Autor Tema: Od paba do bubasvaba :D  (Pročitano 9350 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Od paba do bubasvaba :D
« poslato: April 16, 2012, 11:27:56 posle podne »
Nisam nikako nalazio vremena da postavim slike sa d7k, nekako sam previse bio lenj za tako "velik" proces, ali kad covek prestane da pije onda shvati da cak ni Kafkin proces nije bio tako velik' i neresiv... ;) s toga,evo par mojih radova,kasnije cu ubacivati slike po odredjenim temama,casna pionirska! ;)

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #1 poslato: April 16, 2012, 11:33:06 posle podne »
2. grupa

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #2 poslato: April 16, 2012, 11:37:29 posle podne »
3. grupa

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #3 poslato: April 16, 2012, 11:40:00 posle podne »
4. grupa za kraj pocetka ;)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #4 poslato: April 16, 2012, 11:44:28 posle podne »
Volim kad se okace nove slike i samo nastavi tako, ali...
...mora malo i kritike da padne, dobronamerne ;)
Tesko mi je da po'vatam tematiku, sto i nije toliko bitno, vaznije je sta slika prenosi i autor pokusava istom da kaze.
Ne mora svaka da bude remek-delo, ali neki minimum da se ispostuje, nije na odmet.
U prvoj grupi fotografija morao bi da ti zamerim i kadriranje, druga je bolja, ali opet fali "prica".
Bez namere da te obeshrabim, nastavi sa kacenjem, verujem da je bolje i saslusati dobronamernu kritiku, nego ne napisati nista ;)

Pozdrav
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #5 poslato: April 16, 2012, 11:55:57 posle podne »
naravno,zbog kritika i jesam ovde,ne zbog mazanja ociju...toga barem imam na pretek u ovoj predizbornoj kampanji! ;) sto se tice tematike,ni ne mozes da je povatas,jer sam zeleo da samo nabacim fotke za koje sam mislio da su dobre za pocetak ucenja. :) sto se tice kadriranja,svestan sam toga,bice bolje! ;)

hvala na kometaru Bole,sto se mene tice,ne moras biti slatkoreciv i fin jer me ne znas,da sam zeleo to, pitao bih svoju mamu sta misli! ;)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #6 poslato: April 17, 2012, 01:17:31 pre podne »
Slazem se sa Boletom sa opisom problema u prve dve grupe ali bih dodao jos par zamerki u vezi trece i cetvrte, a to je potpis koji je interesantan ali nepraktican i bespotrebno svojom dominacijom gusi fotke, dok na prvoj fotki - Panorama 1 koja nema problem potpisa, fotka malo curi.
Inace, vidi se da imas veliku zelju, samo radi, kaci nam povremeno fotke, i vremenom ce mnoge stvari leci na svoje mesto ... naravno uz pravilno shvatanje kritika i tvojim trudom.
PoZz :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #7 poslato: April 17, 2012, 01:21:42 pre podne »
Jbt, al sam ja zblanut, nisam ni provalio potpis :)

p.s. Potpis nije los, bas je autentican, ali ga smanji i pomeri skroz u cosak. Ima dobrih fotki. Potpuno razumem potrebu za ovakvom galerijom.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #8 poslato: April 17, 2012, 01:39:08 pre podne »
...
p.s. Potpis nije los, bas je autentican, ali ga smanji i pomeri skroz u cosak. ...
Moze i tako da resi, a moze i da ga stavi u neku neutralnu boju ili da ga utopi sa nekom bojom pozadine ... u glavnom da ga ucini transparentnijim   8)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #9 poslato: April 17, 2012, 03:34:45 pre podne »
Ova sa psom je ogavna. Izgleda kao da je pas obešen.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #10 poslato: April 17, 2012, 01:15:50 posle podne »
ok,dakle manji potpis u uglu fotografije,kontam sad i sam,bas odvlaci paznju nepotrebno...bice ispravljeno ubuduce!

nego,zblanut u kom smislu? :D

a sto se tice poslednjeg komentara(stalker),ok drago mi je sto je fotografija izazvala neku reakciju kod tebe,znaci da te je naterala da razmislis,barem malo

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #11 poslato: April 17, 2012, 01:58:21 posle podne »
Ja, zblanut ovih dana - u smislu da ne vidim nista. Toliko sam gledao tvoje fotke, a nisam ni provalio da ima potpis, dok Desha nije napomenuo.

Stalker, xa xa. Zanimljiva je slika sa psetom. Meni deluje kao "Ili me pustite sa lanca, il' cu da se obesim" :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #12 poslato: April 17, 2012, 02:28:57 posle podne »
Ja, zblanut ovih dana - u smislu da ne vidim nista. Toliko sam gledao tvoje fotke, a nisam ni provalio da ima potpis, dok Desha nije napomenuo.


aha, ja pomislih- Nije valjda da je tolika razlika izmedju dobrih i losih! :)

nego, s obzirom da sam napakovao svakakve fotografije, mozda ne bi bilo lose da mi govorite sta valja, a sta ne, pa da znam u kom pravcu valja raditi.

i kao sto rekoh ranije, svi komentari su dobrodosli, ovde sam radi ucenja, s toga- Navalite! :D

pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #13 poslato: April 17, 2012, 03:53:08 posle podne »
I grupa

1. Niksicko - Nisam siguran da si postigao nesto. Fotka je kriva a kadar isecen. Ili da si isao malo sire i uhvatio celu prostoriju sa manjom blendom, ili da malo opseces fotku. Preko polovine slike je van jasnog fokusa, pa cak i ovaj Carlsberg u prvom planu. Boje i atmosfere su lepi, znaci samo uhvati malo drugaciji ugao, i jasnije uoblici motiv.

2. Svidja mi se tekstura leda, ali je ceo kadar nedovoljno osmisljen.

3. Zeza te svetlo. Levi deo teksta, koji je centralni motiv silke, se ne vidi.

4. Vezba bokeJa. Mogao si nesto konkretnije da uslikas, no nebitno.

II grupa

1. Telefon - vec lici na nesto. Mozda je bolje da si probao sa stativa, i uz manji ISO i blendu.

2. Stubovi kraj Save. Deluje kao da si testirao AF aparata. Desna strana previse odvlaci paznju, nema jasnog motiva.

3. Zuti kran. Vrlo dobro.

4. Plavi lanci. DOF je malo los. Ako vec slikas neke trivijalne motive radi vezbe, a sto je potpuno opravdano jer ce ti jednog dana tako stajati grupa ljudi, pokusaj da bar u kadru bude bas ono sto zelis, i da glavni motiv ne bude zamucen.


III grupa

1. Panorama je dosta teska da se izvuce kako treba, tako da je svaki pokusaj za pohvalu. U svakom slucaju treba da je ispravis.

2. Makro. To ces na posebnom podforumu, imamo mnogo dobre strucnjake za to :)

3. Bube. Mozda malo opsecanja, i opet ti je fokus ktirican.

4. Makro bube - sam preskocio. Malo ih se gadim :)

IV grupa je OK. Nemam zamerki.

Eto, sam si trazio :) Salu na stranu, samo nastavi, niko se nije rodio sa prstom na okidacu.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #14 poslato: April 17, 2012, 04:45:24 posle podne »
Eto, sam si trazio :) Salu na stranu, samo nastavi, niko se nije rodio sa prstom na okidacu.

sjajna objasnjenja,hvala ti na ulozenom trudu! :D fotografije iz paba su pravljene dok sam bio pijan i medju prvima s novim aparatom(sto i nije neki izgovor,no sta je tu je). kako grupe fotki idu, tako idu i datumi kad je koja fotografisana,sto ti npr nisi znao, ali meni znaci kada vidim da je iduci ka 4.toj grupi bolji kvalitet i razumevanje sprave koje drzim u rukama.
sto se tice panorame,to mi je prva u zivotu,slikana iz ruke i prvi put obradjena,tj lepljena u ps-u,bice ispravljena i neka druga-nova i bolja, ovde postavljena! ;)
hvala ti jos jednom cronnin i radujem se jos nekim,novim savetima od ostalih clanova foruma!
u zdravlje! ;)

Van mreže Nikol@

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 587
  • Pol: Muškarac
    • nivovic
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #15 poslato: April 17, 2012, 05:35:11 posle podne »
Meni se svidja ono kuče  ;D ;D
Ispravi panoramu...
Hard Work Never Killed Anyone, But Why Risk It?

EOS 60D // Tokina 12-24 f4 // Sigma 35mm ART // EF 70-200 f4 IS // Pentacon 135 electric // Samyang 8mm fisheye
Nissin Di622 Mk2

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #16 poslato: April 17, 2012, 09:47:13 posle podne »
hocu,ispravicu panoramu,a i napraviti bolju,samo da grane sunce malo... ;)
inache,pas se zove Dzoni... :D

Van mreže Nikol@

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 587
  • Pol: Muškarac
    • nivovic
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #17 poslato: April 17, 2012, 10:22:59 posle podne »
eto vidis, kao da sam znao  ;D ;D
Hard Work Never Killed Anyone, But Why Risk It?

EOS 60D // Tokina 12-24 f4 // Sigma 35mm ART // EF 70-200 f4 IS // Pentacon 135 electric // Samyang 8mm fisheye
Nissin Di622 Mk2

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #18 poslato: April 18, 2012, 04:53:10 posle podne »
Biti pijan je sasvim u redu, kad se slavi nova oprema! Izgleda da nije bilo bas lako, imajuci u vidu i sliku kaldrme...

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Od paba do bubasvaba :D
« Odgovor #19 poslato: April 18, 2012, 06:04:23 posle podne »
:D ma ne, ja imam problem sa alkoholom vec par godina, pa sam 98% vremena uvece bio mortus...a sto se tice kaldrme... secam se da je bio neki minus napolju, pa kad sam u majici legao na kamenje-o'ma sam dosao sebi... :D mada za dobijanje dobre fotke,fizicka granica ne postoji ;)