Autor Tema: Canon dilema, 570IS Vs 720IS  (Pročitano 8733 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bolence

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Canon dilema, 570IS Vs 720IS
« poslato: Oktobar 16, 2007, 06:50:36 posle podne »
Pozdrav,

Moj prvi post ovde i vec trazim pomoc :) Neki dan sam se rastao od svog S5500 i trenutno trazim
novi aparat, ali dimenzijama manji od mog bivseg fuji-a. Vec sam neke aparate eliminisao (800IS, f30/31,
A650IS) iz razloga cijene, dimenzija ili kombinacije i jednog i drugog.
Na kraju se izbor sveo na 720IS i 570IS. Posto je 720 skuplji nekih 70 evra od 570-ke interesuje me da
li je rezlika opravdana (bolja optika, izrada...??) jer te pare mogu uloziti i u druge stvari. Budzet za aparat
bez kartica i ostaloga je nekih 250 evra (moglo bi i vise ali zaista ne slikam nesto pretjerano) pa ako imate
prijedlog u istoj klasi moze (samo molim vas ne 6500fd, veliki je!!)

pozdrav i nadam se da nisam bio konfuzan!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon dilema, 570IS Vs 720IS
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2007, 07:26:03 posle podne »
Zasto si odbacio 800 IS i F30/31? Oni se uklapaju u 250 E. Cak i F40.

A720 je naslednik A710. Nisam ga probao ali bi trebao biti bolji (DigiIII).

Van mreže bolence

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Canon dilema, 570IS Vs 720IS
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2007, 07:33:56 posle podne »
Mozda sam se lose izrazio kada sam rekao odbacio, bolje je bilo reci privremeno iskljucio :) Gledajuci
testove i slike napravljene sa ovim aparatima cini mi se da ovi sa DIGIC III procesorom imaju jedan korak
bolji ISO, a u slucaju 720 mozda cak i mrvicu vise. Tu je i face detection kao i ono ogranicenje za video
fajlove od 1GB (manje vise nebitno).
Mozda bi najbolji bio 850IS ali je oko 300 evra sto mi je malo previse.
Fuji je otpao jer nije bas najbolji sa automatikom, a desilo mi se zilion puta sa 5500 da se ljudi koje
slikam iznerviraju jer trebaju cekati 10-15 sekundi da podesim parametre kada slikam u full manual ili
semi manual modu :) :) (vjerovatno se svima dogodilo nekada).
Uglavnom, da li objektiv 720-tice i izrada vrijede nekih 70 evra vise?

Van mreže valdevit

  • Član
  • **
  • Poruke: 141
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • valdiz
Odg: Canon dilema, 570IS Vs 720IS
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2007, 08:03:42 posle podne »
a canon ixus 65 ili 75  ??? moja preporuka ti je bilo koji ixus,a ako te zanimaju slike sa 65 ili 45 mogu da ti postavim,al imas par komada u mojoj galeriji  ::)
Canon G10 dok ne crkne

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon dilema, 570IS Vs 720IS
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 16, 2007, 08:19:20 posle podne »
850 je svakako najbolji od spomenutih, ali to kosta.
Sto se novih Fijia tice, mislim da gresis. Imao sam i ja 5500 i uopste mi se nije dopadao, ali F30 je nesto drugo.

P.S. Da nije jos uvek najbolji UC (850), vec bi bio zamenjen boljim  ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2007, 08:26:19 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže bolence

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Canon dilema, 570IS Vs 720IS
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2007, 10:18:35 posle podne »
@valdevit - nisam ih razmatrao jer na zalost nemaju IS, a mislim da bi mi dobro dosao kod slikanja nekih staticnih
objekata sa malo svjetla (ili staticnih osoba pored staticnih objekata). Naravno, f3x ne potpada pod ovo jer ga izvlaci
jako dobar ccd. Kad vec kupujem aparat da me sluzi neke 3 godine glupo mi da za godinu dana gledam neke predvecernje
ili vecernje slike koje su malo zamagljene.

@Zarko - Nemam neku averziju prema fuji-u iako se ni meni  nije posebno dopao 5500 (da li je bilo do mog primjerka ili ne
imao je izuzetno los AF u situaciji sa malo svjetla. Suprotno onome sto sam citao. To je znalo da me zivcira nevidjeno,
po 5 puta da pokusavam fokusirati dok ne uspijem. A rucni fokus je prica za sebe :) ). Interesuje me kolika je razlika izmedju f30 i 31fd.
Da li mu face detection bas toliko znaci ili mogu mirno da razmisljam i o f30?

Ovaj ixus se i meni svidja jako puno, ali ako dam 300e za njega mogu jos koji evro za Panasonic TZ3, ipak mislim da je
panasonic, premda gabaritima veci, mnogo upotrebljiviji :)
poz.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon dilema, 570IS Vs 720IS
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2007, 11:17:06 posle podne »
F31 manje gresi na automatici ali F30 ima nesto bolju fotku. Ni jedan od ova dva nisu za totalnog laika. Namenjeni su profesionalcima i naprednim amaterima. Imao sam oba aparata u vlasnistvu i oba su dobra tj odlicna. Malo su spori u elaboraciji ali fokus je ok.
Medjutim mislim da je 850ka bolja od oba. Ima vise suma od njih (narocito od F30) ali mu je sve ostalo bolje i to znatno. OS i 28mm su korisne djakonije. Mislim da je jos uvek najbolji UC na trzistu.
Po itanju suma F30 je za 2 blende bolji od 800ke, za jednu od 850ke, a za pola od F31. Zavisi i od kolicine svetla. Sve sto ima vise svetla ta razlika se smanjuje.
Sta ces uzeti je malo i stvar ukusa.
Ako snimas u extra losim svetlosnim uslovima, Fxx je bolji izbor, ako ne onda moze Ixsus, ili Panasonic koji je po pitanju suma najslabiji od njih. Osim toga Fuji poseduje potpune manual kontrole mada se u ovoj klasi retko koriste.
Kad bih kupovao Panasonic ne bi me interesovalo nista osim LX2, ali to je druga prica. Onda se doda jos malo pa se kupi najbolji kompakt na svetu: G9.  :)  Opet se nekako zavrsi na Canonu.  :)


Ovde sam postavio par fotki koje sam snimio Ixusom, pa ako te zanima pogledaj.
http://www.pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/index.php/topic,86.msg364.html#msg364
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2007, 11:33:20 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže bolence

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Canon dilema, 570IS Vs 720IS
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 17, 2007, 11:16:40 pre podne »
Ok, sve procitano i uzeto u razmatranje. Hvala svima, a posebno Zarku. Ipak, mislim da cu da povucem kocnicu, a ne kao obicno krenem da zidam i na kraju kupim nesto duplo skuplje :) Mislim da je vjerovatnije da cu kupiti 570IS ukoliko u narednih desetak dana (za kada je planirana kupovina) a720IS ne opravda razliku u cijeni.

btw. vidim da ne ebay.de ima vec f50fd za nekih 280e sa 2GB karticom i torbicom sto je po meni fenomenalna kupovina. Ako imate nekoga vani da vam donese narucite na njegovu adresu i voila. :)
Zna li se kada ce na nase prostore, i kolika ce biti okvirna cijena??? f30/31 je imao cijenu na lansiranju 399$ u vrijeme kada je evro bio dosta slabiji. f50fd ima cijenu 299$ a i evro je puno jaci pa i to utice na krajnju cijenu.

poz.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon dilema, 570IS Vs 720IS
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 17, 2007, 04:23:35 posle podne »
pre izvesnog vremena drugar se premisljao oko kupovine aparata i ja sam mu preporucio 570... kupio ga je i  mogu vam reci da je prezadovoljen
i meni se svideo..
evo jedne fotografije sa njim..


EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže gdejan

  • Član
  • **
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon dilema, 570IS Vs 720IS
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 17, 2007, 04:53:14 posle podne »
Ja se dvoumim izmedju A720IS i A650IS, medjutim jos uvek nisam zatvorio finansijsku konstrukciju ni za prvi :(
Mada meni se cini da ima razlike u slikama izmedju A570IS i A720IS, da je ovaj drugi po slikama blizi A6XX seriji. Medjutim to su samo slike koje sam gledao na netu, posto nisam nijedan koristio niti znam ikoga ko jeste. A i to je samo moje misljenje, koje da budem iskren i nije nesto relevantno posto sam totalni pocetnik.
A720 IS

Van mreže Sale

  • Junior
  • *
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Canon A720is i Olympus Superzoom 70G

Van mreže bolence

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Canon dilema, 570IS Vs 720IS
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 24, 2007, 06:29:49 posle podne »
Evo na kraju ipak ce biti 720IS. Ipak smatram da tih 50-tak evra vrijedi doplatiti da se dobije 6x zoom
i bolja optika koja daje cistije slike. Pogledao sam ih mnogo u testovima i definitivno 720 ima jako
dobre i ostre slike.
poz.