Autor Tema: Da li je 35mm 1.8G pravi izbor?  (Pročitano 4139 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MaxFoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 115
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Da li je 35mm 1.8G pravi izbor?
« poslato: Jul 10, 2013, 10:47:39 posle podne »
Dobro vece svima,
nesto sam neaktivan u poslednje vreme sto se tice pisanja ali nisam zapostavio forum, skoro sve stignem da procitam :)

Vec neko vreme(2-3 meseca) sam se strasno zainteresovao za objektiv iz naslova, koristio bih ga na svom d3100 uz 18-55VR i blic.
Kupio bih polovnog u sto je boljem stanju do nekih 150e.
Zasto mi on treba?
          1.Zato sto pretezno slikam u zatvorenim prostorijama i fali mi veca brzina.
          2.Zato sto pravi lep bokeh i veoma je ostar.
          3.Zato sto uskoro idem na more i zeleo bih da zabelezim sto je moguce lepse i ostrije  fotke koje cu kasnije da     
             izradim.
          4.Zato sto ponekad slikam proslave u takvim uslovima gde uz podesavanja ISO 3200 i brzine 1/60 i blic budu   
             razmazane fotke (3.5-5.6 na kit-u)
          5. Zato sto mislim da je univerzalan i svestran i uz mali f broj mogu da "pravim haos" citavog dana.
          6. Imam poneku opremu za 52mm navoj u vidu zonerice, uv filtera, close up filtera.
             7. Zato sto sam pocetnik i uz njega bih mogao svasta da naucim.
Sta vi mislite o ovome? :)

« Poslednja izmena: Jul 10, 2013, 10:52:08 posle podne od strane MaxFoto »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Da li je 35mm 1.8G pravi izbor?
« Odgovor #1 poslato: Jul 10, 2013, 11:01:22 posle podne »
Ja bi vec na pola posta prestao sa pisanjem i otisao negde da ga kupim. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže MaxFoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 115
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Da li je 35mm 1.8G pravi izbor?
« Odgovor #2 poslato: Jul 10, 2013, 11:07:12 posle podne »
Hehehehe....  to je pravi odogovor  ;)
Nekako me vuce da napisem ovde  da se ne  prevarim  i da me posavetuju znalci jer mislim da sam za skoro sve od opreme trazio savet na forumu :D

ps. ne mogu jos da ga kupim treba mi jos nedelju-dve da zaradim za njega, lovim vec danima po oglasima ali nesto slabo, bas slabo...   

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Da li je 35mm 1.8G pravi izbor?
« Odgovor #3 poslato: Jul 11, 2013, 02:12:34 posle podne »
ja imam to staklo, sve sto si napisao tacno je, jedina mana mu je, mozda tebi nece, je sto moras da sam zumiras nogama ...

mislio sam da ga prodam i kupim 18-200, ali 35 mm je tako dobro staklo da ne mogu da se odvojim od njega

i ja sam kao i ti njega prvi put stavio na D3100, posle toga sam pazario D7000, kad sam ga metnuo na njega, fotke su kao da sam ih slikao ziletom, bokeh izvrstan ... imam i 18-55 ali tek sa 1.8f vidis koliko ti znaci brzo staklo ....

cak ga i ken rokvel preporucuje a i sam kaze da ga je to jedino staklo koje korisiti
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže MaxFoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 115
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Da li je 35mm 1.8G pravi izbor?
« Odgovor #4 poslato: Jul 11, 2013, 03:46:03 posle podne »
Meni bas treba nesto ostro i opticki dobro da bi sto vise izvukao od aparata a gledajuci testove  izgleda da je ovaj malisan pravi izbor.  :)

Kazi mi da li je velika razlika bila kad si presao na d7k sa tim objektivom sto se fotke tice i u cemu je najizrazenija? Posto sam skapirao da je bolje uloziti u objektiv nego dodati te pare uz moj aparat i preci na neki jaci, a da mi ostane kit.

ps. ako neko ima ili zna nekog ko bi prodao 35-icu voleo bih da me kontaktira posto su jako retki po oglasima.  ;D

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Da li je 35mm 1.8G pravi izbor?
« Odgovor #5 poslato: Jul 11, 2013, 05:04:30 posle podne »
Za nijansu su bolje fotke sa tim staklom na D7K nego na D3,1K, na D7K mozes da guras iso do 800 bez suma u zatvorenom sto i cini socivo brzim ... mislim da je WB na D7K bolji za nijansu, i ima izdvojene duggmice za upravljanje nekim bitinim parametrima, na D3100 moras da ulazis u meni i to, ima dosta toga sto razlikuje D7000 od D3100 al da ne smaram ...

kada fotkas sa dobrim osvetljenjemm, kao sto sam rekao, fotke kao da su slikane ziletom ...

i ja mislim da je bolje uloziti u kvalitetno staklo, kao sto sam rekao 18-55 nije svetlosno mocan kao 35mm i to se oseti, ali i on je prajm staklo tako da, manje optike bolja fotka ....

sto se tice kupovine, ima ga u oglasima, ali moras da sacekas, naidje nekad i dobar  i ocuvan primerak, krecu se od 140 do 180 jura ...

mislim da ga neki precene sa cenom od 180, gledaj da najvise das 150 do 160 max ....
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Da li je 35mm 1.8G pravi izbor?
« Odgovor #6 poslato: Jul 11, 2013, 07:54:47 posle podne »
Ja bi vec na pola posta prestao sa pisanjem i otisao negde da ga kupim. :)
Potpisujem
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Da li je 35mm 1.8G pravi izbor?
« Odgovor #7 poslato: Jul 12, 2013, 01:04:28 pre podne »
MaxFoto obavezno uzmi 35mm prajm. Marelli ti je uglavnom objasnio sta ima D7k ali to ne utice na samu fotku. I iso 100 ima shuma kao i iso 800 samo vise. Sa D3100 slobodno slikaj na iso 800 bez problema.  :)
Najbitniji je senzor koji je za nijansu bolji ali ne toliko da ne uzimas navedeno staklo. Uostalom imas podforum OSTALO pa pronadji moju temu 35mm mesec maj i videces u razni situacijama kako se ponasa 35-ica.
Ja sam na njoj zahvaljujuci Zokiju Rodicu diplomirao to staklo.  ;)
evo ti par fotki sa 35mm i D3100 u velikoj rezoluciji pa pgledaj sta dobijas.
Odma da napomenem da sam minimalno doradjivao fotke i da su iz JPEG-a!







Ako ti treba jos fotki sa 35-icom postavicu moram da isceprkam!
Pozdrav!
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže MaxFoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 115
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Da li je 35mm 1.8G pravi izbor?
« Odgovor #8 poslato: Jul 12, 2013, 04:17:37 posle podne »
Slikao sam sa njim na ISO 1600 i nije bilo mnogo suma.
Preleteo sam tu temu par puta ali cu je sad malo detaljnije pregledati :)

Hvala za slike, fantasticne su. Ne moras kaciti vise posto cu gledati u onoj temi  sto si mi preporucio, kapiram da nije velika razlika sto je slikano sa d5100.