Autor Tema: Canon 400D ili Nikon D40x  (Pročitano 19549 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Beren

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Canon 400D ili Nikon D40x
« poslato: Oktobar 29, 2007, 01:40:17 pre podne »
Uh... mnogo je teško sa prosumera preći na dslr, pogotovo zbog gomile ljudi koji te savetuju da ˝to ni slučajno ne radim jer je dslr rupa bez dna˝ (boze koliko sam to puta cuo...), i da za amatere postoje s razlogom prosumer kategorije aparata.... No, odlučih ja da kupim dslr! Ali čini mi se da je mnogo teže kupiti takav aparat, neko neki niže klase! To mi je bilo lako, znam unapred da ću ga promeniti za godinu - dve! E, ono što sada želim jeste telo aparata koje cu sa kit objektivom moci sasvim normalno da koristim, a kroz koju godinu/mesec, da kupim bolji objektiv. (malo bolje nego zamena citavog aparata, cini mi se...)

Dakle, pitanje moje je sledece.
Na gomili foruma procitah da je kit objektiv koji se dobija uz 400d mnooogo los, i da bih odmah trebao da kupim neki bolji!?!?!?! I tako mi ljudi ispisaše neke silne brojeve i neka slova objektiva.... nemam pojma u cemu je razlika (znam, ali kao, lakse je tako reci), al znam da su ti objektivi od 150 evra pa do MNOGO!!!! sto znaci da ce aparat u startu biti preko 800 evra.... a ja spremio nekih 650....

Za amatera koji je do sada koristio tri prosumera, (Lumix FZ20, Canon S1,  Fuji S5000) i gomilu dzepnih aparatcica, da li je taj famozni kit objektiv zadovoljavajuci?!?! (znam, ove tri budze gore su imale 10+ zum... i svesno se odricem te opcije, doci ce vreme i za tekve objektive...)

Drugo pitanje, vezano za razlike izmedju 400D i D40x? Novcano, skoro i zanemarljivo! Opet, citam kako je Nikon-ov kit objektiv mnogo kvalitetniji od Canon-ovog. Šta je sa telom? Kao što rekoh, planiram da ulazem narednih godina u dodatnu opremu, tako da mi treba telo za duge staze!

ijoj....  ???

Nadam se da cete mi pomoci da odlucim.... Hvala unapred na pomoci!
B

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 29, 2007, 09:11:04 pre podne »
u dslr prici nisam nikada bio,a spremam se za nju  ;)
ali  bi se kao ljubitelj Canon-a , odlucio za 400 D...
mozda bi bilo bolje sacekati jos malo pa uzeti EOS 30 D ... za koga sam cuo sve najbolje ...
pozdrav
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 29, 2007, 09:40:29 pre podne »
Pozdrav,
da, tacno je da Nikon uz svoja tela daje kvalitetnije KIT objektive, i onaj 18-135mm opravdava svaki placeni EURO. Sto se tice Canona, najcesce ide onaj 18-55mm, koji je dobar za prvu pomoc. Trenutna situacija na trzistu, zbog pojave EOS 40D sa KIT 17-85mm objektivom (kojeg mnogi prodaju odvojeno po znatno nizoj ceni od realne) je takva da se moze lepo proci sa kupovinom jednog EOS 30D i tog 17-85 objektiva.
ALi posto to malo prelazi okruglu cifru od 1000 EUR, a ti si mislio da das nekih 650 EUR, onda jedino EOS 400D sa tim 18-55mm, pa za koji mesec neku Sigmu univerzalca.
Ali ako ikako mogucnosti to dozvole, mislim da bi sa prethodnom kombinacijom 30D + 17-85 resio sve na duze staze.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2007, 09:51:06 pre podne »
1. Ovo sto si imao nisu prosumeri vec UZ (ultra zoom) aparati.
2. 400D je bolji od D40x po mnogo cemu (da ne pisem jer svuda se moze pronaci).
3. Nikor kit je bolji od Canon kita.
4. 30D je jos bolji (trenutno najbolja kupovina), ali mislim da ga vec nema ili ga uskoro nece biti.
5. Sa 650 E se ne moze uci u dSLR. Treba bar 1000, ili 800 za A100 Sony.
6. Ako uzmes 400D pokusaj da dobacis do SIGMe 18-200 OS. Neces se pokajati i lakse ces preboleti prvobitne UZ aparate.

Evo par primera sta moze SIGMA.
Expozicija 1/13 iz ruke bez oslonca:




« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2007, 09:59:44 pre podne od strane Zarko Silic »

Van mreže Beren

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 29, 2007, 12:30:46 posle podne »
5. Sa 650 E se ne moze uci u dSLR. Treba bar 1000, ili 800 za A100 Sony.


Mislim da si u stavci 5. pogrešio! Sa 650 evra se fino ulazi u dslr svet, jer toliko košta telo jako pristojnog aparata! A od toga se i počinje! Ne zove se to bzvz sistem. On se gradi godinama, i definitivno će premašiti cifru od 1000 evra kroz koju godinu! Tako da je za ulazak sasvim dovoljno 650....

Racunam da ce mi za pristojan objektiv trebati oko 200 evra, i za grip josh jedno 100... No otom-potom.... :)

17-85mm objektivom (kojeg mnogi prodaju odvojeno po znatno nizoj ceni od realne)

Moguce, ali 580 evra (za objektiv) za moj dzep nije realno...  :-[ :-\

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 29, 2007, 01:07:05 posle podne »
5. Sa 650 E se ne moze uci u dSLR. Treba bar 1000, ili 800 za A100 Sony.


Mislim da si u stavci 5. pogrešio! Sa 650 evra se fino ulazi u dslr svet, jer toliko košta telo jako pristojnog aparata! A od toga se i počinje! Ne zove se to bzvz sistem. On se gradi godinama, i definitivno će premašiti cifru od 1000 evra kroz koju godinu! Tako da je za ulazak sasvim dovoljno 650....



Ako smem da primetim onda ces uci u dslr svet ali ces cekati godinu /par meseci da napravis koju fotku tj.dok uzmes objektiv... ako tako razmisljas onda ok... ali ja bi se ziv pojeo da mi telo stoji telo aparata i skuplja prasinu , a ja cekam da skupim pare za objektiv...
pozdrav
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 29, 2007, 01:16:46 posle podne »
@Beren - Moguce, ali 580 evra (za objektiv) za moj dzep nije realno...  :-[ :-\


Izgleda da me nisi razumeo, kao sto sam rekao: "Prodaje se znatno nize od realne cene", jer ga vade iz KIT-a EOS 40D, pa dok ima zaliha , ide za oko 450 EUR, a to je mora se priznati extra cena, i u kombinaciji sa EOS 30D postaje stvarno odlicna kupovina u ovom trenutku, koji nece vecno trajati ;-)

Van mreže Beren

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 29, 2007, 03:21:06 posle podne »

Ako smem da primetim onda ces uci u dslr svet ali ces cekati godinu /par meseci da napravis koju fotku tj.dok uzmes objektiv... ako tako razmisljas onda ok... ali ja bi se ziv pojeo da mi telo stoji telo aparata i skuplja prasinu , a ja cekam da skupim pare za objektiv...
pozdrav

Sergio, sa 650 evra se dobija telo, plus kit objektiv, plus memorija! Dakle, dovoljno da klikam i da naučim kako da se snadjem sa dslr-om. Za to vreme privikavanja cu skontati kako mi taj kit objektiv ne daje dovoljno mogucnosti, pa cu kupiti neki bolji! Eto, mislim da je sada bolje objashnjeno! :)

CB, veruješ li mi da i kada bi mi rekao da mi daješ taj objektiv i za 250 evra, ne bih jednostavno imao novca za njega... hehehehehe

E, da, treba li mi senilo za 400D? i koji filter preporucujete? naravno, ako nije problem, napishite i cenu, to mi je nazalost presudno....

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 29, 2007, 03:35:59 posle podne »
e sad je jasno ... kada si rekao telo ja sam shvatio samo telo.. ali kit je nesto drugo ... slazem se ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 30, 2007, 09:32:06 pre podne »
Kit objektiv ume da razocara. Pogotovo prethodne vlasnike kompakta.
Gledaj da u startu kupis dobro staklo.

Van mreže Beren

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 30, 2007, 02:51:15 posle podne »
Pa jedino da kupim 350D i neki objektiv... a ne znam koliko mi se to isplati....  ???

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 30, 2007, 02:58:24 posle podne »
Najdes neki polovan EOS 350D koji nije mnogo presao, i uz to neku Sigmicu, mozda ovu 18-200 sto Zarko preporucuje, i miran si.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 30, 2007, 03:14:32 posle podne »
Meni je skoro jedan lik nudio EOS 350D +kit objektiv kaze da je u dobrom stanju.. 280 evra ...  da li je mnogo   da li postoji neki pokazatelj   ili je to lutrija..  nesto sto moze da govori o stanju.. neka fora da se provali da li je cesto koriscen ili retko ... ne mislim na sami eksterijer ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Beren

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 30, 2007, 03:37:00 posle podne »
sergio, ako poznajesh tog coveka, onda kupi aparat! Polovna roba je polovna roba... Ali ako mene pitash, to je dobra cena z ataj aparat!

Imaju programi koji ce ti reci koliko je puta shkljocnuo! A pogledaj da li je izgreban, kakva su mu vratanca za bateriju/karticu... to ce ti reci barem donekle koliko ili barem kako je koriscen aparat!

I da, to je lutrija....

Van mreže Beren

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 30, 2007, 04:32:42 posle podne »

Šta kažete da ja uzmem npr samo telo 400d i neki pristojan objektiv?

Ja sam laik, pa gledam objektive koji mi odgovaraju po ceni....

Canon EF 28-105mm f/4.0-5.6 USM 180e
Canon EF 28-80mm f/3.5-5.6 II 120e
Canon EF 28-90mm f/4-5.6 II USM 145e
 Canon EF 80-200mm f/4.5-5.6 II 150 e

 Sigma 55-200mm F4-5.6 DC  185e
 Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO Macro 210e
 Sigma 70-300mm F4-5.6 DG MACRO 105e

Moze li mi neko objasniti šta je USM, II, II USM, DC, APO i DG skraćenica? I koliko je šta bitno...
Ako nije problem, kako se izracunava realno maksimalno uvelicavanje kod teleobjektiva? Ipak sam ja iz sveta amatera gde pishe 3x, 6x, 12x... hehehehe

Da li mozda predlazete da sacekam berzu 16. decembra, pa tu pazarim neki polovni objektiv?

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 30, 2007, 07:43:31 posle podne »
Ova stakla su skromna ali umeju da posluze korektno.

280E za 350 u dobrom stanju je premija. Preko Ebaya G6 polovan se prodaje po toj ceni.

Van mreže Beren

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #16 poslato: Novembar 19, 2007, 06:34:39 posle podne »
uh, od trenutka kada sam otvorio temu pa do sada,  cena aparata samo spada.... sada je oko 590 evra!!! Mislim, odgovara mi to, no da li se to ocekuje naslednik ovog aparata, pa mu naši obaraju cenu, ili je jednostavno cena aparata u Srbiji mnogo visoka pa se sada normalizuje?

Van mreže Jaguar

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #17 poslato: Decembar 01, 2007, 03:16:11 pre podne »
Uh... mnogo je teško sa prosumera preći na dslr, pogotovo zbog gomile ljudi koji te savetuju da ˝to ni slučajno ne radim jer je dslr rupa bez dna˝ (boze koliko sam to puta cuo...), i da za amatere postoje s razlogom prosumer kategorije aparata.... No, odlučih ja da kupim dslr! Ali čini mi se da je mnogo teže kupiti takav aparat, neko neki niže klase! To mi je bilo lako, znam unapred da ću ga promeniti za godinu - dve! E, ono što sada želim jeste telo aparata koje cu sa kit objektivom moci sasvim normalno da koristim, a kroz koju godinu/mesec, da kupim bolji objektiv. (malo bolje nego zamena citavog aparata, cini mi se...)

Dakle, pitanje moje je sledece.
Na gomili foruma procitah da je kit objektiv koji se dobija uz 400d mnooogo los, i da bih odmah trebao da kupim neki bolji!?!?!?!

Za amatera koji je do sada koristio tri prosumera, (Lumix FZ20, Canon S1,  Fuji S5000) i gomilu dzepnih aparatcica, da li je taj famozni kit objektiv zadovoljavajuci?!?! (znam, ove tri budze gore su imale 10+ zum... i svesno se odricem te opcije, doci ce vreme i za tekve objektive...)



istu muku mučiš kao i ja. ja sam od skoro u fotografiji. koristim ixus 75 kompaktni fotoaparat za džep i nisam mislio da će fotografija da me radi, sve dok nisam počeo da škljocam i obrađujem i postujem te moje slike na forume i kao rezultat, dobijem nagradu.

elem..

ne se sekiraš mnogo. taj 18-55 nije za bacanje, jeste loš u odnosu na ostale objektive. ali za te pare koliko košta sasvim je solidan da izvučeš iz njega (naglašavam) f e n o m e n a l n e  fotografije. to ne znači da ćeš uvek da ubodeš dobru, ali ako ubodeš od 10 fotografija 2 dobre, to je strava. (barem meni) ja sam isto mislio da kupovinom dslr fotoaparata završavam posao, međutim. situacija je drugačija za 360 stepeni. tek kada sam počeo da ulazim u to da kupujem i da gledam okolo, čitam.. zabolela me glava.

danas sam pričao sa jednim userom o njegovom 400D i kit objektivu 18-55 i odgovor je ovakav:

Citat
Ja sam pre 400d imao, i jos ga imam, Fuji s5500 i mogu ti reci da sam jako zadovoljan za razliku od 400d koji me nije toliko odusevio u paru sa kit objektivom. Stvar se svodi na sledese DLSR je jednostavno skupa igracka... Recimo da uporedim fuji f6500 sa 400d kada je objetiv u pitanju - sa f6500 mozes napraviti macro da se useres kako izgleda i f6500 ceo kosta oko 300e a da bi sa 400d napravio taku fotku treba ti najmanje 500e samo za objektiv!!! Takodje f6500 u staru ima bolji objektiv nego sto je 400d kit.
Evo recimo fotke sa f6500



Citat
U sustini ja sam jako zadovoljan sa 400d ali moram da ulozim jos 1000e za objektive da bi 400d pokazo sta zista moze. Znaci ako planiras 400d ili bilo koji dslr OBAVEZNO planiraj bar jedan dobar objektiv - to bi za pocetak mogao biti sigma 17-70mm (oko 320e za Canon)

Citat
Ja sam se dvoumio izmedju 400d i 80d nikona ali su mi rekli "Ako nisi planirao objektiv bolje kupi 350d umesto 400d a za ostatak kupi bolji objektiv jer taj kit sto stize uz njega mi zovemo poklopac za telo" Ipak nije taj kit bas djubre



Citat
Slazem se ja sa tobom i dobro znam da se sa tim objektivom mogu napraviti dobre fotkke ALI u kakvim uslovima - optimalnim !!! Kvalitet objektiva se ogleda i u tome kakve fotke pravi u uslovima koji nisu optimalni. Takdje postoji objektiv 50mm koji kosta 80e - plastikaner al' moze da napravi fotke da se useres!!!A moze i da ih usere...

ovde su ti primeri kakve slike mogu da se naprave sa 18-55. (izgleda šašavo, ali mene glava više ne boli )

18-55

ovaj objektiv itekako može da bude alternativa, tj. da posluži dok ne kupiš nešto bolje.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #18 poslato: Decembar 01, 2007, 10:22:28 pre podne »
Prvo da ti pozelim dobrodoslicu na forum.

Da ne bude zabune: problem u slucaju kit objektiva nastaje zbog neujednacenok kvaliteta u proizvudnji.
Desava se da ubodes sasvim korektan primerak koji fotka kao da je placen 1000E, ali to je pitanje srece pri kupnji. U vecini slucajeva je rec o poklopcu.

Kompakti nisu supstitucija dSLR-u vec dopuna. Micro kao i let`s Go fotografija se vrlo cesto bolje radi sa kompaktom. Mali senzor ume da bude superioran (dubinska ostrina).

Sto se tice stala za dSLRe, njima nikad kraja i njih nikad dosta. Bure bez dna, ali ko voli nek izvoli. Ljubav nema cenu.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #19 poslato: Decembar 01, 2007, 10:44:56 pre podne »

Sto se tice stala za dSLRe, njima nikad kraja i njih nikad dosta. Bure bez dna, ali ko voli nek izvoli. Ljubav nema cenu.

...upravo tako ....
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2007, 11:00:39 pre podne od strane sergio »
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže michaga

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #20 poslato: Decembar 30, 2007, 08:45:34 posle podne »
Ehhh,bure bez dna...Koliko li sam tu rechenicu puta prochitao na raznim forumima...  :)
Pre jedno pola godine sam prodao svoj panasonic tz1(moj prvi i jedini digitalac) i od tad ne mogu da se smirim!!!Ne skidam se sa foruma raznih, samo tuzno gledam razne canone i nicone i sve me vishe i vishe boli glava.  :-[  Gotovo sam bio ubedjen da chu kupiti fuji 6500fd, ali sada vishe nisam siguran. Malo sam njushkao po netu i pre neki dan video moju ljubav na prvi pogled-nikon d 300!!!Poshto on prevazilazi moje finansijske moguchnosti-ne da nisam nikad ni razmishljao o kupovini dslr aparata,nego sam jedva i za fuji skupio 270 e+baterije+punjach+torbica to izadje na 300...Ja sam se nashao na nekoj skromnoj sredini sa nikonom d 50+kit 18-55 mm. E sad,mene interesuju vasha mishljenja. Da li da se strpim josh jedno 6 meseci i skupim josh nekih 220 e i kupim nikona, ili da se zadovoljim sa fujiem? Napominjem da veze nemam sa fotografijom-ali me jako interesuje! Svi drugari mi govore da sam skroz poludeo za fotoaparatima, ali nema veze...  ::) Moram priznati da sam se gadno navukao...Za sve ste to vi krivi-Serdjo, Crni, Zarko, i svi ostali opaki forumashi! ;D Tako da, hvala vam na tome... ;D Ne sad ozbiljno, shta mislite o mom upadu u dslr svet bez ikakvog pred znanja i iskustva? Shta mislite o nikon d50ki kao pochetnom aparatu, njegovom osnovnom kitu? Moze li da se nadje neki bolji aparat za te novce? Naravno za koju godinu che se skupiti kinta za neki nikor 18-200vr koji mi bode ochi jako...
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2007, 08:52:39 posle podne od strane michaga »
My father once told me “find something you love, become good at it, do it well enough to get paid for it, and you will never work a day in your life."
Emin Kuliyev

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #21 poslato: Decembar 30, 2007, 09:02:14 posle podne »
Nista nemoj cekati. Kupuj odmah!!!

Za tih 6 meseci se moze dogoditi da napravis fotke koje mnogo vise vrede i od nikona D3.

Osim toga nije dobro ni sa cim cekati. Ni sa zenidbom.   ;D

Sto pre to bolje.

Unique

  • Gost
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #22 poslato: Januar 08, 2008, 01:53:55 pre podne »
Sto ja ne videh ovu temu ranije ne bi bila glavu za dzabe!!!

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #23 poslato: Januar 16, 2008, 10:14:31 posle podne »
i eto tako odlučih se ja koji aparat će poslati moj Fuji 6500 fd u penziju ...
moj izbor je Canon EOS 400 D  kit  i 50 mm 1.8  za sada ... a za jedno 2-3 meseca Sigma 18 - 200 OS ...
pa kasnije dobar blic .....
ne bavim se profesionalno ovim tako da mislim da će mi ova kombinacija lepo koristiti i da ću biti zadovoljan.
Video sam na netu kakve fotke pravi i oduševio sam se ... kažu - jako dobar senzor .... ajde da vidimo !
znam da dSLR iziskuje mnogo para ali kao što je rečeno u ovoj temi "LJUBAV NEMA CENU.... "  ;)

EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Vojislav

  • Administrator
  • Član
  • ***
  • Poruke: 183
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Fotografisanje
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #24 poslato: Januar 18, 2008, 01:30:15 posle podne »
Znaci Sergio, odlucio si se za Canon EOS 400 D.
Nikon D7100
Nikon 70-200mm f/2.8 VR II
Nikon AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II
Nikon SB-910

Van mreže michaga

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #25 poslato: Januar 18, 2008, 04:33:22 posle podne »
Ih, blago njemu kad moze tako da preseche...  ;D
My father once told me “find something you love, become good at it, do it well enough to get paid for it, and you will never work a day in your life."
Emin Kuliyev

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #26 poslato: Januar 18, 2008, 07:14:00 posle podne »
Koji normalan covek nema bar jedan Canon u kuci?  ;D

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #27 poslato: Januar 19, 2008, 04:17:07 posle podne »
Znaci Sergio, odlucio si se za Canon EOS 400 D.


Desilo se nešto neočekivano... nije 400 D nego 30 D ..
šta da kažem nego da sam oduševljen aparatom...

trudiću se da postavljam što bolje fotke ...  ;)
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže pedja

  • Član
  • **
  • Poruke: 175
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #28 poslato: Jul 11, 2008, 01:12:26 pre podne »
evo procitao ja ovu temu.uf pa i ja skoro zagazio u svet fotografije i bas sam se navukao!pa za kratko vreme 2 aparata sam uzeo,ali ne zalim se ;D e sad ide ono koji objektiv uzeti,a da nije skup.tj bitan mi je zum!ostala posledica od fujia 5700  ;) verovatno sigma 18-200 ili 18-125  ??? neznam ni sam.sta vi mislite?
nikon d5100 18-55*55-200* canon 400d rebel xti
http://www.flickr.com/photos/30207060@N05/?donelayout=1

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #29 poslato: Jul 11, 2008, 01:17:41 pre podne »
...e zuri sa izborom objektiva...zoomova ima puno, ali za kvalitetan moras da odvojis solidan novac...Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  je dobro resenje za male pare, ali ga kod nas jos uvek nema...postoje nacini da se dodje do njega, ali...Zagrejan sam za njega i 100-ku f2.8 USM, koji  verovatno biti moja naredna qpovina...pozzz

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #30 poslato: Januar 23, 2012, 09:59:49 posle podne »
Znam da je tema stara-sorry, opet ja dosadan sa mijenjanjem tijela, izmakao mi je onaj 450D-covjek se predomislio-valjda, kaze da ga prodao a jos mu stoji oglas....steta, ali sam vidio na netu sada 400D-i kune se covjek da je"presao" samo 7500 okidanja(malo mi to cudno za tako star aparat...? ???), ali sam gledao na netu karakteristike, osim sto ima veci ekran od 350D ima i sistem ciscenja senzora, sto mi se svidjelo....najvjerovatnije cu ga kupit sutra za 175€(toliko trazi za tijelo), valjda se necu sta zeznuti, najvise me privuklo sto nije mnogo presao...(ako je istina)...budem javio, a neko ako ima sta reći u vezi aparata-neka kaze sad ili neka zauvijek ćuti... ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #31 poslato: Januar 24, 2012, 12:18:11 pre podne »
ja bih ipak sacekao neki 450d...mnogo je bolji od 400d :)

Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #32 poslato: Januar 24, 2012, 12:23:53 pre podne »
Takođe. :)

Pozdrav

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #33 poslato: Januar 24, 2012, 11:54:53 pre podne »
Potpuno ste u pravu sto se tice 450D.Medjutim u Sarajevu nigdje nisam nasao po ovoj cijeni koja meni odgovara, nasao sam jedan(samo tijelo i bateri grip) u Zenici za 380 KM=190€(Zenica 85km od Sarajeva), pa cu najvjerovatnije upalit auto ili ici busom da to pogledam, a tip kaze da nije "presao" vise od 10000 okidanja.Gledao sam malo recenzije ipak je 450D mnogo bolji od ovog 400D u mnogo cemu(ima spot mjerenje, live view, 3 inča ekran, 12mpx,.......)....budem javio ako budem ga kupio....Zavisi kako je ocuvan spolja...Hvala!
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 400D ili Nikon D40x
« Odgovor #34 poslato: Januar 24, 2012, 12:52:07 posle podne »
Hajde pa neka te sačeka u stanju koje tebi odgovara, a ti da ga pazariš i nastaviš da nas raduješ lepim fotkama ;)