Autor Tema: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima  (Pročitano 46622 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #40 poslato: Decembar 27, 2010, 01:46:49 pre podne »
Nisam to ni tvrdio.
Samo, ovaj NEX se ipak više poredi sa DSLR-ovima, zbog senzora, jer je jednako teško koristiti ga (u smislu - mikron napred, mikron nazad - ode fokus dođavola), a tu je tanaaaaaaak... neizmerno.

A po pitanju ergonomije, ako izuzmemo rukohvat, lošiji je od najkompaktnijeg kompaktnog kompakta, koji je ikad napravljen. Osim okidača, ja ne znam - koliko dugmića ima - 2? 2 i po? Ni jedan?

Smešno bre.

Pozdrav

Van mreže komšija

  • Junior
  • *
  • Poruke: 50
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #41 poslato: Decembar 27, 2010, 08:42:42 pre podne »
To je samo tvoje osobno mišljenje.Što se tiče dugmića,vrlo jednostavan za rukovanje,ja sam bio "zaljubljen" u G9,a mom prijatelju je bio kao cigla-ružan.

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #42 poslato: Decembar 27, 2010, 09:07:32 pre podne »
@sony64 ili ti @komsija

da li bi bio ljubazan da okacis neku sliku sa novog ljubimca, cisto da i mi obicni smrtnci vidimo kako to cudo nevidjeno radi?

nadam se da ti je jasno da i ovde postoje ljudi koji su to vec videli, pipali, i jednostavno ostali krajnje ravnodusni tom pojavom, pa bi recimo bilo lepo da ti, kao vlasnik jednog, napravis neko poredjenje, paralelu sa aparatima koje si do sada imao/koristio (G9, S90/95) i kazes u cemu je to bolji ovaj Sony od njih. Dizajnerski svakako nije, na pricu o kvalitetu fotke, zasnovanu na "JESTE, CASNA REC" ne veruje vise niko, dakle, okaci neku sliku pa da vidimo dokle smo sa tim cudom stigli.

siguran sam da slika imas pregrst, a kao sto znas ovde ima dosta vlasnika i aparata iz G serije, i ovih koji nose S sa sobom, pa bi nastavak price mogao da bude veoma konstruktivan, i koristan, a ne da se svodi na puko prepucavanje.

Pozz

« Poslednja izmena: Decembar 27, 2010, 09:09:29 pre podne od strane beske »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #43 poslato: Decembar 27, 2010, 09:25:12 pre podne »
APS senzor 23.4 x 15.6 mm i izmenjivi objektivi na ovako malečkom telu, su već sami po sebi zanimiljiva stvar.
Sony uopšte nije trebao da se glupira sa ovakvim dizajnom.

Da su to strpali u nešto što recimo liči na Fuji X100, stvar bi bila potpuno drugačija.
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2010, 09:31:29 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #44 poslato: Decembar 27, 2010, 11:09:22 pre podne »
Držao sam u rukama onaj Samsung NX... i on spada u tu mirrorless priču - to je daleko najbolje dizajniran aparat od svih sličnih. Ergonomija mu je minimalno narušena, s obzirom na upotrebljivost, a isto nosi APS-C. E to je već nešto.

A ovaj Sony uopšte nije manji kada mu je nakačen objektiv. A živ nisam da vidim kako neko fotka bez objektiva, kako bi mu aparat stvarno bio fizički mali. ;D

Dakle, pointless.

Mislim da bi daleko bolji koncept bio sličan aparat ali sa senzorom veličine 16x11 ili slično. Svojom veličinom bi i dalje tranžirao obične kompakte po pitanju detalja i high-ISO, a objektivi bi zaista mogli biti manji. Čak bi i DOF i dalje bio dovoljno plitak za igru planovima. Ovo sada je smešno. Samo čekam da neko nabije FF senzor u tako malo telo, pa da izgleda još smešnije.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2010, 11:13:55 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže komšija

  • Junior
  • *
  • Poruke: 50
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #45 poslato: Decembar 27, 2010, 11:46:00 posle podne »


Uploaded with ImageShack.us
Evo zašto je odličan aparat ISO 2000
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2010, 11:51:21 posle podne od strane komšija »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #46 poslato: Decembar 28, 2010, 12:45:50 pre podne »
Hmm... iskren da budem (zaista iskren), nisam baš impresioniran.
Šuma nema, ali nema ni detalja. Ispeglani su do te mere, da čisto sumnjam da neki današnji DSLR isto ovo ne bi mogao na npr. ISO6400 sa ovoliko akvarela.

Nije dobro.

A i taj objektiv... s obzirom da je prajm, od njega se očekuje više. A kako je ovo već n-ta slika koju gledam sa njega, a doslovno SVAKA je ovako smuljana, bojim se da je to prilično loše staklo. Nije nešto preskupo (koliko sam video - oko 250$), ali po meni ne vredi ni polovinu te cifre.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2010, 12:48:11 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #47 poslato: Decembar 28, 2010, 02:04:20 pre podne »
Nije ovo aparat koji treba porediti sa DSLRom.

Ja jos uvek nisam siguran da je to uopste aparat, jer video koji daje daleko prevazilazi sve do sad vidjeno na aparatima, a bogami i vecina kamera bi bacila kasiku.

Van mreže komšija

  • Junior
  • *
  • Poruke: 50
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #48 poslato: Decembar 28, 2010, 08:27:40 pre podne »
Kao prvo ovo je Nex3,kao drugo slikano je u Hand-held Twilight modu-okida šest slika i procesuira u jednu.
Objektiv je 16mm f2.8 i sa aparatom košta manje nego S95-400 eura. Stane bez problema u džep jakne.
Priznali ili ne ,radi bolje fotke od bilo kojeg kompakt-prosumera,a tek kad se stavi malo bolja optika javascript:void(0).
Koristim ga par dana,tako da ga nisam još isprobao vani,osim par privatnih fotki koje naravno ne mogu okačiti.
Ali po dosad viđenom ,aparat je odličan.Znam da vi nećete nikada napisati nešto pozitivno o aparatu ossim ako nije Canon,osim jednog gospodina
u ovim komentarima.I na kraju  ,nisam neki iskusni fotograf i netko tko je iskusniji ,izvući će puno više nego ja.
ali sve u svoje vrijeme.Znam da se ne može usporediti s SLR-om,ali za moje potrebe je više nego dobar,a što se tiče ,kako par POJEDINACA kaže ružnoći
,bi se dalo raspravjati.
I na kraju,a već sam par puta rekao,odustajem.Jedino uvažavam mišljenje gos.Žareta.
SRETNA VAM NOVA GODINA-mira,zdravlja,sreće,mirne ruke i dobrog svijetla ;D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #49 poslato: Decembar 28, 2010, 10:39:31 pre podne »
Ni Samsung nije DSLR, a nije ga ni Canon napravio.
Pa se ipak može porediti sa DSLR-om, bolji je od Ixusa, a može se porediti sa Canon aparatima.
Ne po svim aspektima, ali po pitanju fotke - može.
Sa ovim NEX-ovima u to i dalje nisam ubeđen. Jednostavno, u DPR sajtu ima dosta fotki i manje/više su sve ovako smuljane. Ako se gro fotki završava u tom stilu, nebitno je da li je razlog ovo ili ono (objektiv, stresanje itd) - to samo govori o upotrebljivosti "na terenu". Vidim da se u studiju koliko-toliko drži. Ali studio je kontrolisana situacija, a ulica je ipak nešto drugo.

Pozdrav

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #50 poslato: Decembar 28, 2010, 11:35:02 pre podne »
@Storm, dzaba pises, vidis da covek kaze da ceni samo gosn Silica  ;D.

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #51 poslato: Decembar 28, 2010, 11:56:58 pre podne »
garant jos jedan zadovoljni Color Foto™ pretplatnik.  :P
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2010, 12:02:21 posle podne od strane beske »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #52 poslato: Decembar 28, 2010, 06:25:48 posle podne »
Impresivno …..  Sony nam sada uvaljuje tehnologiju foto Big mac …  6 u jedan, daleko senzibilnijom metodom nego što je  kafa 3 u jedan ili čak  pire za minut.
Tresni me za Fejs, makar i 6 u 1, … pa ako zakaže stvar, ima da potegnemo i Nikon Guide mode.

Džizs, sećam se kako je moj otac igrao nerešeno sa rolnom filma 36:36, bez HDR neskafe moda 3 u 1, ili ovog Twilight 6 u 1.

Ovo je kompromis, samo jedna lestvica u razvoju minijaturnih aparata koji bi da postanu dSLR like proizvodi, koje neumitno jebe fizika, njeni zakoni i crna rupa sa sve Hokingom.
Činjenica, .... nema napretka bez ovakvih evolutivnih momenata, ali nemojmo se zavaravati da je ovo naprosto TO što nam treba.

PS
Canon 50mm f1,8, Plastik fantastik koji košta $100 je 4 vorpa ispred ovog sonijevog stakla.
Džizs, o čemu dalje pričamo?????

Kupujemo li aparate prema dimenzijama džepa ili kvalitetu fotografije?

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #53 poslato: Decembar 28, 2010, 07:40:41 posle podne »
Kupujemo li aparate prema dimenzijama džepa ili kvalitetu fotografije?

Naravno, prema dimenziji dzepa (narocito dubini). Koga jos zanima kvalitet fotografije?

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #54 poslato: Decembar 28, 2010, 09:15:24 posle podne »
Pozdrav,

...
Džizs, sećam se kako je moj otac igrao nerešeno sa rolnom filma 36:36, bez HDR neskafe moda 3 u 1, ili ovog Twilight 6 u 1.

......
PS
Canon 50mm f1,8, Plastik fantastik koji košta $100 je 4 vorpa ispred ovog sonijevog stakla.
.....

ja se odlicno secam kako sam oko pet popodne cekao sa ukucanima da pocne Drugi program i u narednih par sati smo imali DVA programa...na kolor televizoru 66 cm dijagonale sa dodatnim stabilizatorom...ali se danas ne bunim nimalo sto gledam stotinjak kanala u rezoluciji, sto kaze Storm - da fotografises ekran i dobijes super fotku. OK mi je iako se secam i onoga. Meni to nekako zvuci logicno, veliki sam komformista i volim da cujem da se neko nekada mucio sa filmom.

Ovaj drugi deo bas nisam siguran da bi onu fotku sa onim svetlosnim uslovima bas odradio plastic fantastic iako sam prilicno siguran da za mene nema dileme sta bih pazario za sebe. Za mene i dalje postoji samo A700 pa navise od onoga sto u fotografiji potpisuje Sony. Ova slika me ubedila u to definitivno, samo ne bih preterivao, eto...:)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #55 poslato: Decembar 28, 2010, 11:03:58 posle podne »
Podosta vode je proteklo od kada mi je poslednji put srce zaigralo zbog filma.
Ne govorim o tome, već o činjenici da su se dobro eksponirane, pune dinamike i nadasve oštre fotografije pravile i sa daleko primitivnijim spravama, nego što su to današnji aparati.

Ja mogu da razumem HDR, ali ne mogu a da ne pomislim da ipak nešto nije u redu sa aparatom, ako je potrebno skucati 6 fotografija da bi napravio jednu koja liči da valja.

Opet kažem, drago mi je da se jedna proizvodna grana usmerava u ovom pravcu, štaviše ... sebe vidim kao potencijalnog kupca nečega što što izgleda kao Fuji X100, sa 35mm f1,8 prajmom, APS-C senzorom, i savršenih ISO 3200 i potpuno korektnih i maksimalnih 6400.

Mnogo je razloga zbog kojeg ovakvi aparati u trenutnoj ponudi meni nisu primamljivi, ali je fakat da se ide napred.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #56 poslato: Decembar 28, 2010, 11:20:54 posle podne »
Ja mogu da razumem HDR, ali ne mogu a da ne pomislim da ipak nešto nije u redu sa aparatom, ako je potrebno skucati 6 fotografija da bi napravio jednu koja liči da valja.

Zasto? Skupa ti je kartica?


štaviše ... sebe vidim kao potencijalnog kupca nečega što što izgleda kao Fuji X100, sa 35mm f1,8 prajmom, APS-C senzorom, i savršenih ISO 3200 i potpuno korektnih i maksimalnih 6400.

A zasto mislis da svako treba da vidi to sto ti vidis?
(da nisi mozda predsednik komiteta  ;D)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #57 poslato: Decembar 29, 2010, 09:40:55 pre podne »
Zasto? Skupa ti je kartica?

Paaaa, ne znam za tebe, ali mislim da se  ekseri zakucavaju jednim udarcem … ne lupkanjem i tupkanjem  6  puta po glavici.

Za ovo drugo pitanje, ... ne znam šta bih ti rekao, osim da opet pročitaš šta si citirao,  pa onda šta si pitao.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #58 poslato: Decembar 29, 2010, 10:08:18 pre podne »
Dobro sam ja pitao samo odgovor nije dobar. O ovoj temi je diskutovano u vise navrata i svaki put je egocentrizam izvukao deblji kraj.


Vrovatno ne znas kako kod vecine aparata funkcionise rapid mod pa zato "kuckas ekserima"  ;D

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Sony predstavio NEX3 i NEX5 modele sa izmenljivim objektivima
« Odgovor #59 poslato: Decembar 29, 2010, 10:39:41 pre podne »
A da mi svi ovu pricu i sve druge nastavimo uz madjarski gulas negde u Zaretovom kraju posle NG  ;)