Autor Tema: Avantura + Fotografija = mc2  (Pročitano 9315 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 16, 2014, 06:21:50 pre podne »
Zdravo svima, odlicna ideja ... ali potpisala bih neonku od reci do reci :)

U svakom slucaju treba probati i ne treba odustajati. Mozda nije losa ideja da stvarno kontaktirate ljubceta, svratite do Vrsca za pocetak na fototuru, a on vam isprica se o svojm putesestvijama u egzoticnim destinacijama, da ideje, podeli iskustva, na kraj krajeva neko bi trebao da se bavi i tom samom organizacijom i i jurnjavom koja nije ni malo jednostavna i laka...

A ako svratite do Vrsca mozda i ja uspem da dodjem pa i naucim konacno nesto pored vas :D
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 16, 2014, 07:17:57 pre podne »
Explorer dobrodošao medju fotografe! I odmah da dodam, nema dobre ekspedicije bez dobre fotografije, neko mora da zabeleži sve te lepote koje si tako divno opisao. Odmah posle ove poruke koju pišem, ja ću da se bacim na internet i pogledam šta još tamo ima da se pročita o svim tim mestima koja si pobrojao. I način na koji si to opisao se upravo poklapa sa mojim vidjenjem putovanja i odmora. Putovati u grupi ljudi koji imaju slična interesovanja – a ovaj put je to fotografija – je uvek posebno nezaboravan doživljaj. Mogu samo da zamilim šta bi u Patagoniji napravio jedan Vito a u Amazonu naš drug deVil! U takvom društvu moja malenkost bi se samo trudila da od pomenute dvojice (ali i ostalih članova tima)  „skine“ što je moguće više znanja, koje i onako na ovom forumu neštedmice delimo medju sobom. I da ne gušim forumaše, moja filozofija je usvojena od Juze (izvinjavam se što ga opet citiram). Ona ukratko glasi : Ako sam uložio skoro 2000 eura samo u telo kamere (d600), smatram da bi bilo glupo da celog života tom kamerom i sa još pet stakala slikam samo Golubac na Dunavu, gde imam vikendicu! Napregnuću se i otićiću malo dalje, pa će kombinacija koja glasi ljubav prema fotografiji + dobra oprema + još bolje društvo svakao rezultovati u dobrim fotografijama i nezaboravnomonce in the life doživljaju. I za kraj, pošto se ne putuje sutra I pošto treba vremena za pripreme (pa I pripreme novca za put!) ja se prijavljujem za člana ekspedicije. Nemam drugog izbora, ovo se prosto mora, u ideju sam se zaljubio još kad ju je Stalker onako ovlaš pomenuo. A Exploreru sam zahvalan što nam se pridružio I učinio da san možda postane I stvarnost.

Van mreže Ljubce

  • Junior
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 17, 2014, 11:01:04 pre podne »
Pozdrav drugari :)
 hvala Neo i Bubilice sto sam vam bio asocijacija za ovu temu, naravno voleo bih da povedem jednu neobicnu foto expediciju na neku od brojnih destinacija koje dobro poznajem.
Elem jedini problem je termin jer vec unapred imam vise isplaniranih avantura, ali ako bude bilo potrebno nacicemo vec neko resenje.
Mislim da ne bi bilo prakticno da grupa bude mesan  od "obicnih"  avanturista i fotopustolova iz razloga sto je nama ljubav prema fotografiji mnogo veca i vreme, mesta, zadrzavanje na nekim lokacijama.... su uglavnom u raskoraku. Sto se tice cene neke expedicije to naravno zavisi od dela sveta i prohteva, ali u sustini to su budzetna putovanja i cesto znaju biti povoljnija nego da samostalno krenete na put.
Sto se tice nekog vikend druzenja po Srbiji evo ja se nudim da budem domacin jednom skupu/druzenju u Vrscu. Vrlo interesantan gradic, arhitektura, ulice, vinogradi, priroda, planine, paraglajding,.... nista specijalno, ali mislim da moze da bude dobar pocetak, upoznavanje, druzenje  i odkocna daska za neke dalje ozbiljnije vikend  foto ture.
Razdaljina od Beograda nekih 80 kilometara, lako za doci bilo kolima ili busom koji ide na svakih sat vremena, a naravno najpovoljnije vozom 500 dinara povratna karta. Smestaj bi bio na u planinarskom domu cena je oko 300-400 dinara nocenje... sve u svemu dobrodosli ste :)
Sto se tice expedicija moj predloig je Etiopija, pravi raj za fotografe i avantura koja definitivno ostavlja mnogo jak utisak.
U programu bi bio jug t.j. dolina reke Omo sa mnogobrojnim plemenima/Karo, Mursi, Bana, Hamer..., jezero Chamo sa najvecim krokodilima u Africi i nilskim konjima, nacionalni park sa zebrama, planine, autenticna sela, antilopama, zatim Adis Abeba i Lalibeila sa crkvama uklesanim u stene...
E sad ovo bi bila specificna pustolovina malo drugacija od ostalih na koje vodim, najvise zbog samog uslova na putu, a naravno i zbog dozivljaja. Vise noci bi spavali u plemenima u satoru, putevi su jako losi (kad ih ima :) ) tusiranje je nemoguce svakog dana...
 Imam dosta iskustva i prijatelja lokalaca koji pricaju jezike plemena i koji bi nam pomogli da dodjemo do zaista fascinantnih mesta gde retki turisti  koji su posetili Etiopiju nisu krocili. Trebalo bi da se skupi dovoljan broj zainteresovanih pa na osnovu toga da napravimo detaljan plan i formiramo cenu.
Evo koje fotografije sa najsvezije putolovine po ovoj fantasticnoj zemlji.





Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 17, 2014, 07:29:59 posle podne »
Ljubce blago tebi :(  kada si video sve to. To je zivot . . .   :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :icon_salut: 

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 17, 2014, 07:50:00 posle podne »
Ajde za pocetak da vidimo da li bi bilo zainteresovanih drugara , za neko lokalno okupljanje? Evo imamo dva coveka koji su iskusni u foto avanturama, ali ako se ne prikljucimo ozbiljnije, ostace ce ova tema samo sa ovim prelepim fotkama, a mi cemo i dalje da se fotkamo po obliznjim parkovima :)

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 18, 2014, 02:21:04 posle podne »
Evo vec orgnizovane i ultra jeftine ture po Srbiji:
http://serbianoutdoor.com/kalendar-akcija/
To insult the fool is the price of wisdom.