Autor Tema: Nikon D300s DPreview TEST  (Pročitano 4672 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Nikon D300s DPreview TEST
« poslato: Novembar 17, 2009, 02:08:27 pre podne »
Veceras je na DP sajtu osvanuo test Nikon D300s modela. Napravljena je paralela sa ljutim protivnikom iz C-tabora - 7D. Kao i svi "Pixel-peeperi", i ovde nije moglo sve da prodje bez da se uporede konacni rezultati u najtezim uslovima za D300s i 7D. Ovako izgledaju semplovi sa ova dva takmaca na ISO1600 (kliknite na crop da pogledate celu fotku u punoj rezoluciji):

Nikon D300s 100%crop ISO1600


Canon 7D 100%crop ISO1600


Znajuci da ce najljuci zagovaraci C i N tabora navijati na svoju vodenicu ostavicu vama da procenite ciji su rezultati bolji.

Ovde mozete da pogledate uporedne specifikacije sa oba modela (Nikon D300s i Canon 7D):



Kao prednosti Nikon D300s modela navedeno je:
- Podrzava SD/SDHC i CF kartice
- Korisnik moze unapred da odredi maksimalni ISO i minimalnu brzinu zatvaraca
- 51 tacka fokusa sa 3D pracenjem

Kao nedostatci u odnosu na Canon je navedeno:
- Nema ugradjen blic-osvetljivac
- Niza rezolucija nego na 50D i 7D
- Manji broj okidanja u burst modu
- Losiji video nego kod 7D (1080p)

Na kraju Nikon D300s je dobio ocenu "Highly Recommended", gde su u prvom planu navedene njegove dobre perfomanse i kvalitet izrade.
Kompletna galerija fotografija sa Nikon D300s u punoj rezoluciji:  KLIK


Detaljan TEST Nikon D300s mozete da pogledate ovde:  Nikon D300s TEST
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2009, 02:15:14 pre podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D300s DPreview TEST
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2009, 08:42:39 posle podne »
Jednom sam se trudio na DP da pronađem dSLR koji nije "highly recommended". Nešto se ne sećam da sam uspeo...

P.S. Komentar naravno nema veze sa D300 ili 7D, koji su zaista vrsni aparati svoje klase.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Nikon D300s DPreview TEST
« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2009, 12:31:15 pre podne »
U pravu si za "highly recommended", siguran sam da su D300s  i 7D fenomenalni aparati (u svom cenovnom rangu), pa tako i kada su slabiji (jeftiniji) modeli u pitanju, siguran sam da ljudi sa DP to misle na odredjene modele iste cenovne klase i ranga. Jer kada bi referenca bio npr. novi Canon EOS-1D MarkIV , onda sam siguran da npr. Nikon D40 ne bi dobio ocenu "highly recommended", ako me razumes...
U svakom clucaju, nijedan test nije 100% objektivan, jer sam autor nije masina bez osecanja, misli, zelja, vec ljudsko bice koje karakterise subjektivnost prema necemu, u ovom slucaju nekom fotoaparatu  :D
Ali generalno, DP je jedan od referentnih web-sajtova na Interentu koji se bave ovom tematikom, pa im cesto treba verovati na rec. Takodje, treba uzeti u obzir da svaki model ne odgovara potrebama svakog korisnika, tu je vec bezbroj stvari u pitanju, i ne bih dalje da sirim pricu i skrecem sa teme: Nikon D300s.