Autor Tema: Canon trilema???  (Pročitano 4013 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Delijana

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Canon trilema???
« poslato: April 27, 2010, 02:35:47 pre podne »
Pozdrav svima!  ;D
    Procitala sam gomilu postavljenih pitanja i odgovora i stekla utisak da ste zaista majstori u resavanju dilema nas amatera!
    Ja zapravo ne mogu da se slozim sa svojim suprugom oko izbora izmedju IXUSa 870 IS, IXUSa 110 IS, i SX 120 IS. Ja bih uzela IXUSa zato sto sam iz vasih postova zakljucila da je pouzdan,otporan,pravi kvalitetne fotke i ima sirokougaoni objektiv(posto nam neko dete redovno ispadne iz kadra). Njemu se vise svidja SX jer je masivniji,misli da ima vise manuelnih podesavanja a on voli sa tim da eksperimentise(otvor blende...) i naravno zuma koji je po meni jedina njegova prednost,a IXUSi mu deluju sminkerski i lice na igrackice. Ono sto nam je oboma vazno je da aparat dobro hvata pokret,zbog klinaca koji mrze namestanje,da moze da napravi dobre fotke po slabom svetlu i nocu,na putovanjima, i da video zapisi budu solidni i u zatvorenom posto nemamo kameru. Pomozite i dajte mi prave argumente za IXUS, kao i odgovor na to da li je ovaj 110 IS prosto naslednik po dizajnu ili ima tu jos necega?
    Hvala puno i unapred i unazad jer me je vas forum naveo da se zainteresujem za puno stvari vezano za fotografiju, i sve cestitke najvecim entuzijastima Zaretu, Bombarderu i Sergiu koji neumorno odgovaraju na svakakva pitanja!  :-* 

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon trilema???
« Odgovor #1 poslato: April 27, 2010, 09:37:53 pre podne »
Hvala, niste trebali  ;D


Ima resenje!

1. Za vas Ixus a za supruga SX pa nek zavrce srafice koliko zeli.  :D
Ako se ujedinite , najbolji ce biti S90. ;)
(Ono sto automatika na ovakvim malisanima ne moze, nece pomoci ni manuala.)

2. Kamera mod je podjednak kod svih spomenutih: nije idealan kao kod prave kamere, ali je podnosljiv.

3. U mraku NEMA fotografije. Osnovno za fotografiju jeste SVETLO, kao sto i sama rec kaze.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon trilema???
« Odgovor #2 poslato: April 27, 2010, 09:49:40 pre podne »
NE DAJ MU DA KUPI SX 120 IS!!!!
Ako ga kupi preti ti ozbiljna opasnost da se navuče na manuelne kontrole i za 6 meseci ti prikuka za neki dSLR aparat.
A tu kraja nema, ostaće deca bez čokolade :)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Canon trilema???
« Odgovor #3 poslato: April 27, 2010, 10:38:15 pre podne »
NE DAJ MU DA KUPI SX 120 IS!!!!
Ako ga kupi preti ti ozbiljna opasnost da se navuče na manuelne kontrole i za 6 meseci ti prikuka za neki dSLR aparat.
A tu kraja nema, ostaće deca bez čokolade :)
:D :D Dobro mi je poznata ova Hornetova priča!!
Elem,lepo što je ovako "oživeo" forum!
« Poslednja izmena: April 27, 2010, 10:39:54 pre podne od strane neo »

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon trilema???
« Odgovor #4 poslato: April 27, 2010, 04:14:50 posle podne »
Znate,


nesto razmisljam;
ipak je bolja varijanta ako se uzmu 2 aparata. Vise ce korisnih momenata biti zabelezeno.



A i Ljubi se vise svidja ova varijanta  ;D

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon trilema???
« Odgovor #5 poslato: April 27, 2010, 05:30:53 posle podne »
Pozdrav svima, ja mislim da je najbolje da pokusaju da dobace do SX200 IS ako ga jos ima, posto se ne proizvodi vise, taj model ima dosta karakteristika i jedne, i druge serije.
Licno bih u vasem slucaju zaobisao SX120, zato sto mu je napajanje samo sa 2xAA baterije, i samim tim sporije puni blic, znaci razmak izmedju dve fotke je nesto duzi nego kod IXUS modela, koji vaze za jako brze u tom segmentu. Mislim da je to jako bitna stvar u vasem slucaju, jer deca su po prirodi nemirna, jednog momenta su tu, porizaruju, nasmejana, a vec sledece sekunde se zanimaju sa necim petim  :)

Van mreže Delijana

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Canon trilema???
« Odgovor #6 poslato: Maj 09, 2010, 01:27:52 pre podne »
 :D Hvala svima,narucili smo SX200 IS,pa se cujemo za neki dan kad ga isprobamo!  :-*