Autor Tema: Marko  (Pročitano 4342 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Marko
« poslato: Mart 11, 2014, 05:42:51 posle podne »
 :)
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Marko
« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2014, 05:51:48 posle podne »
1. odlicna posle nje ostale 'nako
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Marko
« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2014, 09:07:36 posle podne »
Meni sve dobre, svidjaju mi se momenti:)

Van mreže velicko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Marko
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2014, 03:10:49 pre podne »
Prva je odlična, na drugoj bi tamnije partije trebalo malo pojačati kako bi tonalitetom ispratila prvu. Na trećoj fotki mi kadar i kompozicija prilično škripe. Pozadina je takva-kakva je, ali mislim da bi bilo bolje da je Marko više levo kako bi pokrio taj negativni prostor a istovremeno bi se otvorila desna strana fotke, koja je prilično tesna i Marka prosto gura u levo. Grane ne bi "rasle" iz Markove
glave, stepenište bi se videlo u celini i (možda) dobilo jači razlog svog prisustva u ovoj priči, kompozicija bi dobila na stabilnosti...Četvrta ima šarma, vidi se pristup i posvećenost kadru i kompoziciji
ali moram primetiti i neke remetilačke faktore. Svestan sam da je ovo karikirana situacija, Marka nisi na'vatao u ribolovačkom zanosu već je scena režirana i upravo zbog toga si neke stvari trebao
drugačije rešiti. Elem, Marko drži štap kao da je pomoću njega rešio da preskoči ovaj potok ;) a ne da upeca ribu. Tu si trebao ti, kao režiser, da sugerišeš šta i kako. Možda deluje nebitno, ali što
se tiče ovog ribolovačkog štapa, meni zapravo smeta to što njegov položaj preseca glavnu dijagonalu na ovoj fotki i narušava onu dozu dinamike koju ta dijagonala potencira. Samo je trebalo štap
postaviti u poziciju zabacivanja, što se otprilike poklapa sa pravcem glavne dijagonale i Markov pogled usmeriti ka vrhu štapa. Unelo bi se još malo dinamike u fotografiju a ribolovac bi delovao
ubedljivije. I ove stepenice po ćoškovima, naročito ove levo, trebalo je izbeći tvojim pomeranjem napred i levo, Marko bi bio u malo krupnijem plnu (što je dobro) a ti bi verovatno bio u potoku
(što je loše) :)
 

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: Marko
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2014, 05:42:43 pre podne »
puckons,Serb,velicko hvala na komentarima.
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže ZlatkoZ750

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Marko
« Odgovor #5 poslato: Mart 17, 2014, 06:33:38 posle podne »
Interesantana prica o  malom  pecarosu.
Canon 450D
canon efs18-55mm is
canon ef 70-300mm is usm
sigma 10-20mm ex dc
canon ef 50mm f/1.4 usm