Autor Tema: Exif Photo Search  (Pročitano 4993 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dejanzivanovic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Exif Photo Search
« poslato: Mart 16, 2013, 10:00:16 pre podne »
Cao svima,
ja sam Dejan, fotgraf amater i programer takodje amater :)
Napravio sam Search Engine koji pretraziju Flickr po Exif informacijama :)
mozete pogledati na : http:///photosearch.crazydroid.com

Moje foto radove mozete videti na : https://plus.google.com/photos/109303470230190017404/albums/5384993969296791537?banner=pwa

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Exif Photo Search
« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2013, 06:40:42 posle podne »
Dobro dosao na ovaj forum Dejane,  :)
Cestitam ti na, Search Engine koji pretraziju Flickr po Exif informacijama i nadam se da nisi hteo da nas samo informises, nego da cemo videti tvoje fotke na ovom forumu.  8)
Procitas pravilnik o postavljanju fotki, odaberes fotke i postavis svoju temu ili ih dodas u neku zajednicku odgovarajucu temu, a tvoje linkove mozes staviti u potpisu pa ko voli nek izvoli.  ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Exif Photo Search
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2013, 07:34:55 posle podne »
Pozdrav za novog clana :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dejanzivanovic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Exif Photo Search
« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2013, 07:37:40 posle podne »
Dobro dosao na ovaj forum Dejane,  :)
Cestitam ti na, Search Engine koji pretraziju Flickr po Exif informacijama i nadam se da nisi hteo da nas samo informises, nego da cemo videti tvoje fotke na ovom forumu.  8)
Procitas pravilnik o postavljanju fotki, odaberes fotke i postavis svoju temu ili ih dodas u neku zajednicku odgovarajucu temu, a tvoje linkove mozes staviti u potpisu pa ko voli nek izvoli.  ;) :)
Hvala Hvala mrzi me da stavljam slike :) Dosao sam da se hvalim samo :)
Inace imam  Canon 5D, Canon 50mm 1.8 II, Tamron 28-75 2.8

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Exif Photo Search
« Odgovor #4 poslato: Mart 22, 2013, 02:07:02 pre podne »
Cao svima,
ja sam Dejan, fotgraf amater i programer takodje amater :)
Napravio sam Search Engine koji pretraziju Flickr po Exif informacijama :)
mozete pogledati na : http:///photosearch.crazydroid.com

Moje foto radove mozete videti na : https://plus.google.com/photos/109303470230190017404/albums/5384993969296791537?banner=pwa

Au... kakav si Ti car. Aj napravi isto to, ali da pretražuje po parametrima iz EXIF-a fotografija koje su na disku. :D
Produžio bi mi rok trajanja nervnog sistema. :D

Dobrodošao! :) (ovo je trebalo prvo da ide, ali sam ostao pod utiskom Tvog posta, pa se malo zaneo)

Pozdrav

Van mreže dejanzivanovic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Exif Photo Search
« Odgovor #5 poslato: Mart 22, 2013, 10:31:20 pre podne »
Imas programe koji traze po disku.... trazi samo na googletu....

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Exif Photo Search
« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2013, 10:02:47 posle podne »
XnView ima neke opcije za pretragu (velicina, dimenzije, ISO, model), ali nema zizne daljine, blende, ekspozicije...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dejanzivanovic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Exif Photo Search
« Odgovor #7 poslato: Mart 25, 2013, 10:07:33 posle podne »
Problem sa Exifom, je taj da nije standardizovan i obavezan. Neki programi ga izbrisu, neki ga preprave, neki ne upisu sve podatke.... tako da je to malo lov u mutnom..... recimo evo primera Adobe, koji kad se exportuje iz RAW formata u JPG, ako se ne stiklira da usise metadata, nece upisati exif.... pa milion programcica za export, import, obradu koji ga prebrisu......
Sa druge strane, sam standard je los. Postoje dodatni meta podaci koji mogu da se nakaleme na exif.... i tu se tek stvara zbrka....

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Exif Photo Search
« Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2013, 07:37:02 posle podne »
Sa tim se slažem. EXIF je odavno zreo za reviziju.

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Exif Photo Search
« Odgovor #9 poslato: Mart 27, 2013, 09:13:59 pre podne »
Nesto gledam, poslednja verzija je 2.3 / 26 April 2010 i kad preletim na brzaka preko onog sto pise na CIPA sajtu, i dokument CIPA DC- 008-Translation- 2010   , nesto i ne sticem utisak da je problem u EXIF-u i nekoj reviziji istog. On ipak zabelezi sve sto treba, ako se ne varam.
Problem je izgleda u tome, sto ga interperetira ko kako stigne i kako hoce.
Ja stalno kukam kako Exif viewer na Operi nije dostojan. Prvo, ne iscitava koje je staklo konkretno upotrebljeno, ne iscitava datum snimanja fotografije, vec datum obrade... umesto informacije da li je upotrebljen blic, ubacuje neke kripticne sifre... i slicno. Kad istu tu fotografiju prebacim u Firefox i njegov addon za pregled exifa... dobijem sve informacije kako treba.
Dakle, sve je tu... samo treba umeti napisati par kobasica koda da se to lepo procita.

XnView ima neke opcije za pretragu (velicina, dimenzije, ISO, model), ali nema zizne daljine, blende, ekspozicije...

Top tema Cronine, top tema :) http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/fotografske-tehnike/exposureplot-malo-statistike/
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Exif Photo Search
« Odgovor #10 poslato: Mart 27, 2013, 05:26:49 posle podne »
Pa poenta je u tome da Opera BAREM IMA EXIF. Drugi ga imaju samo sa dodacima. A i te dodatke su dobili u poslednjih par godina. Opera EXIF pokazuje već 10 godina. Ne pokazuje objektiv, mož' misliti... :D

A kome treba više, ima addon i za Operu. I banovaću Te ako mi još jednom pipneš Operu! ;D
Opera je bre institucija za one polufabrikate okolo. ;)

Pozdrav