Autor Tema: Moj kutak  (Pročitano 17201 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Moj kutak
« Odgovor #40 poslato: Mart 23, 2014, 07:25:59 posle podne »
Hvala na savetima Bojane :) Komentari i saveti mi zaista mnogo znače jer još uvek učim! A iskreno još uvek i nemam naviku da non stop čačkam podešavanja... :(
Molim te samo objasni mi zadnju rečenicu. Pitam te pošto sam sliku sa kolačićima čisto reda radi proslala na iStock i prošla je bez problema.
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moj kutak
« Odgovor #41 poslato: Mart 23, 2014, 07:35:44 posle podne »
Za stock ne smes da dizes iso mnogo , zbog noisa, koji se javlja. Ja za stock radim sa jako malim isom uglavnom izmedju 100 - 200 , ako idem preko toga skidam ga u LR. Zasto mogu da ti odbiju fotku na stocku zbog iso vrednosti? Zato sto ako neko kupi za print velikih dimenzija nois ce da se  primeti ( pricam o bas velikim formatima , ne o a4 formatu...). Iz tog razloga maltretiraju oko iso vrednosti , sto me poprilicno ogranicava u nekim situacijama :)

Na SS su posebno ostri po tom pitanju :)

Van mreže bojan900

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
    • Pogledaj profil
Odg: Moj kutak
« Odgovor #42 poslato: Mart 23, 2014, 07:43:08 posle podne »
Zato sam se i ogradio. Fotografije za stock zahtevaju drugaciju tehniku nego recimo slikanje rodjendana, svadbi...
Za stock je potrebno sto manje suma, sto se dobija upravo na malim iso vrednostima. Dok vece iso vrednosti kada npr. slikas rodjendan u slabije osvetljenom prostoru ti docaravaju atmosferu tako sto "hvataju" sto vise ambijentalnog svetla.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moj kutak
« Odgovor #43 poslato: Mart 23, 2014, 08:02:28 posle podne »
Bojane slazem se sa tobom , nego sam napisao Bubilici , posto je relativno nova u Stock prici :)

Van mreže bojan900

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
    • Pogledaj profil
Odg: Moj kutak
« Odgovor #44 poslato: Mart 23, 2014, 09:24:53 posle podne »
Ma tako sam i shvatio, nego smo pisali post u isto vreme, pa je ispalo da odgovaram tebi.
Da sam video tvoj post ne bih se ni mucio da kucam :)

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Moj kutak
« Odgovor #45 poslato: Mart 24, 2014, 04:57:04 posle podne »
Hvala i jednom u drugom na odgovorima :)
Tako sam i mislila. Noise mi stvara problem i negde sam pročitala da zbog toga iso treba biti manji pa sam se toga i držala. Primeniću sledeći put i ove savete, unutra, napolju. A pokušaću da uslikam i kolačiće unutra sa većim isom čisto da osetim razliku o kojoj govorite.
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Moj kutak
« Odgovor #46 poslato: April 19, 2014, 09:40:53 posle podne »
Definitivno nisam znala da se snadjem po ovom vremenu, ali rekoh da vam pokazem kako je jedna reka koja je mogla da se pregazi za jedan dan prerasla u pravo cudoviste :)
Nikon D3200 18-105mm VR