Autor Tema: Google drive  (Pročitano 3339 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Google drive
« poslato: April 27, 2012, 10:13:15 pre podne »
https://drive.google.com/start#home

Narode, kako vam se doima ova "zezancija"? Bice da nam vise ne treba smorni rapidshare? :)

5GB ... malo li je?

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Google drive
« Odgovor #1 poslato: April 27, 2012, 11:15:26 pre podne »
Ima i alternativa, koja je vec neko vreme prisutna - https://www.dropbox.com/
Mislim da cak i m$-ov Hotmail servis ima nesto slicno, a Apple je svoj proizvod te vrste plasirao jos prosle godine.

Sve u svemu dobra resenja za korisnike kojima ne treba previse mesta za skladistenje podataka.
Ako imate gMail nalog, sad vam je na raspolaganju 10GB online storage prostora.

Jedinu manu ovih cloud resenja vidim u ceni tj kada predjete free limit, posto za slicnu kolicinu novca je moguce uzeti reseler account na nekom hostingu sa daleko vise mesta + uvek mozete otvoriti web sajt, bez dodatnog placanja.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Google drive
« Odgovor #2 poslato: April 27, 2012, 12:21:05 posle podne »
SkyDrive od Microsofta je bolji. 25Gb free.

ToS na Google Drive servisu kaze da sve sto ubacite tamo postaje njihovo vlasnistvo, tj. da imaju pravo da reprodukuju, koriste, modifikuju sve sto ubacite tamo... Kod SkyDrive servisa to nije tako vec korisnik ostaje jedini nosilac prava...
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Google drive
« Odgovor #3 poslato: April 27, 2012, 07:07:09 posle podne »
Pa evo, ima zanimljiv clanak na tu temu Is Google Drive worse for privacy than iCloud, Skydrive, and Dropbox?

Generalno, sa privatnoscu sam se pozdravio jos onomad kad sam otvorio gmail nalog.
A cloud je sam po sebi nesiguran cak i bez servisa kakav je google, koji po definiciji pretura po nasoj privatnosti u potrazi za pojmovima koji ce im pomoci da uvale reklamu. Ako je nesto bas bitno, onda enkripcija, pa upload... mogu da ga pirkaju onda... sa sve FBI nalogom ili sta vec.
Ali ono, stvar navike... dugo vremena koristim gmail, tu mi je sve... kontakti i kojekakve prepiske vazne samo meni i nikome drugom, za koje me bas briga da li ce neko da ih cita ili nece. Oshinem neku bezvezariju, saceka me kuci, prosledim ponekome istu stvar bez da svakom pojedinacno saljem jedno te isto.
BTW, 5GB je mnoooogo bre ... sta bih i radio sa 25GB ?

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Google drive
« Odgovor #4 poslato: April 27, 2012, 08:12:41 posle podne »
Sva ova cloud resenja se reklamiraju kao "mesto gde mozete backup-ovati svoje fajlovi bez bojazni da ce usled kvara hardvera biti obrisane", jedan od nacina da kazu "all your data are belong to us".
U tom slucaju ni 25GB ne bilo dovoljno, al ajde treba nekako pare zaraditi.

BTW upravo mi odobrise otvaranje nalog na gDrive-u.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user