Autor Tema: JVC GZ-MS100  (Pročitano 9288 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
JVC GZ-MS100
« poslato: Maj 03, 2010, 12:38:19 pre podne »
Videh da u delu foruma koji se bavi JVC kamerama nema ni jedne teme pa resih da pokrenem bar jednu,ipak JVC nije u delu OSTALI.
Radi se o kamkorderu sa CCD senzorom 1/6" (800000 piksela),snima na SD odnosno SD HC karticama klase 4 i vise maksimalno do 16GB u MPEG-2 formatu.
Opticki zum je 35x,dimenzije su 54x68x111mm (SxVxD) i teska je oko 250 grama sa baterijom.Sa baterijom koja se dobija uz kameru moze se snimati oko 90 minuta (BN-VF808U).Fotografije snima u JPEG formatu  velicine 640x480 u 2 kvaliteta FINE i STANDARD.LCD ekran je velicine 2,7" rotirajuci 270 stepeni  na kome se nalazi senzor osetljiv na dodir sa funkcijama za reprodukciju i uredjenje snimaka.Audio zapis je Dolby Digital.

Iz licnog iskustva mogu da kazem da su snimci sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta da ne kazem odlicnog,mana je snimanje pri slabijem osvetljenju.Inace ja snimam u odnosu 4:3 a takodje postoji opcija da snima 16:9.Sto se tice fotografije mislim da je svima jasno da je to samo marketinski fazon i da je skoro neupotrebljiva u te svrhe.Inace u vreme kad sam je kupio (pre godinu dana) imala je savrsen odnos cena-kvalitet.