Autor Tema: Velika dilema  (Pročitano 4635 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Velika dilema
« poslato: Maj 13, 2013, 08:52:18 pre podne »
Postavio sam jednom pitanje za Nikon 16-85 ali sam i odustao od kupovine bilo kog objektiva jer mi u tom trenutku nije bio preko potreban.
Medjutim doslo je vreme da moram u roku od nekih mesec dana da nabavim nesto kvalitetnije od kita a izbor se sveo na dva objektiva od kojih ni jedan nisam koristio a deluju mi primamljivo za ono sto mi trebaju.
Razmisljam izmedju Tamrona 17-50 bez stabilizacije i Nikona 16-85.Razlike u ceni skoro i da nema jer Nikon mogu da dobijem ispod 400 evra.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Velika dilema
« Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2013, 09:48:28 pre podne »
Nikon je verovatno bolji sto se tice fokusa i ima vr, kao i veci opseg, a tamron je bolji sto se tice blende i mozda je opticki kvalitetniji, nisam siguran :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Velika dilema
« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2013, 03:26:16 posle podne »
Licno sam uvek pre za vecu blendu nego za stabilizaciju, mada i jedno i drugo ima svojih prednosti/mana, a to zavisi pre svega sta fotkas.
Dzaba stabilizacija, ako treba da fotkas u uslovima sa ogranicenom kolicinom svetlosti, jer onda ili ides na mnogo vecu ISO vrednost da zamrznes kadar ili spustas brzinu okidanja, ali onda nista od zamrzavanja.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže artfocus

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Velika dilema
« Odgovor #3 poslato: Maj 19, 2013, 06:54:19 posle podne »
Slažem se da je jako bitno šta bi fotkao... Prošle godine sam bio u sličnoj dilemi i odabrao 16-85. Prezadovoljan sam.

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Velika dilema
« Odgovor #4 poslato: Jun 20, 2013, 10:00:41 posle podne »
Resio sam se za 16-85 ali imam jos jednu dilemu.
Imam u opciji polovan kupljen u kitu sa D90 koji ima 1920 okidanja za 350 ili nov za 435 evra.
Sta bi bio vas izbor?
Razlika nije nesto velika ali je dovoljna za jedan solidan stativ.
Moram do jutra da odlucim.

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4116
    • Pogledaj profil
Odg: Velika dilema
« Odgovor #5 poslato: Jun 21, 2013, 12:47:26 pre podne »
Ne znam šta bih ti rekao. Ja bih to subjektivno odlučio, ako mi se sviđa prodavac :)

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: Velika dilema
« Odgovor #6 poslato: Jun 21, 2013, 01:05:54 pre podne »
Ako taj objektiv zaista ima 2000 okidanja i u odlicnom je stanju, ja bih isao na to. Taj broj okidanja je nista, to je maltene novo...
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Velika dilema
« Odgovor #7 poslato: Jun 30, 2013, 03:30:49 posle podne »
Tamron standardno nudi dobru optičku kombinaciju za korektnu sumu novca. Problem je što su ostali prateći elementi prilično inferiorni u odnosu na N. Pod 1. autofokus, što može prilično da nervira.
Sa druge strane, 16-85 je u svojoj klasi jako dobro staklo ali se tu plaća i ime, i nekakav sveukupno dobro izbalansiran kvalitet i što je vrlo bitno, a što se retko kad ko seti - podrška kroz naredna tela. Kada imaš N staklo siguran si da će to staklo dobro raditi sa svim budućim telima dok 3rd party proizvodi nemaju tu sigurnost.

Sa treće strane ako ti ta razlika u blendi znači lakše i bolje obavljen posao onda je Tamron dobro rešenje. Uzmeš novac sa njim, a posle kupuješ još bolje N staklo. Sve su to dobra rešenja. Razlike su samo u tome šta kome više odgovara u datom momentu.

:)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Velika dilema
« Odgovor #8 poslato: Jun 30, 2013, 04:27:46 posle podne »
Tamron standardno nudi dobru optičku kombinaciju za korektnu sumu novca. Problem je što su ostali prateći elementi prilično inferiorni u odnosu na N. Pod 1. autofokus, što može prilično da nervira.

:)

Ovo za autofokus mogu da potvrdim iz licnog iskustvu. Imam tamron macro 90 mm, na polu distanci svaki trci put uhvati fokus, sto jako nervira a i usporava rad. Na blizu stvarno nema nikakvih problema , ali sam se ozbljno iznervirao za polu distancu:)