Autor Tema: Preporuka za blic  (Pročitano 4841 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Preporuka za blic
« poslato: Jun 07, 2010, 01:04:28 pre podne »
Potrebna preporuka za blic za Canon 1000D,potreban je za slikanje folklora i slicnih manifestacija sa udaljenosti od 5-7 metara i sta bi od objektiva tu moglo da se preporuci.
Moze li za pocetak da radi 18-55 IS kit objektiv?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Preporuka za blic
« Odgovor #1 poslato: Jun 07, 2010, 11:16:00 pre podne »
Je l' bi Ti to radio ozbiljno ili zaebancije radi?

Pozdrav

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za blic
« Odgovor #2 poslato: Jun 07, 2010, 11:23:42 pre podne »
Za sada sam radio nesto na poziv svojih drugara koji su clanovi KUD-a cisto prijateljski i tako ce biti za sada,mozda bude i nesto ozbiljnije ali ne trenutno.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Preporuka za blic
« Odgovor #3 poslato: Jun 07, 2010, 12:22:06 posle podne »
Pitam zato što je u varijanti gde Ti je "sve dozvoljeno" (pritom mislim na orgijanje aparatom okolo), bolje i jeftinije koristiti blic rasvetu. Em je efekat daleko bolji, em je finansijski lakše izdržati.

Da bi veći prostor napunio svetlom, nije dovoljan nijedan klasični blic, što znači da bi onda morao da ideš na najjači - 580EX II, koji košta ~400€, a ni on ne bi radio posao, osim metodom "direkt-uglavu" (piše se spojeno :)), što je no-no, ako ne želiš da se smeju fotkama. Za te pare se može kupiti rasveta i da Ti ostane kusur. Jedina mana je što Ti treba struja (u toj klasi) i što sve to nije lako vukljati.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 07, 2010, 12:30:13 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za blic
« Odgovor #4 poslato: Jun 04, 2011, 12:28:11 pre podne »
Za te pare se može kupiti rasveta i da Ti ostane kusur. Jedina mana je što Ti treba struja (u toj klasi) i što sve to nije lako vukljati.

Pozdrav
E to je i najveci problem-vucarit sa sobom rasvjetu, namjestat tu rasvjetu ili imati pomagace da to sve drze!Opet kad se sve sabere fino je imati jedan blic(ili cak 2-ako jedan rikne u toku svadbe!),ja imam Yong Nuo 467 blic i ne mislim ga mijenjat!Odlicno obavlja svoj posao, stavis samo na fotoaparatu postavku Sinc Rear II i nece ti toliko biti mracna pozadina(ako bas bude pomjeri ISO umjesto sa 100 na 200 i pozadina ce biti fino osvjetljena!.Veci ISO-veci domet blica).Medjutim htio bih naglasiti da ipak treba malo iskustva sa blicem, neki kupe blic i vec sutra bi htjeli fotkati neke vazne dogadjaje!?Bukvalno za svaku fotografiju(u tamnim prostorijama)pomjeram glavu blica, vrteci je u onom pravcu gdje treba osvjetljenje,treba tu ipak neke vjezbe.
P.S.Znam da je tema stara, ali nema veze, mozda nekome i pomogne!?
« Poslednja izmena: Jun 04, 2011, 12:31:32 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L