Autor Tema: Kako dobiti slike ovog tipa :)  (Pročitano 5207 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Kako dobiti slike ovog tipa :)
« poslato: Februar 06, 2012, 11:11:57 posle podne »
Mozda sam vec,nekoga i pitao za ovo ali hteo bi da cujem vase misljenje. Ovo je slikano sa Canon 5d mk2.Kako da dobijem ovakav tip slika.Mislim ove boje ,ova ostrina,ovaj bokeh,ovo svetlo,ovaj stil....sve mi se dopada.Najvise mi se svidja ovo svetlo koje izgleda kao preeksponirano malo.E sad, da li je u pitanju neka obrada specificna ili je u pitanju preeksponiranje u startu,kompenzacijom ekspozicije ili je u pitanju oprema tj objektivi.Znaci zanima me tehnicki deo fotografija.
Ja to nisam uspeo da dobijem.Ako neko moze da pomogne neka objasni.Pretpostavljam da je ovo set brzih prime objektiva(35 1.4L,50 1.2L,85 1.2L,135 L),ali opet nisam siguran.
Pozdrav

http://meninenuotrauka.lt/lt/wedding/2010/ruta_tomas/

Van mreže Shuma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Kako dobiti slike ovog tipa :)
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2012, 03:14:58 pre podne »
Ne znam zasto si sve nabrojao sem svetla... Mislim da je to prvo sto si trebao da navedes. Cini mi se da je veliki izvor svetla, verovatno prozor u pitanju, i mozda neka ziberica da doda svetlo... Neka me neko ispravi ako gresim :)
BTW, ja bar uvek opremu i obradu stavimm na poslednje mesto :) Sto se tice bokeha, za to je naravno odgovoran objektiv :)

Van mreže Shuma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Kako dobiti slike ovog tipa :)
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2012, 03:18:53 pre podne »
Sad sam tek video da ima vise fotografija... Odlicna serija! :)

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Kako dobiti slike ovog tipa :)
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2012, 09:41:38 pre podne »
Ma ovo je i dobra obrada.Sve slike su svetle,na granici da pregore a opet nekako blistaju.Imaju dobar kontrast i ostrinu..

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Kako dobiti slike ovog tipa :)
« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2012, 11:44:11 pre podne »
Osim dobre opreme radi se o svetlu i zidovima.Imas prozor kroz koji dolazi svetlo i svetle zidove koji svetlo ravnomerno reflektuju..

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Kako dobiti slike ovog tipa :)
« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2012, 11:49:43 pre podne »
Opa..nisam video do kraja..aj pretpostaviću da je bilo oblacno taman da se dobije mekano svetlo  :D