Autor Tema: Kolaz  (Pročitano 6259 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Kolaz
« poslato: Januar 12, 2015, 01:09:55 posle podne »
Evo jedan kolaz od mene sa jucerasnjeg fotkanja... Pozz

Van mreže pericha

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2086
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2015, 03:46:17 posle podne »
Da ne kudim , ali ima par stvari koje mi se ne sviđaju.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4120
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2015, 05:04:39 posle podne »
Posle one @Unique serija se tripujem da svi modeli dakuju :)

Inače mi se ne sviđa eksterijer, a model deluje OK. E sad, ne valja što se ne vidi šta nosi (ako je to bio cilj, naravno).

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2015, 05:17:36 posle podne »
Goxy vise ne nego da:) Dobra strana serije sto imas dobro svetlo, dobro eksponirano sve itd... :)

A losa strana sto ti je kompozicija losa skoro na svim fotkama:) Na prvoj tu i tamo nije lose, ali vertikala mu prolazi kroz lakat i tako remeti balans fotke i samog modela..Druga fotka je kompozicija ok, ali model se nesto nagao kao da se sapleo pa da si ga ulovio, znaci samo malo manje da se nagao ka tebi. Treca fotka po meni i najbolja, ali modelu ponovo nesto zvrji kroz glavu (sve to lako izbegavas malim pomeranjem , gore dole , levo desno):) I zadnja fotka je isto po krajevima skroz u disbalansu , kropuj te ivice lepse ce da bude ili ujednaci te ivice:)

Pazi ovo ti pisem posto te ja smatram starom kukom pa sad vec mislim da trebamo da cepdlacimo, a i znam da se neces naljutit:)

P.S A na fb sam video da imas daleko bolje fotke nego koje kacis ovde, tako da svakako znas  da uradis  jako dobru fotku:) Izgleda se stidis ovde da nas odusevis:)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2015, 05:37:52 posle podne »
Hvala, hvala... E sad imam par odgovora ono da ne tagujem posebno, u fotkama ove vrste je bitan samo model kao radni matrijal ili test fotkanje ovo je oke jer ljude ne zanima gde prolazi vertikala zato ima tih gresaka jer bitnije mi je da je model dobro ispao nego da li prolazi vertikala ali bitno da shvatam o cemu pricate, e model kao da se sapleo bas mi je drago sto je snimljen taj pokret pa ti razmisljaj dal jeste ili nije, sto se tice obrade da isao sam vise na tamniju varijantu jer nije zanimljivo kada se sve vidi i kad je sve cisto jer ovo treba biti sve kao slucajno uhvaceno... #Serb hvala puno kako uhvatim tako kacim heheh :)

Van mreže bojan900

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #5 poslato: Januar 14, 2015, 08:28:21 posle podne »
Slike i Serb-ov odgovor su me bas naveli na razmisljanje... Iako stoji sve sto je rekao, nekako mislim da ne mora uvek biti tako.
Slazem se da treba da se postuju pravila preseka, ali isto tako moramo shvatiti da je sa druge strane ogroman (min 99%) broj ljudi koji uopste nisu fotografski potkovani i koji o fotografijama razmisljaju drugacije nego fotografi. Meni su poze i sam model odlicni, eventualno sa tehnicke strane bih promenio malo svetlo (nekako sticem utisak da je ceo prostor oko modela u pomracini za razliku od pozadine) i povecao otvor blende na 2. i 3. zbog boljeg bokeha (doduse ovo je diskutabilno obzirom da vidim da si radio sa 50icom).
Kadrovi su mozda malkice tesni, ali ne previse.
Na trecoj slici se torba suvise stopila sa modelom, tako da u ovakvoj konstlaciji svetla je bolje da mu stoji npr. u ruci.
Ali generalno ovo su zaista sitnice, nego se vodim Serbovim zakljuckom na kraju posta pa reko da kazem :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #6 poslato: Januar 14, 2015, 09:20:48 posle podne »
Bojane naravno da ne mora uvek sve po pravilu, ali... :) Svako pravilo koje se krsi treba da doprinese "poboljsanju" a ne "pogorsanju" fotke (npr secenje cela da se istaknu oci , ili secenje nekog dela tela da se istaknu grudi itd..)A jako je bitno koji vid fotografije se radi i za koga. Ako radis neku modnu fotografiju i ti kao fotograf kontrolises sve onda  moras da namestis da sve bude dobro i da ispostujes neku likovnost...A ako fotkas dokumentarnu fotku onda ta likovnost i ne mora da bude u toj meri ispostovana posto se daje prednost momentu , trenutku itd,... Postoje sjajne dokumentarne fotke gde je sve iseceno  i sve je na prvi pogled ludilo a u stvari to nije toliko bitno , koliko taj trenutak koji zabelezen:)A posto se ovde radi o nekom modnom fotkanju onda mislim da treba da se vodi racuna o tim stvarim inace ne bi ni komentarisao te "mane" :)

To je neko moje generalno razmisljanje o fotografiji , ako namestam modela onda se trudim da postujem pravila , a ako jurim momenat onda ih zanemarujem u odredjenoj meri :D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #7 poslato: Januar 15, 2015, 02:18:26 posle podne »
Obojica ste u pravu ali opet kazem u ovoj fotografiji posto je u pitanju test fotkanje, bitan je samo model, ja sam imao 200 fotki ali mi je bitnije da Ovaj model sa ovim fotkama dobije posao zbog njega samog, jer ovo nije radjeno da bi ja sebio pravio portfolio nego cisto kada neko gleda ovu fotku gleda izraz modela, jer nece dobiti on posao nikad ako mu je vertikala u redu, gledaju ci sa ozbiljnije strane i fotografske tu se slazem!

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #8 poslato: Januar 15, 2015, 02:21:01 posle podne »
I da dodam trazeno mi je iskljucivo da fotke budu sto mracnije :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #9 poslato: Januar 15, 2015, 02:58:22 posle podne »
Ovo zadnje sto sam napisao nije vezano za ovaj set fotki nego generalno:-)Najvaznije je da su ove fotke zadovoljile klijente:-)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #10 poslato: Januar 15, 2015, 03:41:38 posle podne »
Ma razumem ja i nisam napisao radi moje odbrane to, jer hvala bogu imam svi oci vidimo grske a i okacio sam fotke da ih ozbiljni fotografi gledaju, tako da nemam sta ja tu da se bunim, provalio sam da mnogo zanovetam ja ovde hehe :D

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4120
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #11 poslato: Januar 15, 2015, 07:23:25 posle podne »
Jes vala, mnogo zanovetaš. Da ti donesu kafu, čokoladu, pojačaju klimu, još samo maserku za vrat dok radiš u PS-u :D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Kolaz
« Odgovor #12 poslato: Januar 15, 2015, 08:14:02 posle podne »
Eto vidis kako ti znas covece sta meni treba, al da bude neka dobra maserka, mislim da dobro masira eheheh
A bice bolje istrpite me malo sta, ja to iz najbolje namere ehhe