Autor Tema: dilema XR520E  (Pročitano 5461 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
dilema XR520E
« poslato: Novembar 22, 2009, 03:51:47 posle podne »
po karakteristika svidja mi se xr520e ali ne razumem bas koji je to AVCHD format ? najcesce korisceni format koji koriste svi a i najlakse gledanje na cd je avi. format. Treba li neki dodatni program koji konvertuje format u avi ili ne ?

I posto s navodi direkno gledanje na HD SONY TV , zanimam me da li moze diktno gledanje na recimo samsung HD TV ?
unapred zahvalan AMATER  ;D
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: dilema XR520E
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2009, 06:00:14 posle podne »
AVCHD je skracenica za: Advanced Video Codec High Definition, i predstavlja formate 1920x1080 ili 1280x720. Da bi reprodukovao snimak u HD rezoluciji neophodno je da tvoja "masina" moze da gura tako zahtevan snimak. Moze da se gleda u HD rezoluciji na svim TV uredjajima koji podrzavaju isto i imaju HDMI prikljucak, a to su gotovo svi modeli.
Sony XR520E je najjaci model u klasi amaterskih kamera koje snimaju u Full HD rezoluciji na hard-disk.

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: dilema XR520E
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2009, 10:44:52 posle podne »
nisam bas najbolje razumeo...tvoja masina mora da izgura takav snimak... hoces reci da da slabiji pc koci, kida, pravi kockice ili sta vec ?
moze li se takav snimak pustiti u avi ili wma fomatu programa ?
i sta bi bilo kad se takav snimak prebaci na cd i pusti na dvd player i standardnom tv ?
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2009, 10:49:54 posle podne od strane djukxxx »
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dilema XR520E
« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2009, 11:19:05 pre podne »

moze li se takav snimak pustiti u avi ili wma fomatu programa ?


A zasto bi snimak sa takve kemere degradirao sa sa avi ili wma formatom?

Kakva je onda svrha kupovine ful HD kamkordera?

Ako zelis tako nesto raditi, onda kupi najjeftiniju kameru sa SD karticom. Rezultati "degradirane" slike i sa jedne i sa druge bice podjednaki. Osim toga, posao oko sredjivanja video formata je znatno brzi i jeftiniji i sto je mozda i najbitnije, moze se raditi na starim racunarima (ne zahteva svemirske karakteristije kucnog komputera).
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2009, 11:24:02 pre podne od strane Zarko Silic »

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: dilema XR520E
« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2009, 08:25:29 posle podne »
zato sto snimke necu gledati samo ja vec i neki moji prijatelji koji nemaju takve mogucnosti... poenta price sto se nalazimo na prekretnici izmedju nove i stare tehnike. za nekoliko godina najvise 5 sve ce raditi na HD, a ja ne mogu da svakih 2-3 godine kupujem nov proizvod, a ne vredi mi da cekam toliko.
zato se i pitam sta je najbolje tj najekonomicnije a to je sto bolji snimak sa sto manje rada. iskreno razmisljao sam i camkoderima koji direktno narezuju na CD-DVD, ali morao bi da dva puta radim isti posao. jer snimio bi vise uvek materijala pa bi morao da secem sto oduzima vreme isto kao i kod ovog modela, a manje materijala staje na CD pa je zezanje vece..
iskreno ne razumem se bas najbolje u formate ali najcesce se sve gleda u avi,dvd, dvx....itd
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dilema XR520E
« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2009, 12:49:31 pre podne »
Problem je u tome sto ces na CD u maximalnoj rezoliuciji i minimalnoj kompresiji, a sto je i smisao kupovine ovakve kamere, moci narezati samo par minuta.

Ako se koristi HD rezolucija, minimum media je DVD DL, ako se vec nema novaca za BR.
U protivnom, ako se ne koristi max rezolucija, kupovina ovako skupe kamere, postaje malo besmislena.


Na zalost, primorani smo da svoje DVD plejere menjamo svake godine, najkasnije svake dve. Na srecu, nisu skupi.