Autor Tema: Iskustva sa Tamron,Sigma?  (Pročitano 3671 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Djapeto

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Iskustva sa Tamron,Sigma?
« poslato: Avgust 17, 2014, 02:57:07 posle podne »
Pozdrav svima!

Vec par godina pratim forum,pa sad sam resio da se i registrujem... Mogu reci da sam nov u svetu fotografije,jer tek nesto malo od dva meseca imam DSLR aparat,iako kao sto sam rekao vec godinama unazad pratim stvari vezane sa fotografiju!

Koristim Nikon D3200 sa 18-105VR objektivom i 35mm 1.8G i to se za sad pokazalo kao odlicna varijanta za pocetnika! U planu mi je da nabavim jos jedan objektiv,npr 70-200 f2.8,pa me zanima vasa iskustva sa Tamronom?

Najvise mi treba zbog slikanja nekih dogadjaja,npr za automobilizam,pa bih mislim sa ta 3 objektiva zatvorio pricu za neko prvo vreme!

Ako nekoga ne mrzi pored gore pitanja,da mi da preporuku mozda i za neki drugi objektiv,blic i neku recenicu,kako se taj aparat pokazao za neke ozbiljnije fotografije,jer ipak spada u grupu amaterskih DSLR aparata! Post je bio malo preopsiran,ali pocetnicki,pa ne zamerite!  :D

Nikon D3200
Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G
Nikkor AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa Tamron,Sigma?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2014, 02:40:56 posle podne »
Preporucio bih ti da prvo probas sa nekim jeftinijim telezoom objektivom, 70-300 npr, da vidis da li ti taj raspon uopste treba. Posle ces lako da zamenis ako ti treba svetlosno jaci, ali ako je uglavnom outdoor fotkanje, rekreativno i amaterski, mislim da je 70-200 f2.8, bilo koji, jednostavno overkill. Tamron je odlican za svoje pare, jednostavno.

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa Tamron,Sigma?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 20, 2014, 07:10:49 posle podne »
Kako se uopste ponasaju ti 70-200 na krop formatima? Ja njih nekako povezujem iskljucivo sa FF aparatima.

Van mreže Stefan94

  • Član
  • **
  • Poruke: 130
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa Tamron,Sigma?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 20, 2014, 11:26:58 posle podne »
Pa ono malo nervira sto moras bas da se udaljis da bi nesto slikao pogotovu nekog celog, ali npr za prirodu je ful :D jer imas bas dosta raspona

Ne znam kakva je sigma ni tamron, ali svakako 2.8 ce mu trebati kad tad :p