Autor Tema: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX  (Pročitano 5628 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« poslato: Januar 06, 2014, 06:29:40 posle podne »
Zajedno sa D3300 predstavljen i novi Nikkor FF objektiv. Fenomenalna G kolekcija fiksnih staklića dobija još jednog vrednog člana.


Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2014, 10:34:03 posle podne »
Pa da. A Canon ce novi  35mm  izbaciti 2043. u IS STM verziji za 999 dolara.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2014, 11:31:41 posle podne »
Pa s obzirom na cijenu rađe ću dati par stotina dolara više za pravu stvar i kupiti Sigmu sa USB dockom. Inače eno izašla i nova Sigma 50 1.4, i to sa USB dockom. ;D
« Poslednja izmena: Januar 06, 2014, 11:37:41 posle podne od strane Bare »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2014, 11:52:30 posle podne »
Kažu cena oko $600. To znači da će sigurno da se stabilizuje na nekih $500. Pa dobro to je to. 28mm 1.8G je u istoj cenovnoj klasi. Nema razloga da ovaj bude jeftiniji.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2014, 12:30:58 pre podne »
Pa 35 je jednostavniji konstrukcijski nego 28 plus ovaj nije ni sa nano coatingom ako to nekome nešto znači. Radije za 300 dolara više 1.4 objektiv mada nije originalan ali znam da je fino izrađen i da ima podršku preko USB docka. Uz to za tu Sigmu imam par ljudi koje poznajem, sa nekima sam i dosta dobar, koriste je neki na Canoni neki na Nikonu i svi su zadovoljno, jedan čak to koristi i na 1D X.

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2014, 11:42:34 pre podne »
Kao vrh objektiv bio je forsiran Tamron 17-50 pa su mu pronadjene mane,sad se to radi sa Sigmom(extra je dok se ne dokaze drugacije) a onda svi na kraju kupe C ili N i tek tada budu zadovoljni.Prema tome i sa tom Sigmom bice isto.Kao jedina zamenska varijanta jedino mi Tokina malo sa nekim objektivima uliva poverenje i kvalitetom fotografije i kvalitetom izrade.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2014, 01:49:40 posle podne »
Daleko je Tamron u komparaciji sa originalima za razliku od gore navedene Sigme. Evo za Sigmu je između ostalog Roger Cicala pisao kako je mehanički jako dobar objektiv. Takva će biti i ova nova Sigma.

Da kažem koju o Sigmi 50 1.4 A. Ovo je retrofokusni dizajn, nešto kao onaj 'bijesni' Zeiss Otus 55 1.4, totalno drugi koncept nego ostale 50-ice na tržištu.

Ne znam što nebi bila tema "Noviteta sa CES-a" tako da se može pisati o svemu, a uvijek smo on topic plus nema bezrazložnoga otvaranja mali milijun tema.




Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #7 poslato: Januar 08, 2014, 11:18:28 pre podne »
Kolega Roki nam je pospan poslednjih dana. Ovaj, meseci :D
Nije primetio da je Canon EF 35mm f/2 IS USM izašao pre izvesnog vremena. I jeste (pre)skup, ali važi za jedno od bolje ocenjenih stakala. ;)


Review @photozone
Review @Digital-picture
Review @ePhotozine
DxO Comparison

Treba li reći da svi balave za bokehom nove Sigme 35mm f/1.4, a ovaj Canon ga propisno šije na tom terenu?

Drug Roki je dobio ukor odeljenskog starešine, jer nije pazio na času. ;D

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #8 poslato: Januar 08, 2014, 11:49:15 pre podne »
Hm, da... odmah da odem u Komitet i da izreknem samokritiku. :)

Ali pazi, totalno sam prevideo to staklo... mada se evo sada jasno secam tog komada. A tome je najvise kriva poslovna politika Canona, koji tako rebne neko staklo, da sam naprosto prestao ozbiljnije da se udubljujem.

Generalno, ocekujem od Canon da napravi 35mm staklo za siroke narodne mase. Ja nemam klijenta koji mi trazi 35mm ostro od coska do coska, i bas me pa zabole da stavljam stan pod hipoteku da bih kupio 35mm staklo, koje se nece vratiti ni kroz jedan jebeni evro. Nikon ima u ponudi Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G i on kosta koliko? 200 dolara?
E pa, to hocu i od Canona, koji jedini nema staklo te zize u tom cenovnom rangu. Dobro je staro? Pa jeste, opticki dobro... ali i dalje ponavljam da ne zelim da cujem zujanje roja pcela dok zumira, a usput smatram da je stvarno red da naprave 35mm staklo u ovom veku, da je konkuretno po ceni i karakteristikama slicnim ziznim daljinama koje ima Nikon, Sony, Pentax ... da sad ne nabrajam... ko sve ima 35mm staklo za 200 dolara
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #9 poslato: Januar 08, 2014, 11:56:37 pre podne »
Opet Ti? :D

Pa ima bre, kako nema? A šta je 40-ica STM, ako nije to?

Ne moraju valjda sva njihova stakla da budu međusobno preslikana, da bi se smatrala istim kategorijama, valjda?

Drugo, kome ne odgovara nova 35-ica, i dalje ima staru, sasvim pristojnu 35-icu f/2, a to što ta stakla nisu isključivo za krop, smatram prednošću, a ne nedostatkom. Koga ni to ne zadovoljava, ima 28-icu 1.8 USM, takođe sasvim pristojno staklo. Drugim rečima, izbor je širok i izgovor se može naći samo traženjem dlake u jajetu.

E koga ni to ne zadovoljava, treba ozbiljno da razmisli o menjanju hobija. Ili profesije, svejedno.  8)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 08, 2014, 12:02:43 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #10 poslato: Januar 08, 2014, 12:19:26 posle podne »
Pa nije ni ovaj Nikkor $200. Tj. trebalo bi da bude oko $500 :) Ma vredi bre. Jes da nije ART pa se ARTisti ne pale tako kao na Sigmu ali... ima i nas neARTista dovoljno.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #11 poslato: Januar 08, 2014, 12:23:10 posle podne »
Ti i ja uvek dodjemo na ivicu fizickog obracuna, kad se pomene 35mm :)

Postoji plastik fantastik, staklo za 100 dolara, 50mm f1.8. Raja trazi isto takvo staklo u 35mm izvedbi... i to je to, nista tu nema komplikovano. Naprosto, Canon je JEDINI koji nema 35mm f1.8 za 200 dolara i tacka. Nema dalje rasprave. Jebeni Pentax ga ima. Ima ga Sony. Ima ga Nikon. CANON NEMA.

40mm f2.8 je jedno SJAJNO staklo. Ali je palacinka i f2.8 ... to nije 35mm 1.8. naprosto, druga prica. Naprosto, postoji ciljna grupa koja bi da kupi rebela i koja bi pevala sa 50mm 1.8 + 35 1.8 za sve djuture 300 dolara?
Sve u svemu, dosta si ti u pravu... nema tu sta da se oduzme, ali ja ne vidim ni jedan jedini razlog da ne postoji 35 1.8 Canon za 200 dolara? Vidi li ga neko?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi AF-S Nikkor 35mm 1.8G FX
« Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2014, 04:37:06 posle podne »
Nije primetio da je Canon EF 35mm f/2 IS USM izašao pre izvesnog vremena. I jeste (pre)skup, ali važi za jedno od bolje ocenjenih stakala. ;)
Probao pre par nedelja ovo sokocalo, jako mi se dopalo na mom 5d2, razmisljam se da ga pazarim mojoj gospodzi, da ga upari sa 70D na prolece. Snalazljivi mogu da ga nabave za oko 400e... ;)
Sorry za off...