Autor Tema: Masine za izradu fotografija???  (Pročitano 7594 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djdalibor

  • Junior
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Masine za izradu fotografija???
« poslato: Maj 18, 2010, 01:42:17 posle podne »
Da li neko moze da mi kaze koliko kostaju manje masine za izradu fotografija? Proizvodjaci, modeli, nove, polovne...??? Znaci ne treba mi za razvijanje filma vec samo za stampu fotografija sa digitalnog fotoaparata ili memorijske kartice. Vidjao sam da neki fotografi, koji rade po svadbama, imaju manje masine koje stanu u Caddy.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Masine za izradu fotografija???
« Odgovor #1 poslato: Maj 18, 2010, 04:29:41 posle podne »
Pozdrav, ranije je bilo vise proizvodjaca zastupljenih na trzistu, a sada se izdvojio FujiFilm. U svakom slucaju digitalna fotografija je ucinila da ljudi izgube naviku da izradjuju fotografije, kao sto su to ranije cinili kada su koristili negativ-film. Sada su dostupni razni stampaci koji jako dobro rade posao na foto-papiru. Licno koristim neku staru Canon Pixmu i mogu ti reci da je vrlo dobra. To sto ti trazis bi trebalo da pojuris kod zvanicnih uvoznika ako ima.

Van mreže djdalibor

  • Junior
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Masine za izradu fotografija???
« Odgovor #2 poslato: Maj 19, 2010, 10:21:45 pre podne »
Prvo hvala na odgovoru.
Ja imam Pixmu 4500. Super mi je za "kucnu upotrebu". Ali sada trazim nesto za vece tiraze. Volio bih da mi neko ko ima iskustva sa tim to malo pojasni.
Nasao sam na sajtu FujiFilm-a neke interesantne modele. Ali to je sve novo i vjerovatno izvan mojih finansijskih mogucnosti. Takodje postoje razni nacini
ispisa pa me interesuje sta je najisplatnije.
Pozdrav

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Masine za izradu fotografija???
« Odgovor #3 poslato: Maj 19, 2010, 11:26:23 posle podne »
Raspitaj se malo kod nekih fotografa, kriza je u svakom poslu, nazalost dosta fotografskih radnji ne moze da opstane u eri digitalne fotografije ili se nisu na vreme prilagodili trzisnim pravilima, neke se i zatvaraju, pa vidi ako ostane neka malo rabljena masina za tebe.