Autor Tema: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?  (Pročitano 10707 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Desha

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 3255
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #20 poslato: Jun 13, 2012, 05:35:51 posle podne »
Kad se pogleda iz svacijeg ugla svi smo u pravu, ali delimicno, a to je zato sto imamo samo delimicno znanje i iskustva. Medjutim, dobra stvar je da svako ima razlicito iskustvo i zato kad se to sa dobrom namerom slozi, dobije se realnija slika.
Mislim da cemo se svi sloziti bar u jednom - da se sva tehnika moze podeliti po mogucnostima i kvalitetu ili po kvalitetu mogucnosti.

Kao sto u foto-svetu postoji podela na amaterske, napredne ili polu-profi i profi fotoaparate, tako je i sa kompjuterima. Svaki od njih ce da radi i najvise ce da zavisi od naseg znanja i umeca, ali mogucnosti samog hardvera nisu iste i postoji podela. Danas su telo sa objektivima tek pola puta do krajnje realizacije, jer drugu polovinu cine kompjuter sa monitorom i softverima. Svaki ovaj segment je vazan da bi se kreirala fotka i bez njega se ne moze.

Zato sam i rekao da ako neko ima sistem od nekoliko iljada jura,  trebalo bi da ga zaokruzi na tom nivou i sa kompom. Zasto to pricam ... nista ne mora, ali da li bi napr Ferari mogao da postigne svoju punu brzinu na nekoj kaldrmi. Ne bi jer ga ogranicava los put. Tako je krajnji rezultat fotke uradjene sa dobrom masinom potpun kad se provuce kroz adekvatan hardver i softver, a kontrolise na monitoru koji moze da nam prenese tu fotku u punom kvalitetu.

Normalno je da ce sve sprave danas da odrade nama vecini zadovoljavajuce posao i sa laptopovima starijim i novijim iz donjeg segmenta, ali neke stvari moraju da se znaju. Mozes i sa camcem na vesla s malim drustvom  lepo da se provedes, ali ne mozes njime da skoknes do Italije na provod i nazad.
Covek treba da uziva u onom sto moze da ima, i da tezi boljem, naravno ... ali sve ima svoje.

 Lucjianu bih preporucio zato, bilo koji lap-top od 17" sa sto boljom grafikom, a da moze da se uklopi u njegov budzet, na ustrb prevelikog i brzog HDD, i memorije, s tim sto bi morao da bira laptop kod koga ce moci to da apgrejduje sa brzom mem. i ssd-om. Naravno, tada bi mu hard iz laptopa ostao za storage, samo sto mu treba neko jeftinije kuciste.
Eto, to je moj predlog.

Pozz
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #21 poslato: Jun 13, 2012, 07:51:52 posle podne »
Ljudi ja se prije svega svima izvinjavam ako nisam nesto dobro naveo ili makar podebljao moje potrebe.
Zao mi je sto je doslo do zabune i nije mi stvarno to bio cilj. Ovo sam postavio da bih iz vasih postova i pomoci mogao i ja nesto da naucim i da znam sta da trazim kada kupujem da mi ne maste oci prodavci lap topova. Ja sam inace shvatio da bi mi najbolje bilo da uzmem neki lap top dell-ov od 17 incha i posle nadogradim jedan monitor Dell U2412M. Ja sam do sada vidio ove konfiguracije koje bih mogao da priustim uz malo skupljanje para.

http://www.itsvet.com/proizvod/dell-inspiron-n7110-intel-core-i7-2670qm-2.2ghz-8192mb-640gb-dvdrw-17.3''-led-hd-freedos/comp_comp_laptop/177/8689
http://www.itsvet.com/proizvod/dell-inspiron-n7110-intel-core-i7-2670qm-2.2ghz-8192mb-750gb-dvdrw-17.3''-led-hd-freedos/comp_comp_laptop/177/8357
http://www.itsvet.com/proizvod/dell-inspiron-n7110-intel-core-i7-2670qm-2.2ghz-8192mb-500gb-dvdrw-17.3''-led-hd-freedos/comp_comp_laptop/177/9128

Svima je ista graficka samo varira hard disk.
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #22 poslato: Jun 13, 2012, 08:04:11 posle podne »
I volio bih da samo kazem da se meni ne zuri. Nije previse hitno. Cisto ja kriziram bez rada i nedostaje mi jer nemam da radim ali inace bih mogao lagano da sacekam da bih kupio odgovarajucu stvar da se ne pokajem. :)
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX