Autor Tema: Stara planina - Vodopadi Vodeničke reke  (Pročitano 11849 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Stara planina - Vodopadi Vodeničke reke
« Odgovor #20 poslato: Jul 06, 2015, 11:07:37 pre podne »
tsuyoshi, voleo bih da cujem gde sam pogresio u kritici i zasto. Da ne zbunjujemo vise coveka, a i ja da naucim nesto usput od pravog znalca.

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stara planina - Vodopadi Vodeničke reke
« Odgovor #21 poslato: Jul 06, 2015, 11:17:19 pre podne »
@Ristic

Pa eto, to kako bi ti to uradio se ne radi tako. Problem je sto ti dajes savete nekome da tako radi, a rezultat dovoljno pokazuje koliko to u praksi ne funkcionise dobro (sve na originalnoj slici si  UBIO) pravdajuci se sa "samo 2 minuta i zelena u minus besk, clarity u plus besk". I kako onda nazvati nekoga ko to savetuje? Znalac?

btw. kada nekom repliciras, potrudi se prvo da procitas i shvatis ono na sta zelis to da uradis. Da pojasnim, ja nigde nisam sebe svrstao niti u jednu od te dve grupe (zna-ne zna) a posto Ivan jos uvek nema filter da to moze lepo sam da prepozna, ja sam mu iskusno preporucio jednog pravog, ozbiljnog i priznatog ZNALCA - Scoot Kelby-ja.

@smarko

moj komentar se nije odnosio na tebe. A ovo saljivo "pravi znalac"... paaaaaaa, ako nesto ne znas, Scott Kelby je UVEK i za SVE dobar putokaz. Pa i za tebe, mene, Ristica...
« Poslednja izmena: Jul 06, 2015, 11:26:28 pre podne od strane tsuyoshi »

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Stara planina - Vodopadi Vodeničke reke
« Odgovor #22 poslato: Jul 06, 2015, 11:17:54 pre podne »
Sve u svemu, to moze mnogo bolje i siguran sam da ce Ivan to i raditi ubuduce. Sad pogledaj tvoj prvi komentar i da si napisao kako je odlicno, a ne dobro. Odlicno znaci 5, a meni je 5 ovako nesto: https://500px.com/photo/52761846/hump-rock-by-miles-morgan.
Da napisao sam da je odlicno, mozda zato sto sam sklon tome da vidim samo ono sto je dobro, pa ako ga ima u dovoljnoj meri i ne obratim paznju na te lose momenta, otuda i takav komentar... Mozda nisam dovoljno strog :) Svakako meni su njegovi radovi dobri, posto sigurno nisu losi, e sad koliko su dobri i sta bi moga da uradi bolje to moze da mu kaze neko sa vise iskustva poput tebe, jer ja kada vidim tvoje radove jednostavno nemam osnovu da oponiram onome sto kazes, vidi se da imas vise iskustva i prakticnog znanja, i to je za mene amin...
« Poslednja izmena: Jul 06, 2015, 11:19:58 pre podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Stara planina - Vodopadi Vodeničke reke
« Odgovor #23 poslato: Jul 06, 2015, 11:35:17 pre podne »
Uh, daleko sam ja od toga da sve znam... ali mislim da imam toliko kompetencije da mogu da prepoznam pocetnicke greske i ukazem na njih. Kad dodje neko sa visim kompetencijama da komentarise i kritikuje moje fotke, ja cu reci "yes sir" i slusati.
Sto se tice Scott Kelby-a, postoje mnogo bolji landscape fotografi od njega, sto ne navodi na zakljucak da je on los u tome, naprotiv. Knjige su mu odlicne, a i njegova akademija dovodi uvek top fotografe da svako poducava u odredjenoj oblasti. Nazalost, ne mozemo dovesti Kelbija da komentarise Ivanove fotke.
Ono sto bih preporucio je relativno novi sajt koji je poceo da okuplja top fotografe i pravi vrhunske tutorijale sa takodje top fotografima (spomenuta Julija Kuzmenko za Retush), Peter Hurley za headshotove, sprema se tutorijal sa Elia-om Locardi-jem za landscape koji mislim da ce biti odlican. Nisu jeftini, ali ima da se "nadje".

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Stara planina - Vodopadi Vodeničke reke
« Odgovor #24 poslato: Jul 06, 2015, 12:39:53 posle podne »
@tsuyoshi
Pokusacu nesto razumo da ti kazem ako ima vajde... Poenta je u tome da nema potreba da bilo koga apostrofiras govorieci onim sto pises da on nista ne zna, i nakon toga iznosis informacije koje su korisne pokretacu teme...

U prvom postu ovde nisi me pomenu i to je ok, napisao si sta mislis ili znas, naveo kako bi trebalo a kako ne i to je to...

Drugi post pocinje pametvanje...
"Smanjivanjem" jedne boje ti odvlacis ceo kolorit u potpuno drugi pravac, bas kao sto je recimo Ristic odvukao sve u mrljavo zutu, pri tome ubivsi i ostrinu, i mikrokontrast i sve sto je iole valjalo na originalnoj fotografiji. Radi kako hoces, ali od tako strucnih saveta..."
Sta ti ovo treba ? Imali smo da tako kazem nesporazum u temi koju sam postavio vezano za portrete i sad ponovo pocinjes. Ne umes coveku da kazes ono sto je korisno za njega a da ne omalovazavas neki drugi stav ili misljenje po istom pitanju ???

Treci post...
"Problem je kada te osim onih koji stvarno znaju (manjina), kritikuju i savetuju oni koji ne znaju i koji i sami lutaju, nisu nacisto sta i zasto rade, i pri tome pod sloganom "evo vidis kako to moze bolje" u stvari kace losjie izvedbe od originalne (tvoje). Posto kao pocetnik jos uvek ne mozes pravilno da isfiltriras to zna-ne zna, ti lagano (kao recimo u slucaju Risticeve zelene) pocinjes i sam da pribegavas "znalackim trikovima" koji umesto korekcija, samo unistavaju sve ono lepo sto originalna slika vec ima."
Opet pitanje sta ti ovo treba, sta misli da cu ja sad da se razbesnim i ne znam sta uradim ovde na forumu ???

Tek posle ove trece poruke ja sam ti odgovorio, a sve ovo sto si napisao i gde si pokusao nesto mene da omalovazavas potpuno je bez osnove, posto niti sam kritkovao coveka, niti sam ga savetova, uradio sam adaptaciju fotografije koju je postavi onako kak bi ja to uradi, to je sve, i navo da je sve ovo samo varijacija na temu... Gde si ti naso u mojim recim osnovu da napises sve ovo sto si napiao, da ne pricao o tome da je to potpuno suvisno caki i da ima osnove. Znaci druze provociras...

Ajde da se ja i ti nesto lepo dogovorim kako ovo ne bi islo dalje, posto nema potrebe da se truje forum ovakvim sadrzajem. Ili mi se ne obracaj ni dirktno ni indirektno, ja tebi sigurno necu, ili to radi na ljudski i dostojanstven nacin. Izaberi jedno od ta dva samo nemoj molim te da ides zamnom po forumu sa ovakvim komentarima, malo jadno izgleda, ne znam kako to ne kapiras...
« Poslednja izmena: Jul 06, 2015, 12:43:48 posle podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stara planina - Vodopadi Vodeničke reke
« Odgovor #25 poslato: Jul 06, 2015, 01:12:55 posle podne »
Sve sto je napisano, i u kom kontekstu je povezano sa onim sto si ti napravio od njegove originalne fotografije je TACNO, ljutio se ti, ili ne.

Onu originalnu sliku si jednostavno UBIO, a svojim "savetom" doveo do toga da i sam autor teme krene bas tom stranputicom i da eksperimentisanjem sa IDENTICNIM "desaturacijom zelene, prosvetljavanjem kamenja  i clarityjem" krene u jos vecu dubiozu. Termin Risticeva zelena, NIJE LICAN, ali jeste adekvatan onome sto si od slike napravio dvominutnim neumerinim poigravanjem klizacima u PS-u. To se tako ne radi. Ende.


Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Stara planina - Vodopadi Vodeničke reke
« Odgovor #26 poslato: Jul 06, 2015, 01:27:42 posle podne »
Ende ende, rekoh ja to i u "svojoj" temi, al izgleda nije vredelo...

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4112
    • Pogledaj profil
Odg: Stara planina - Vodopadi Vodeničke reke
« Odgovor #27 poslato: Jul 06, 2015, 06:13:20 posle podne »
Ja mislim da je Ivanu dosta priča o tome kako se nešto ne radi :) Ili mu recite kako se radi ili prekidajte natezanje.

@Ivan
Sve je to lepo što oni hoće, ali ti bolje čuvaj glavu. Niko od ovih ovde što te guraju na liticu ti neće spremati hranu ako budeš ležao u gipsu :D  :angel:

Van mreže Ivan83

  • Član
  • **
  • Poruke: 236
    • Pogledaj profil
    • Smart Dev Team
Odg: Stara planina - Vodopadi Vodeničke reke
« Odgovor #28 poslato: Jul 06, 2015, 06:36:01 posle podne »
@Cronnin
Ma litica se ne plašim, ova je baš sa litice: http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/index.php?action=dlattach;topic=6949.0;attach=34212;image
Klizave stene su već druga priča.  ;D

Nikon D7100, Sigma 18-35mm F1.8, Nikkor AF 50mm f/1.8D, Nikkor AF 70-300mm 4-5.6D ED, Raynox DCR-250, YN568-EX

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Stara planina - Vodopadi Vodeničke reke
« Odgovor #29 poslato: Jul 13, 2015, 07:02:53 pre podne »
Ivan 83 ako fotografija izazove voliko komentara, ima nečeg u njoj. Meni se recimo dopada "skok" i još par njih, uz napomenu da uvek može bolje.