Autor Tema: Backlight  (Pročitano 4497 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Backlight
« poslato: Mart 01, 2013, 11:33:04 posle podne »
U torbici aparat sa Revuenon-om 55mm f1.4, drugarica pri ruci i neobavezna setnjica- dovoljno za par zanimljivih fotki :)
Prosudite sami :)


1.


IMG_4885 by Slobodan Gosic, on Flickr


2.


IMG_4996 by Slobodan Gosic, on Flickr


3.


IMG_4994 by Slobodan Gosic, on Flickr


4.


IMG_4998 by Slobodan Gosic, on Flickr


5.


IMG_5018-2 by Slobodan Gosic, on Flickr


6.


IMG_5072 by Slobodan Gosic, on Flickr


7.


IMG_5032 by Slobodan Gosic, on Flickr


8.


IMG_5123 by Slobodan Gosic, on Flickr




I dve koje mi nekako ne idu uz seruju (malo je drugacija obrada), ali su zanimljive :)


9.


IMG_4976 by Slobodan Gosic, on Flickr


10.


IMG_5042 by Slobodan Gosic, on Flickr




Kritike i komentari pozeljni :)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Backlight
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2013, 11:39:16 posle podne »
Svaka tebi cast za ovo, nemam ama bas ni jednu jedinu zamerku na ovo. Devojka je potpuno opustena i prirodna... sto je opet verovatno i do tebe. Fotografije su neusiljene... prirodne, naprosto .... odlicno.


EDIT
Pazi, potpuno je nepristojno sto ovoliki broj odlicnih fotografija iz mene izvuce tek koji redak, ali ovo naprosto fascinira svojom jednostavnoscu.
Stvarno ne znam sta bih dalje rekao. Ovo `vako treba. :)
« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 11:51:10 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Backlight
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2013, 12:54:54 pre podne »
Auuu, kako dve osobe mogu totalno različito da dožive iste fotografije :o

Meni je sve vrh, osim ekspresija na njenom licu. Deluje mi totalno uzdržano. Ni na jednoj fotki ne mogu da proverim koje su joj nijanse zubi, kad joj nisi uspeo izvući osmeh. E sad, ne mora svaka fotka biti nasmejana, ali baš ceo serijal čeličnog pogleda i ledenog izraza lica...
Ne znam, meni nikako ne deluje opušteno. Za razliku od tela lice joj je nekako usiljeno, za moj ukus previše.

Sve ostalo je baš na svom mestu i bez problema može da posluži za neki katalog "jesen - zima"
Pozdrav!

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Backlight
« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2013, 12:56:30 pre podne »
+1  lepo odradjeno...druga mi je favorit...
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Backlight
« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2013, 07:07:45 pre podne »
@Hornet
Lice? Pa pazi, tu bi vec morali da zadjemo u njenu licnost pa da tumacimo kakva je ona kao osoba. Nije da nisam razmisljao o tome sto i ti, ali fotografija br. 8 mi je valjda bila odlucujuca da se ne osvrnem na taj detalj. Ona  valjda naprosto ume da bude takva... i to je to. E sad, hajde da se ne samaram sa podacima koje naslucujem... kada sam pomenuo prirodnost, najpre sam mislio na usiljenost koju dobijamo kada model zeli da se uslika za fejs... ili kad fotograf maltretira modela da se namesti ovako ili onako. Obicno to ispadne komicno. Ovo mi je ispalo sasvim OK.

DA ne pricam o naslovu teme koji sugerise da obratimo paznju i na taj detalj. Dakle, em je kontra svetlo... em manuelac... zajebana ovo rabota.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Backlight
« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2013, 09:34:10 pre podne »
Imamo nagoveštaj osmeha na fotografiji br.8 .I meni se ova serija jako sviđa.Obrada je sasvim na mestu.JBg. ekspresiju možemo pravdati nekim dark izgledom,pa mi se i to uklapa u dojam.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Backlight
« Odgovor #6 poslato: Mart 02, 2013, 09:52:14 pre podne »
Meni je ova tema pravo osveženje na forumu,ne bih ja tu ništa dirala  :)  Što se tiče modela, ja sam zadovoljna kako je ona to odradila, barem meni deluje veoma prirodno i neusiljeno za razliku od gomile onih koje se trude da izgledaju kao "femme fatale" i onda ne znaš da li je rezultat toga više smešan ili žalostan.A ovo staklence pride daje jako interesantan bokeh.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Backlight
« Odgovor #7 poslato: Mart 02, 2013, 01:13:11 posle podne »
Pa pazi, mene i zbunjuje skup tih prirodnih poza u kombinaciji sa bezizražajnim licem. Nema osobe koja ne zna da se nasmeje, samo nekom treba više, a nekom manje. Više volim kad model komunicira sa objektivom, nekad čak i malo koketiranja... To je na fotografu da izvuče. Onda neka emocija na licu, tuga, radost, iznenađenje... Jednostavno mi ne odaje neku ekspresiju :-\

Btw. Sve ostalo je sjajno, obožavam ovakvo svetlo i ovakve fotografije ;)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Backlight
« Odgovor #8 poslato: Mart 02, 2013, 02:57:42 posle podne »
Meni su fotke dobre , ali moram priznati da je moje vidjenje slicno Hornetovom:) Takav utisak ja imam:) Ponavljam fotke su odlicne :)

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Backlight
« Odgovor #9 poslato: Mart 02, 2013, 06:59:05 posle podne »
Hvala na pohvalama i kritikama, mnogo mi znace! Iskreno, ekspresija je takva kakva je, ja nisam insistirao na tome da mi se kezi u objektiv ili da pravi neke namrgodjene face, pa da to ispadnu neozbiljne fotografije. Pustio sam je da bude prirodna, nenametljiva, jednostavna, sto mislim da sam uspeo, pogotovo u 8. fotografiji gde moze mnogo toga da se procita sa njenog izraza na licu  :)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Backlight
« Odgovor #10 poslato: Mart 02, 2013, 08:17:38 posle podne »
Ne mogu da kazem da sam odusevljen objektivom, daje malo nervozan bokeh.
Svidjaju mi se ove fotke tipa 6. i 8. mada licno vise volim malo kontrastnije tipa 10.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Backlight
« Odgovor #11 poslato: Mart 03, 2013, 11:33:51 pre podne »
Skoro sve pedesetice daju nervozan bokeh, tek od 85 pocinje kremastiji bokeh :)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800