Autor Tema: Nezeljena desaturacija  (Pročitano 9518 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže matijapanic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Nezeljena desaturacija
« poslato: Februar 22, 2011, 04:17:01 posle podne »
Znam da sam čitao ovde, ali sad ne mogu da nađem temu, nema šanse.  >:(
Naime, prilikom snimanja iz .raw-a u .jpg preko PS CS4 dolazi mi do desaturacije, boje odu bog-zna-gde, a fotografija ni nalik onoj iz PS-a. Znam da ima neko podešavanje, pa ako ima neko koga ne mrzi da mi kaže koje je, neka prozbori.  ;D
Nikon D90 | Nikkor AF-S 18-55mm | Nikkor AF-S 55-200mm | Nikon Speedlight SB-600 | Manfrotto 718B |

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Nezeljena desaturacija
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2011, 05:57:48 posle podne »
Koristis ACR? Prvo, proveri da li ti je izabran pravi kolorni profil u Photoshop-u, tj. da je isti kao i u aparatu. Drugo, kod raw-a je saturacija u neutrali jer se ne uzimaju u obzir ona podesavanja iz aparata (landscape, portrait,...), pa ih treba malo pojacati u Photoshop-u. Tu mislim na saturaciju, kontrast, ostrinu, ...

Van mreže matijapanic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nezeljena desaturacija
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2011, 09:05:32 posle podne »
Koristim, 5.5 verziju na PS4, a .nef format je sa D3000. sRGB mi je i u aparatu i u PS... dakle do toga nije.
I u PS mi je sasvim normalna situacija, tj. normalno mi prikazuje boje, tek kad ga snimim kao .jpg javlja se desaturacija. Još neki predlog?
Nikon D90 | Nikkor AF-S 18-55mm | Nikkor AF-S 55-200mm | Nikon Speedlight SB-600 | Manfrotto 718B |

Van mreže matijapanic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nezeljena desaturacija
« Odgovor #3 poslato: Februar 22, 2011, 09:08:45 posle podne »
Uspeo sam da namestim. Tek sad uvideh da u ACR treba da se izabere kolorni profil, a ne direktno u PS4. Sve je sad kako treba.  ;D
Nikon D90 | Nikkor AF-S 18-55mm | Nikkor AF-S 55-200mm | Nikon Speedlight SB-600 | Manfrotto 718B |

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Nezeljena desaturacija
« Odgovor #4 poslato: Februar 22, 2011, 09:19:09 posle podne »
To da, zaboravih to da napomenem, UVEK prvo treba postaviti. Mada ja tu (gotovo) uvek drzim Camera Standard jer daje sliku najblizu onome sto je senzor video.

Van mreže vetvet

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nezeljena desaturacija
« Odgovor #5 poslato: April 28, 2011, 08:45:36 posle podne »
"Tek sad uvideh da u ACR treba da se izabere kolorni profil, a ne direktno u PS4."
Izvinjavam se na možda bezveznom pitanju, ali šta je ACR i kako se postavlja kolorni profil ?
 :)  :(  :)
Uvek je Uvek, Nikon D90, Nikkor 18-105

Van mreže matijapanic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nezeljena desaturacija
« Odgovor #6 poslato: April 28, 2011, 11:30:11 posle podne »
ACR - Adobe Camera Raw. Dodatak Photoshopu za obradu tzv. RAW fajlova, najprostije rečeno.
Kolorni profil - sRGB ili Adobe RGB (ja ne znam za još koji. O.o), nemam pojma šta je, ali kapiram da mora da ti bude isto u aparatu, Photoshopu i ACR-u. xD

Pozdrav!
Nikon D90 | Nikkor AF-S 18-55mm | Nikkor AF-S 55-200mm | Nikon Speedlight SB-600 | Manfrotto 718B |