Autor Tema: jos jedan proljetni dan  (Pročitano 8357 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
jos jedan proljetni dan
« poslato: April 20, 2013, 09:49:20 posle podne »
mi opet u prirodi pa sam nesto pokusala mada je sunce bilo bas jako, ali ipak podijelicu sa vama. Mozda od vas naucim i kakvu caku za fotografiranje po suncu :) evo sada jedna a poslije cu jos nekoliko staviti.

Van mreže škrabalica

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 629
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
    • Škrabalica
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #1 poslato: April 20, 2013, 10:02:22 posle podne »
daj još koju. možda bi se pomerila korak u desno i izbegla taj katanac, samo odvlači pažnju...
 za sunce - u hlad, ili http://3.bp.blogspot.com/_B9QptPHH85Y/SezJ3tju_SI/AAAAAAAAKeg/1khA0v5gzz0/s400/7+-+media_1239601507175.jpg ili možda blic...
Canon EOS 550D (Kiss X4 Digital),
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II,
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM,
Canon EF 50mm f/1.8 II,
Canon Speedlite 430EX II.

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #2 poslato: April 20, 2013, 10:08:46 posle podne »
plan je bio da katanac bude tu, ali na ovoj mozda bas i smeta. Probacu sutra ga obrisati da vidim kako ce biti, veceras sam u stisci sa vremenom... klinci su napunili baterije pa jedva sjednem koji minut za racunar :)

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #3 poslato: April 20, 2013, 10:28:28 posle podne »
jos fotki...

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #4 poslato: April 20, 2013, 10:37:57 posle podne »
meni ovo O.K. mozda ne bih ni dirao katanac :)
Svidjaju mi se fotografije.
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #5 poslato: April 20, 2013, 10:46:02 posle podne »
hvala... ima jos pa idemo dalje :)

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #6 poslato: April 20, 2013, 10:58:35 posle podne »
nadam  e da ne gnjavim  >:D ali danas sam dosta fotkala :)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #7 poslato: April 20, 2013, 11:21:36 posle podne »
Devojcica je pravi foto-model, na tvom mestu ne bi ispustao kameru iz ruke. Najlepsi utisak, na mene je ostavila prva :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #8 poslato: April 21, 2013, 06:58:26 pre podne »
hvala Bole... ma i nju moram tjerati da se slika :P a nazalost sin nikako ne voli i ne mogu ga nagovoriti pa bas malo njegovih slika imamo :(

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #9 poslato: April 21, 2013, 09:20:41 pre podne »
Prva mi je najbolja, ali i ostale su jako blizu. Na prvoj mi i ne smeta katanc, ali na ostalima da.
U drugoj seriji samo da ocisitis beli auto u pozadini i meni je super.
U kolicima je jako simpaticna, samo da si je pomerila levo ili negde pored da joj ne izlazi ograda iz glave (i te grane oko glave).
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #10 poslato: April 21, 2013, 09:43:58 pre podne »
Hvala na savjetima :)
I danas idemo u prirodu pa cu probati na istom mjestu i sina da fotografisem. Ovu prvu ili drugu bih zeljela uraditi malo vecu za na zid (mozda na platnu) ali mi treba u istom tonu i djecak a on bas bas ne miruje i ne da se fotkati. Pa eto imam danas zadatak da ga ulovim i da probam nesto napraviti. :)

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #11 poslato: April 21, 2013, 04:50:39 posle podne »
nista od sinovog poziranja :P
na zadnjoj bi valjalo da se vidi cijela ljulja na koju se naslanja... ali eto sta je tu je  ::)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #12 poslato: April 21, 2013, 05:38:47 posle podne »
Svjetlana da, mlada dama je baš model! Iskreno, kvalitet fotografije mešovit, poslednje ponajbolje. Na ostalim mi smeta svetlo, a ponegde ni izoštravanje nije bilo najbolje.

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #13 poslato: April 21, 2013, 07:35:10 posle podne »
oldtimer, bice bolje nakon jos malo ucenja i prakse... ipak sam ja jos bas amater i pocetnik i zadovpljna sam kada i poneka fotografija uspije dobro :) ali prihvatam sve kritike i savjete i vjezbam dalje :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #14 poslato: April 22, 2013, 02:33:01 posle podne »
Svjetlana, ovo je fenomenalno... sve bolje i bolje.

Na momente pomislim da si ti ipak neki profi, koji tu nas malo zeki tako sto se predstavlja kao amater. :) :)
Prve cetiri su fenomenalne.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #15 poslato: April 22, 2013, 03:46:22 posle podne »
hahaha... hvala Zorane... nazalost nisam profi :P drago mi je da mi se poneka fotka izdvaja iz mase i drago mi je da sve cesce imam tako poneku fotku. Ovdje vecina vas stavlja bas sto bi ja rekla "umjetnicke" fotografija a ja stavljam i one "albumske" ali nekako jedva cekam da cujem komentar jer tako i naucim nesto. A uvijek kontam pretjerujem li.. mozda je bolje staviti 1-2 fotke koje vrijede nego kao ja cijelu seriju.....

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #16 poslato: April 22, 2013, 03:52:34 posle podne »
Meni su prva i treca favoriti..bas se isticu...Voleo bih samo da probas neki drugi stil obradjivanja...neke lepse boje senki..ove koje sam naveo si i istakla na neki nacin obradom...ali poslednje nekoliko si ubila onom toxicnom zuto-zelenom...pokusaj neznije tonove...ako me kapiras sta hocu da ti kazem.... :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže crnirg

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #17 poslato: April 22, 2013, 06:53:36 posle podne »
Meni je  IMG_5300 vrlo simpaticna (rekao bih i uskladjena sa trenutkom u kom zivimo) !
Sve najbolje Svjetlana .
650D,A650

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #18 poslato: April 23, 2013, 07:24:57 pre podne »
bravo, meni prva fantastična ali i ostale su baš baš
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #19 poslato: April 23, 2013, 08:15:31 pre podne »
Hvala (i na kritikama i na pohvalama)
Dalibore i ja sam neki dan komentarisala da li vec dosadjujem ovim obradama jer sam nekako u tom fazonu i sve tako obradim jer su mi tako najljepse nekako... ali mozda vec pretjerano jer sve u zadnjih par mjeseci su takve :P jedno vrijeme me crnobijelo drzalo pa su sve bile takve...

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #20 poslato: April 23, 2013, 08:38:42 pre podne »
Znam i mene tako uhvati neki fazon... :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Nikol@

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 587
  • Pol: Muškarac
    • nivovic
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #21 poslato: April 25, 2013, 11:42:49 pre podne »
Ja sam odusevljen s prvom! Bravo! :)
Hard Work Never Killed Anyone, But Why Risk It?

EOS 60D // Tokina 12-24 f4 // Sigma 35mm ART // EF 70-200 f4 IS // Pentacon 135 electric // Samyang 8mm fisheye
Nissin Di622 Mk2

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #22 poslato: April 25, 2013, 09:33:19 posle podne »
@Svjetlana

Lepa je devojcica i lepo pozira. Po meni na slikama ima previse detalja i ja bi to mnogo vise uprostio. Malo sam se poigrao sa kvadratom i otprilike na svakoj fotki to lepo "pasuje".
Sto se tice boje i obrade, ako nastavis ovim pravcem, moj ti je savet da se time ne bavis uopste Ovo ne da nije lepo, nego je ocajno. Ono sto je Dalibor pomenuo kao "toksicno zuto" je slab izraz.
Lightroom, razni plug-inovi za PS i slicni programi su jako mocan alat, ali za onog ko zna da se time koristi. Pocetnik  se uvek upeca za najdrasticnije efekte, jer samo tako vide razliku u obradi, i to, naravno, da ocajan rezultat. Majstori kazu, da za sopsvenu fotku coveku treba barem mesec dana vremenske distance da bi imao nekakav kriticki stav. To se, takodje, odnosi i na obradu i efekte.

Pozdrav
 

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #23 poslato: April 25, 2013, 10:11:41 posle podne »
pa nije lose ovo sto si cropovao... a sto se tice obrada meni se dopada ovaj vintage fazon... eh sada mozda cu za mjesec-dva i ja reci da je bezveze jer mi se to desi ponekad. Sada npr kada gledam fotke od prosle godine gdje sam nesto ukrasavala... stavljala okvire isl... to mi je bas fuj :P ali valjda moramo svi proci kroz te faze :) (i mozda malo pretjeram jer mi se dopada pa bas sve tako radim... a poneka slika i nije za to)... vidjecemo kako se mi dalje doci ideja da uradim :)
u svakom slucaju hvala na komentaru :)


Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #24 poslato: April 25, 2013, 11:27:34 posle podne »
Meni je ona prva serija bila OK sto se tice boje. Na ovoj drugoj ne lezi obrada.
Nema veze, samo istrazuj. Kada obidjes ceo krug, na kraju ces znati kako da dobjes ono sto zelis.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dzura

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: jos jedan proljetni dan
« Odgovor #25 poslato: April 25, 2013, 11:53:16 posle podne »
Zavisi od pristupa bavljenja fotografijom. Ako istu koristis da slikas svoje dete, onda se tu sve zavrsava. Medjutim, ako hoces da upotrebis neku fotku u druge svrhe, recimo, da ilustrujes neki tekst, onda shvatis da je gomila tvojih (mojih) fotki neupotrebljiva, pogotovo tako obradjenih. Meni je to posao pa to gledam na drugaciji nacin, tj gledam to svaki dan. Vrlo cesto mi se desi da odem na teren da nesto slikam da bi to upotrebio za neki sajt ili brosuru. Poucen (spostvenim) iskustvom) opalim gomilu fotki i OPET mi nesto fali ili to sto sam uslikao bude neupotrebljivo jer sam u tom trenutku razmisljao kako da dobijem dobru fotku, a ne kako cu posle da je upotrebim, iako sam unapred napravio neki plan sta cu da snimim i kako, ali me situacija ponese pa se zablesim, itd...

Vintage fazon moze da se upotrebi kad hoces da simuliras neku sitaciju ili kao ilustraciju necemu, ako je samo sebi svrha, onda to ide teze, odnosno, prakticno je besmisleno, pogotovo kad se nedvosmisleno moze utvrditi da je fotka slikana u nekom vremenu koje ne pripada tom vintage.