Autor Tema: DUNJA  (Pročitano 4155 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
DUNJA
« poslato: Mart 01, 2013, 01:07:14 pre podne »
 :)
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DUNJA
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2013, 09:59:35 posle podne »
 Evo prodje dan, niko ni rec da napise.  :(


Decje portrete je prilicno nezahvalno komentarisati, jer su deca... naprosto deca, i ona su uvek slatka, ma kakva fotografija bila ... jelte... a i ljudi su dosta osetljivi, pogresno protumace komentar i to nekako ode u neku drugu krajnost.

Ova fotografija, ovakva kakva jeste,... ona samo moze imati emotivnu vrednost kao porodicna fotografija. Ovako, na prvi pogled... rekao bih, uslikala Nana sunce svoje sa kompaktom na slavi posle torte. :)

AH... ne bi mi verovao, koliko sam pasusa ispisao, pa obrisao i opet zapoceo novi pasus... ali bicu uporan da isteram ovaj post do kraja
.

Ubuduce iskoristi sve prednosti koje tvoj aparat nosi sa sobom, budi kreativniji u izboru trenutka, pozadine, rakursa. Izbegavaj animiranje dece da bi ih uslikao, ... biraj spontani trenutak, kada te nisu svesni. Ako vec ne ide spontano, onda maksimalno iskontrolisi pozadinu, garderobu ... ne treba tu puno truda, veruj mi.
Ovde ne valja ni rakurs, ni bokeh ... ni momenat, ... sta znam... mozda bi trebalo da napises sta ovu fotografiju izdvaja od ostalih, pa si odlucio nju da okacis.

Evo, okacicu dva primera cisto da slikovito docaram sta pisem. Nista ovde od opreme nije spektakularno... 550d+18-55+ 430EX i EOS M 18-55+270EX
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: DUNJA
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2013, 01:16:55 pre podne »
Ja nekako uvek insistiram da se na fotografiji oseti uloženi trud. E sad, ako je to malo (i nadasve slatko) dete upravo završilo sa jelom i ostalo musavo, a tebe je mrzelo da se zagledaš i otkloniš problem prostom upotrebom salvete, gde je tu onda trud?

I sve ostalo što je nabacio prethodni kolega u potpunosti stoji ;)

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DUNJA
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2013, 10:22:17 posle podne »
Slazem se sa Zoranom i sa Hornetom na sugestijama koje su mi vecim delom poznate.  :)
Ali imajte na umu da je dete od godinu ipo dana u dobu kad je najnezahvalnije fotografisati. Cucnuo sam da me ne vidi jer cim vidi apart stavlja ruke na oci.  :laugh: 
U to doba deca sve i svasta stavljaju u usta, uce da govore i trckataju ko' navijena. I sta sad zbog toga da cekam da napuni 3 godine....
Gledao sam po netu ovaj uzrast da gotovo nema kao tema za fotografisanje ili ako ima onda je sa odraslom osobom.
Pa sam i ja nesto slicno uradio iako bas uslovi nisu mi isli na ruku. Pa neka bude ljubi je teta.  :)





Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DUNJA
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2013, 10:45:02 posle podne »
Auf, sta se desilo sa levom stranom fotografije?  I desna polovina je isto neprirodno klonirana ili sta vec... ali desna je bas bas otisla do djavola. Mogao je i malo krupniji plan... da kropnes tik iznad/ispod Tamarinog ramena.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DUNJA
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2013, 11:00:04 posle podne »
Auf, sta se desilo sa levom stranom fotografije?  I desna polovina je isto neprirodno klonirana ili sta vec... ali desna je bas bas otisla do djavola. Mogao je i malo krupniji plan... da kropnes tik iznad/ispod Tamarinog ramena.
Cuti Zorane snalazim se kako znam. I da znas  ( ne podilazim ti ) u pravu si za krop.
Ma bice dobrih fotki obecavam, samo da izadjemo iz tih soba sa rodjendana, slava, napolju gde ima sirine i pozadine. Hvala ti na komentaru ali i na sugestiji!
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight