Autor Tema: Ostrovica  (Pročitano 14472 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Ostrovica
« Odgovor #20 poslato: Februar 24, 2013, 03:41:08 posle podne »
@mikimiki - moja grupa je otišla uz stene i verujem da tu egzibiciju neću skorije ponoviti. Najatraktivniji pristup je preko Savine isposnice ;)

@ Astra - fotke su nategnute u PS, jer plaginove ne koristim. Bez mnogo truda s obzirom da iz aparata nisam imao dovoljno kvalitetan materijal + svrha ove teme je više putopis i nove ideje za one koji bi da protegnu noge.

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #21 poslato: Februar 24, 2013, 09:03:08 posle podne »
@astra,nemam pojma šta si želeo da pokažeš svojom verzijom obrade?Koristiti NIK i nije neka nadrealna umetnost jer ga svi inače koriste.Pomerio si 1-2 kližača izvukao neke detalje iz senki i ?Da li misliš da Hornet nije to isto mogao da uradi na originalnoj verziji?Ova pojava je postala kao epidemija i ceo forum pretvara u fotošopovanje bez granica.Ima tema koja je namenjena tome i smatram da je to dovoljno.Ako nekog interesuje kako bi to neko drugi uradio ima novootvorena tema i za to.Obradom sam autor daje neki lični pečat fotografiji i to je već podložno komentarisanju.
Naravno,ovo je samo moje lično iznošenje nekog stava.
Izvinjavam se Nikoli što koristim njegovu temu u neke druge svrhe.
Ne razumem neo sto toliko gorcine u pisanju? Naravno da je hornet na svoj nacin obradio i sta je toliko strasno sto sam inace fotka koja mi se svidja, iskazao na svoj nacin.
Da li to znaci da ovde ima onih koji ne smeju ninakoji nacin da se diraju ( odabrani ) jer kad sam portret odradio Goxy-u niko nista nije rekao.
I ne cinim to bas toliko cesto da bi to nazvao epidemijom. Ako to neko od izabranih uradi onda je to ucenje.
 U ovom slucaju posto sam nula to je ksrnavljenje!
hornet razumeo sam celu pricu sa prve strane. Imam dosta godina i akademskog obrazovanja da to shvatim.  :-\
Ako sam pogresio, banuj te me sta da kazem? Da vam ne trujem teme!
Pozdrav!
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #22 poslato: Februar 24, 2013, 09:15:27 posle podne »
Astra brate, nemoj da se osecas prozvano...meni se licno dopada tvoj entuzijazam :) 
Ako drugu Hornetu nije smetalo...onda je verovatno OK.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #23 poslato: Februar 24, 2013, 09:26:11 posle podne »
Astra tripuješ se :D Chill out ;)
Ne znam gde si provalio da sam zaštićeni svedok, pardon, član?
Mislim da ni neo nije bio zlonameran. Jasno je izrazio lični stav da obrade tuđih fotki treba seliti u namensku temu (koja je tek otvorena, pa nije bila primenjiva na obradu Goxy-jeve fotke).
Meni lično ne smeta to što si odradio čupanje detalja, čak si me i zaintesovao da probam taj Nik, koji bi mogao da mi skrati vreme i pomogne u ovakvim situacijama. Takođe, uvek bih voleo da vidim bolje predloge post procesa, posebno na svojim fotografijama koje, za razliku od dotičnih, smatram reprezentativnim. Znači, pozdravljam svakog ko iščupa nešto bolje iz mojih fotografija, jer zaista će mi to pozitivno značiti ;)

Što se tiče godina i obrazovanja, pozivam te kao ravan tebi da spustiš loptu :)
Ozbiljan si i redovno aktivan član na forumu, te ne bih voleo da dalje bude bilo kakvih kuršusa, bar između takvih članova, koji ovde ipak ostavljaju svoj pečat ;)

Edit: šta ga smajlija ;D
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 09:28:30 posle podne od strane Hornet »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #24 poslato: Februar 24, 2013, 09:34:49 posle podne »
Naravno,ovo je samo moje lično iznošenje nekog stava.
Pazi,ja sam napisao svoje mišljenje i ne vidim gde je tu neko Mi koje se odnosi na ovo banujte me  :-\ Kakve veze imam ja sa bilo čijim banovanjem ?Nemam pojma o kakvoj gorčini pričaš,samo sam izneo svoje zapažanje i nije poenta u ovoj temi niti sam bilo čiji advokat.To se ponavlja u u ziloin tema na forumu i ova mi je samo poslužila kao primer.To šta će neko da radi to je njegova lična stvar i stvar administracije foruma.Znači imam legitimno pravo na svoje mišljenje i to je to.Ko se oseća kao nula,izabran...je stvar lične percepcije.Ja sve ovo kapiram kao prepisku apsolutno jednakih i ravnopravnih.Astra, ovo je samo fotografski forum i nije mi jasno zašto neke stvari shvataš previše lično i emotivno  :)
 Naravno prihvatam i mišljenje da nisam u pravu po pitanju ovih obrada  :angel8: :angel8:

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #25 poslato: Februar 24, 2013, 10:06:58 posle podne »
Naravno,ovo je samo moje lično iznošenje nekog stava.
Pazi,ja sam napisao svoje mišljenje i ne vidim gde je tu neko Mi koje se odnosi na ovo banujte me  :-\ Kakve veze imam ja sa bilo čijim banovanjem ?Nemam pojma o kakvoj gorčini pričaš,samo sam izneo svoje zapažanje i nije poenta u ovoj temi niti sam bilo čiji advokat.To se ponavlja u u ziloin tema na forumu i ova mi je samo poslužila kao primer.To šta će neko da radi to je njegova lična stvar i stvar administracije foruma.Znači imam legitimno pravo na svoje mišljenje i to je to.Ko se oseća kao nula,izabran...je stvar lične percepcije.Ja sve ovo kapiram kao prepisku apsolutno jednakih i ravnopravnih.Astra, ovo je samo fotografski forum i nije mi jasno zašto neke stvari shvataš previše lično i emotivno  :)
 Naravno prihvatam i mišljenje da nisam u pravu po pitanju ovih obrada  :angel8: :angel8:
Zato sto Neo umem da "citam" izmedju redova vise nego bilo ko ovde na forumu!
Naravno to je tvoj stav i ja ga uvazavam. Ali mi nemoj pricati bajke da je tezina ista kad nesto napise ili sugerise recimo Storm ili ja. Tako si se i ti poneo. Zato sam za sebe napisao 0 ( nula ) jer mu se na to svodi. Upravo si se poneo kao Hornetov advokat. A koliko kapiram to njemu ni najmanje nije potrebno.OK
Hornet zahvaljujem ti se iskreno za razumevanje i izvini ako sam se lose poneo prema tebi jer mi to nije bila namera. Ljudina si!  :)
PS. Ovo su retki slucajevi bas za posebnu sobu, jer nemam nameru da jurim i da ispravljam krive drine na tudjim fotografijama. Takodje vise volim primerom da pokazem, nego da ispricam sta sam radio i kako.
Pozdrav!
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #26 poslato: Februar 24, 2013, 10:14:00 posle podne »
I neo je ljudina, garantujem ti ;)
Ma sve ovo je više za jednu sasvim drugu posebnu sobu, za nas trojcu, gde prsate nemačke konobarice služe kobasice i pivo, i sve bi se razrešilo samo od sebe ;D
Ko zna, možda Bole sazove neko okupljanje jednog dana.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #27 poslato: Februar 24, 2013, 10:22:00 posle podne »
Zato sto Neo umem da "citam" izmedju redova vise nego bilo ko ovde na forumu!
Kako god,ti nastavi sa čitanjem,a ja nemam apsolutno više bilo šta da dodam .
Pozdrav i za tebe ;)

Van mreže mikimiki

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #28 poslato: Februar 24, 2013, 10:37:30 posle podne »
Moje izvinjenje Hornet-u. Malo se osećam odgovornim jer upropaštavamo odičnu temu. Ja sam posle skoro dve godine oživeo ovu temu off-om, a posle je otišla u tri lepa off-a.
Canon 1000d, EF-S 18-55 IS, EF 80-200

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #29 poslato: Februar 24, 2013, 10:39:27 posle podne »
Sad Milance ispade negativac u celoj prici?

Ja sam tacno razumeo sta je on hteo da kaze, i nisam bas nista video izmedju redova. Forum je malo porastao u poslednje vreme, jednako kao broj aktivnih clanova i kao broj postova.
Medjutim, primetio bih da kvalitet ne prati kvantitet... sto je vec pocelo da biva prilicno upadljivo.
Da bi kvalitet ispratio kvantitet, potrebno je donekle usmeriti i kanalisati postojecu energiju, nekim prostim pravilima vec standardnim za neke druge forume istog tipa.

Ne prozivam nikog konkretno, a jos manje nekoga imenujem kao uzrok toga...ali nesto cemo morati svi zajedno da uradimo po tom pitanju. Ako ovako nastavimo, forum ce da se svede na 5 tema, koje ce se puniti po sistemu grudvanja... bez  i trunke autocenzure, lisenih prostora za komentarisanje, i ozbiljnije analize.
Sto se tice obrade tudjih fotografija, i tu se slazem apsolutno sa Milancetom. Astra, nije tvoja obrada problem ... stavise, ona je sasvim OK... ali ce tvoj primer poceti da sledi njih 30 koji ce zaista od foruma napraviti  ... sto kaze Milance, fotoshoping bez granica.
Stvar je u tome da moramo utvrditi neka pravila... i to je to.

Nadam se da si me razumeo na ispravan nacin, i da neces traziti nista izmedju redova. Ni ti... a ni bilo ko drugi.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #30 poslato: Februar 24, 2013, 10:44:05 posle podne »
I neo je ljudina, garantujem ti ;)
Ma sve ovo je više za jednu sasvim drugu posebnu sobu, za nas trojcu, gde prsate nemačke konobarice služe kobasice i pivo, i sve bi se razrešilo samo od sebe ;D
Ko zna, možda Bole sazove neko okupljanje jednog dana.
Verujem ti da je Neo ljudina a to se dokazuje.  ;)
To sto imam svoje ja u vremenu kada vladaju ljigavci i uvlakaci sticeci se neformalnim grupama, koje su spremne bez trunke morala da svakog opletu nizasta - DZ je po tome poznata ( oni pticari ), ovde sam naisao na toplu ljudsku rec i finu komunikaciju.  :)
Jeste ovo fotoforum ali mi nismo roboti vec ljudi sa senzibilitetom i nekakvim misljenjem ili stavom. Dosta sam naucio ovde na forumu i poslusao dosta sugestija.
Moze Storm da obrise postove, jer smo Hornetu zatrovali temu a posebno ja. A nije mi to bila namera kad sam okacio onu fotku.
Sad sta je tu je nema nazad... 
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #31 poslato: Februar 24, 2013, 10:58:31 posle podne »
Nema nazad, a nema ni zasto.

Neka pitanja se postave kad tad... a glavni akteri se tu zateknu nekom cudnom sudbinom.
Necemo ici u poredjenja sa drugim forumima, ali cemo se potruditi da budemo... ne razliciti... nego ispravni.

 Po tome mozemo biti posebni.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #32 poslato: Februar 24, 2013, 11:20:17 posle podne »
E sad, kad je već drevna tema probuđena, isprovocirali ste me da ovih dana okačim još par fotki sa Midžura i Ramaćkih visova (naravno uz odgovarajuć propratni tekst), a pozivam i sve ostale da u istoj ovoj temi ostave i neki svoj hint "how to" za pristupačan i aktivan vikend, ne zavisno od kvaliteta fotografija, kao i da li su odrađene kompaktom ili dslr-om ;)
Nešto slično mi je i inicijalno bila želja pri započinjanju teme, a možda bi Storm mogao da je preimenuje u "Kuda za vikend" ili nešto slično.

@mikimiki - da bi se povadio moraš da daš svoj doprinos temi ;D
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 11:23:30 posle podne od strane Hornet »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #33 poslato: Februar 25, 2013, 12:11:05 pre podne »
Citat
Ma sve ovo je više za jednu sasvim drugu posebnu sobu, za nas trojcu, gde prsate nemačke konobarice služe kobasice i pivo, i sve bi se razrešilo samo od sebe ;D
Ko zna, možda Bole sazove neko okupljanje jednog dana.
A moze i ovako...ja dolazim u Maju, pa mogu da ponesem pivo i kobaje, a vi se pobrinite za "poslugu" >:D ;D
Nego salu na stranu, ozbiljni smo ljudi. Ja sam veoma dobro skapirao sta je Neo hteo da kaze svojim postom i potpuno je u pravu.
Jedna slika moze da se odradi na x nacina, da li to i autor iste zeli...pitanje je!? Nekako se kola prelomise na Astri, daleko od toga da je obrada losa(veoma dobra :)),
ali smo u zadnje vreme vidjali podosta PS "saveta", koji i nisu bili, da se tako izrazim, na nivou ili su vodili autora originila u pogresnom pravcu.
Kad sam vec kod obrade, primecujem da mnogi nauce prvo kako se na fotku nalepi Copyright "Photography by XY"(cime se ja i dan danas mucim :-X), a onda pitaju za savete,
protiv cega naravno nemam nista, koji se svrstavaju u domen azbuke.
Citat
Ako to neko od izabranih uradi onda je to ucenje.
 U ovom slucaju posto sam nula to je ksrnavljenje!
Astra, nema potrebe da sebe smatras "0", jos manje da budes uvredjen. Svi smo mi ovde ravnopravni clanovi :)
Niko od nas ne zna ovde sve o fotografiji, a to se nece promeniti ni kroz hiljade novih postova i saveta. U tome je i jeste car ovog hobija, nepresusna riznica ideja, mogucnosti, kreativnosti...
zato je valjda(baram ja) i volimo!!!
Nego dok sam ja ovde palamudio, videste li vi nesto u medjuvremenu za te konobarice!?? ;D

Ziveli
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mikimiki

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #34 poslato: Februar 25, 2013, 12:53:13 pre podne »
Uuuuu, što me čovek isproziva!  :'(   :-[
Uzimajući u obzir da kvalitet fotografije nije od presudnog značaja, već doprinos temi, evo nešto staro, ali meni veoma drago. U pitanju je reka Ribnik koja se nalazi u Zapadnoj Bosni + Drina.
Hornet, jel sam se povadio?  ;)
Canon 1000d, EF-S 18-55 IS, EF 80-200

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #35 poslato: Februar 25, 2013, 01:29:47 pre podne »
Xe xe, nije ti losa ova priroda, ali mislim da ces za Horneta morati da ponudis neki izazovniji treking/hajking.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #36 poslato: Februar 25, 2013, 07:55:30 pre podne »
@Bole - samo ti obezbedi pivo i kobaje, a angažovaćemo mi neke starlete (aktuelno i prestižno zanimanje ovih dana) ili promoterke (ne baš nešto aktuelno, ali dugotrajno i sveprisutno). Na kraju krajeva, posle dobrog piva sve su atraktivne, pa i one brkate po lokalnim bircuzima ;D

@mikimiki - na dobrom si putu (interesantna mikro flora), ali nek akcenat bude na "kako stići", "šta se može videti" i još par hintova koji će preporučiti lokaciju. Nije škola, al' mora da se piše :D

@cronnin - ima nečega u tome što zboriš, al' može i nešto tipa paraglajding recimo ;D