: Januar 23, 2014, 11:43:34 posle podne »
^ do 50€ se ne placa carina koja je inace 10% za robu skuplju od 50€. I naravno tih 20% PDV-a na cenu + carinu.

Znaci otprilike 32% su carina i PDV na robu skuplju od 50€. Ja sam bas pre dva-tri meseca porucio Triopo stativ iz Poljske i tako sam prosao.

Pozdrav!

Van mreže zzzolja

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 363
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: samyang 8mm fisheye
« Odgovor #24 poslato: Januar 24, 2014, 12:06:57 pre podne »
hvala drugari

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: samyang 8mm fisheye
« Odgovor #25 poslato: Januar 24, 2014, 02:28:46 posle podne »
Žao mi je kiza greši. Svaki artikl ima različitu stopu carine. Sad ako kupuješ preko interneta naši lopovi sa carine neće gledati u katalog nego će ti naplatiti po skraćenom postupku gde je carina 10%.  E sad ako vide da je carina 50% veruj mi da ti nece naplatiti po skraćenom postupku. :D
citat iz novina :"Preko Pej Pala plaća se carina od 10 odsto
INTERNET - Ako fizičko lice naručuje robu preko Pej Pala, ovaj carinski režim ne važi. U tom slučaju će se primeniti jedinstvena carinska stopa u iznosu od 10 odsto, kažu u Upravi carina. „Izuzetak su situacije kada građanin zahteva da se pokrene redovan carinski postupak, a tada će carina za većinu industrijskih proizvoda biti nula odsto. Međutim, to bi onda podrazumevalo i angažovanje špeditera, pa svako mora da proceni šta mu se više isplati. U nekim situacijama, zbir cene usluge i PDV-a može biti veći u nominalnom iznosu, nego da se carini po stopi od 10 odsto - kažu u Upravi carina. "
u 2014 roba iz EU ne podleže carini , većina. 
Zato ti preko carine treba veza da bi ti obracunali kako treba, ako oni samostalno procenjuju em što ti naplate skuplje em mogu da te teraju za ležarinu. BANDA
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: samyang 8mm fisheye
« Odgovor #26 poslato: Januar 24, 2014, 02:29:24 posle podne »
Carinske stope kao i odlobađanje od njih možeš pogledati ovde : http://www.carina.rs/cyr/Zakoni/CT2014.pdf
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: samyang 8mm fisheye
« Odgovor #27 poslato: Januar 24, 2014, 04:15:45 posle podne »
Žao mi je kiza greši. Svaki artikl ima različitu stopu carine. Sad ako kupuješ preko interneta naši lopovi sa carine neće gledati u katalog nego će ti naplatiti po skraćenom postupku gde je carina 10%.  E sad ako vide da je carina 50% veruj mi da ti nece naplatiti po skraćenom postupku. :D
citat iz novina :"Preko Pej Pala plaća se carina od 10 odsto
INTERNET - Ako fizičko lice naručuje robu preko Pej Pala, ovaj carinski režim ne važi. U tom slučaju će se primeniti jedinstvena carinska stopa u iznosu od 10 odsto, kažu u Upravi carina.

Teorija je mozda jedno, ali je praksa da se carina na robu koja stize postom naplacuje 10% (za foto opremu i stative, sto zzzolju interesuje) od procenjene vrednosti robe skuplje od 50€. Istina je da carinici hoce da procene vrednost po sopstvenom nahodjenju (mada se vec malo smiruju u tim procenama) ali to je najcesce za robu koja dolazi iz Kine i HK, jer su do sada vec naucili da Kinez na svaku posiljku stavlja "gift" i neku minimalnu vrednost, sto veze s vezom nema, pa onda carinik poucen tim iskustvom ili odredi osnovicu odokativno (za svaki slucaj vecu) ili (u boljem slucaju) ukuca artikal u Google, pa sta mu prvo izadje - tako carini. Uzeo sam jednom YN622C trigere i srecom prvi artikal na Guglu je bio slicne cene koliko sam ga i ja platio (2$ skuplji). Nije mi odredio 90-100€ koliko se prodaju kod nas :D Uglavnom, par stvari koje sam carinio, bilo mi je tako carinjeno - 10 + 20%.

Ako roba stize sa druge strane, iz neke druge drzave (Poljske - Triopo stativi, Engleske) i u paketu postoji racun, carinik ce prema tome da odredi osnovicu i 10% na to. Manje su alavi nego ranije, sto je dobro za nas. Npr. ovu glavu su ladno mogli da mi procene na skuplju od 50€ (kod nas je valjda oko 55-60€) i da mi naplate i carinu i PDV. Ipak su realno procenili, pa sam platio samo PDV.

Btw, Poljaci su bili bezobrazni, pa mi nisu odbili njihov PDV na stativ sto sam uzimao. Kazu "mogu da odbiju tek za firmu koja je registrovana u EU" >:( (a videli su odakle se javljam). Ali su mi zato Slovenci fino odbili njihov PDV i sve sto su mi poslali uslo je u limit od 50€ :)

Ako prenosis licno preko granice, onda je limit za carinjenje valjda 100€... to ne znam, ali kapiram da zzzolju to ni ne interesuje. Onda ne bi ni prijavljivao foto opremu :D

EDIT: Da, cuo sam za ovo od 2014. da se roba iz EU vise ne carini. Meni recimo ne bi bio ocarinjen stativ. Ne znam samo da li je to vec stupilo na snagu ili ovi nasi jos malo uzimaju kajmaka. Al to opet nece imati veze ako roba stize iz Amerike, Kine, HK...
« Poslednja izmena: Januar 24, 2014, 04:25:31 posle podne od strane KizaTheDeath »

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: samyang 8mm fisheye
« Odgovor #28 poslato: Januar 24, 2014, 08:04:36 posle podne »
- са тражилом кроз објектив (рефлексни
са једним објективом SLR), за филм у
ролни ширине не преко 35 mm 5%

-- Објективи: -за фото - апарате, филмске камере,
пројекторе или апарате за фотографска
увећања или смањења  1%

specijalni sporazumi :
ССП 2014: 0
CEFTA (AL, BA, MK, MD, ME, UN1244): 0
CU BKR: BY: 0, KZ: 0, RU: 0
TR 2014: 0
EFTA 2014: IS: 0, NO: 0, CH: 0, LI: 0

Kao što se vidi carina je 0 ili jedan a praktično ti naplate 10% . Ako želiš redovni carinski postupak treba ti licencirano lice to da uradi (špediter) a on tu uslugu naplati 100€. Lepo ja kažem država-kriminal. :)
« Poslednja izmena: Januar 24, 2014, 08:06:58 posle podne od strane tik-tak »
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2