Autor Tema: iMac ili PC  (Pročitano 6429 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
iMac ili PC
« poslato: Februar 11, 2010, 02:28:52 pre podne »
Mozda je bilo bolje da sam temu postavio na nekom drugom, manje fotografskom forumu, ali mi se ne slusaju palamudjenja raznih znalaca... :D
A znam da ima ovde ljudi koji se dovoljno razumeju da bi mi malo pomogli oko ove dileme...

Naime, polako je poceo da zabusava moj stari komp i red je da uzimam novi... A on bi sluzio za obradjivanje fotki i neke radove za fax... Dakle, PS, AutoCAD, Archi Cad, filmovi, muzika...

Iskren da budem, pomalo mi je i dojadio Win, pa je donekle i to razlog zasto razmisljam o Mac-u, ali je glavni razlog ekran... U slucaju da se na kraju odlucim za Mac, bio bi to novi iMac od 27"(u najgorem slucaju prosla generacija od 24"), a o PC-ju jos nisam razmisljao, ali znam da bih uzimao novi monitor sa PVA ili IPS panelom od min. 24"...

Otprilike sam svestan vrlina i mana obe kombinacije, i znam sta bi mi pravilo problem od programa na Mac-u...

A od Vas ocekujem neki savet ili smernicu, nesto sto mi je mozda promaklo, sto mi u kasnijem radu moze praviti problem na Mac-u(posto od PC-ja znam sta da ocekujem :D ), i eventualno neku kombinaciju PC+monitor, kojom bih mozda dobio vise za pare koje bih dao za Mac...


Pozz

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iMac ili PC
« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2010, 11:45:21 pre podne »
Bilo je diskisije oko toga (na drugim forumima) i PS je uvek ladno "pobedjivao".

Na oba sistema sam radio.

Van mreže pedja

  • Član
  • **
  • Poruke: 175
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iMac ili PC
« Odgovor #2 poslato: Februar 12, 2010, 03:20:51 pre podne »
mihailo,a sto ne bi presao na win7?ja sam presao na njega sa obicnog winsowsa xp.neces sigurno pogresiti :)
nikon d5100 18-55*55-200* canon 400d rebel xti
http://www.flickr.com/photos/30207060@N05/?donelayout=1

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iMac ili PC
« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2010, 03:29:39 pre podne »
Hehe, na sedmici sam bukvalno od prvog dana kako je pustena beta verzija na net... :)

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iMac ili PC
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2010, 04:28:15 posle podne »
Još jedan glas za PC.
Možda je Mac egzotika, ali je PC praktičniji definitivno.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iMac ili PC
« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2010, 01:25:50 pre podne »
MAC je vise glumac nego sto je egzotika.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: iMac ili PC
« Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2010, 10:29:15 pre podne »
Mihailo,
da sam u dilemi,kao ti,instalirao bih MAC kao drugi operativni sistem na računaru.Naravno,ako ti hardver dozvoljava tu priču.Kod OS i bilo kog drugog softvera najbolju procenu ćeš imati ako ga budeš koristio i sam zaključio koliko ti nešto odgovara ??? Mene je pre nekoliko godina stalno kopkao LINUX i dok nisam počeo ga da koristim nisam mogao ipak da sagledam kompletnu sliku korišćenja tj. šta mi tu odgovara,a šta ne.Neki ljudi se kunu u aute koji su objektivno trash,pa znam neke koji su u istoj priči na relaciji MAC,WIN,L i sl.

MAC je vise glumac nego sto je egzotika.
Neko voli i loše glumce,a MAC je možda egzotična lepotica ;D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iMac ili PC
« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2010, 11:20:00 pre podne »
...a MAC je možda egzotična lepotica ;D

 :D :D :D :D E to jeste, manikirana, pedikirana, silikonirana, liposukovana, depilirana..

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: iMac ili PC
« Odgovor #8 poslato: Februar 13, 2010, 02:44:35 posle podne »


 :D :D :D :D E to jeste, manikirana, pedikirana, silikonirana, liposukovana, depilirana..
[/quote]

 ;D ;D ;D

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iMac ili PC
« Odgovor #9 poslato: Februar 13, 2010, 02:48:29 posle podne »
Paaa ne bih se bas slozio sa Vama... Ja gledam ovu jeftiniju 27-icu, i imacu priliku za par dana da je isprobam malo, ali ne deluje mi kao sminka... Konfiguracija je daleko od lose...
Evo novih iMac-ova pa prosudite sami: http://www.globenet.rs/proizvod-apple.php?IDPodGrupa=9

A koliko hackintosh pouzdano radi to je vec diskutabilno... Ne bih na osnovu njega da donosim zakljucke o OS X...

Sad mi se ubacila i treca varijata, zbog potreba na faxu a to je laptop. Sta ce na kraju biti, nemam pojma... ;D

Pozz

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: iMac ili PC
« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2010, 03:10:37 posle podne »
Konfiguracije jeste i više negoo dobraaaa ,al baš košta :-\Bar im je dostava besplatna :DAko ti se ova makina uklapa u budzet na slatkim si mukama 8)

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iMac ili PC
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2010, 03:57:42 posle podne »
Juce su digli cene za 10-20 hiljada, mada svejedno nemam nameru da uzimam ovde(ako se uopste odlucim za Mac)...