Autor Tema: Moj početak  (Pročitano 9978 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Saka991

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Moj početak
« Odgovor #20 poslato: Februar 10, 2014, 07:38:00 posle podne »
..
« Poslednja izmena: Februar 11, 2014, 09:03:39 pre podne od strane Zoran Rodic »

Van mreže Saka991

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Moj početak
« Odgovor #21 poslato: Februar 10, 2014, 07:39:53 posle podne »
..
« Poslednja izmena: Februar 11, 2014, 09:04:47 pre podne od strane Zoran Rodic »

Van mreže Saka991

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Moj početak
« Odgovor #22 poslato: Februar 10, 2014, 07:40:31 posle podne »
...
« Poslednja izmena: Februar 11, 2014, 09:05:42 pre podne od strane Zoran Rodic »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Moj početak
« Odgovor #23 poslato: Februar 10, 2014, 11:24:08 posle podne »
Kada postavljaš slike na forum smanji ih na neku razumnu veličinu od 1000 piksela po širini i do 500 KB po zapremini :)

Ove "crno-bele" su mi favoriti.
Ostale su malo više grešne - ili pregorele, ili sa bojama, ili previše kose/lišća u prvom planu.

U svakom slučaju dosta bolje od prethodne serije.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moj početak
« Odgovor #24 poslato: Februar 11, 2014, 12:14:04 pre podne »
Od novijih fotki:

1 . Dobra

2.Losa, ne znam sta si htela da postignes , ali nisi uspela , jos je foto manipulacija malo traljavo odradjena, moraces jos malo da vezbas:)

3. Ima potencijala, suncana strana lica pregorela , a ova druga strana malo pod eksponirana... Drugu stranu resava blic ili zilberica .

4. Prepeglana, ako hoces da radis retusiranje , vodi racuna , da prilikom retusiranja , se ne primeti da si retusirala ...tacnije da nema vidljivih promena, kao pretrani blur, ponavljanje iste teksture itd...

5. Ako si htela da ti u prvom planu bude kosa i  onda je model trebao malo da se okrene , i da se vidi malo vise oko, a kosa da bude ravna i uredna, jednostavno na ovoj fotki se ne vidi sta je subjakat fotke , oko , lice , kosa ....

6. Dobra

7. Sta znam ili oba oka da se vide ili samo jedno, pritom u nekim delovima pregorelo , a oci mozda malo preostrene.

8. Nije losa .

Sve u svemu mislim da ti je prethodna serija bila bolja, cinimi se da si sad previse eksprimentisala sto uopste nije lose i podrzavam , samo sledeci put malo vise razradi ideju koju hoces...Ovo sto sam pisao je samo u svrhu pomoci , nikako da te uvredim ili nesto slicno:)

I kaci manje fotke :)

Pozdrav cekamo sledecu seriju:)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Moj početak
« Odgovor #25 poslato: Februar 11, 2014, 09:00:22 pre podne »
Smanjio sam ti fotografije

Hvala na razumevanju
« Poslednja izmena: Februar 11, 2014, 09:06:33 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Moj početak
« Odgovor #26 poslato: Februar 11, 2014, 04:09:20 posle podne »
Saka ozbiljan napredak u odnosu na prve. Ima mesta za još punao rada

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moj početak
« Odgovor #27 poslato: Februar 12, 2014, 07:17:25 pre podne »
Mislim da pokušavaš da daš lični pečat svakoj fotki a to nekad u početku baš i ne ispadne dobro - mislim da bi trebao da kreneš sa klasičnom varijantom portreta, onako školski pa kad to uvežbaš onda polako kreneš u eksperimente jer je bitno da znaš kako da uradiš to što želiš a da bude dobro.
evo pročitaj malo ovde
http://www.cambridgeincolour.com/forums/thread6923.htm
jako lepo odrađeno
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro