Autor Tema: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!  (Pročitano 85135 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #140 poslato: Novembar 10, 2013, 10:00:51 pre podne »
... hvala, i vama zelim da sledece godine ne odete pod led! ;D
A vidim Canonu padaju zelembaći s neba pa kupe u sve tri smene.  ;D

A bre alexlex, opušteno. Takve firme ne propadaju. Od ove dve firme gde god da uložiš novac, sigurno je. Čak je po meni i Sony siguran iako svašta ljudi špekulišu. Nova Alpha je pun pogodak i kvalitetom, a i cenom. Jedini ko zaista može da propadne u toj priči je Oly.
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2013, 10:13:01 pre podne od strane DuxX »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #141 poslato: Novembar 10, 2013, 12:12:15 posle podne »
Smajli na kraju, salim se naravno...
...jer naravno da Nikon propasti nece, kao ni Canon jer su to prevelike firme da bi nestale preko noci a i zna se da iste banke i investicioni fondovi imaju dobar deo akcija u obe kompanije. Nece propasti ni Sony ni Oly. Za to ce se pobrinuti niko drugi do japanska vlada, da sad ne ulazim u preteranu elaboraciju finih niti koje cine vezivno tkivo japanskog drustva i ekonomije.
Nadam se da Canon nece upasti u ovaj retro hype a sa druge strane se nadam da ce se posvetiti MILC sektoru mnogo vise nego do sada. Gledam one Sony A7R primere i moram da kazem da sam odusevljen, onolicno sokocalo, od samo dva frtalja kile stvarno razbija sa kvalitetom fotografija.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #142 poslato: Novembar 10, 2013, 07:20:55 posle podne »
Gledajući Sony i Nikon na istoj rezoluciji, ovaj drugi mi je uvek odnosio malu prevagu u IQ iako eto često dele u osnovi isti senzor, da ponovim - u osnovi. Međutim nova Alpha je stvarno fenomenalna spravica čisto gledajući odnos dimenzije<>IQ. Jednostavno nema mu ravnog. E sad, ima stvari kojih ja recimo ne želim da se odričem... meni recimo odgovara isključivo optičko tražilo koje pored toga što je optičko mora da bude veliko i svetlo. Elektronsko ne priznajem i to je za mene tropa/neprihvatljivo/neupotrebljivo. Takođe mana A7R je potreba za adapterima.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #143 poslato: Novembar 11, 2013, 04:32:03 posle podne »
Dakle....  :screaming:
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #144 poslato: Novembar 11, 2013, 08:43:26 posle podne »
Sad mi je jasno zasto u bolnici i dalje koriste pisace masine, vrede vise od kompjutera...
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #145 poslato: Novembar 12, 2013, 04:52:33 posle podne »
Napravili jedan za "one" u dugim sivim mantilima ;)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #146 poslato: Novembar 14, 2013, 11:40:00 pre podne »
http://www.refoto.rs/tehnika/nikon-df/

Nesto nisam odusvljen tekstom (da budem mlak), tako da Storm... Nemoj da cekamo predugo :D
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #147 poslato: Novembar 14, 2013, 06:04:13 posle podne »
 ;D a najjače su ocene korisnika... mislim - korisnika. Korisnik je valjda osoba koja nešto koristi jel?  ;D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #148 poslato: Novembar 14, 2013, 06:49:15 posle podne »
Jbt, mogli su barem da utrose 2 sata vremena da ga islikaju posteno, a ne da kace fotografije skinute sa neta.

Zato sam i prestao da kupujem ReFoto... jbg. poceli su ko nogom da ga rade. Bre, kad pogledas neku fotografiju, treba iz prve da kazes... AHA... ovo je ReFoto prepoznatljiv stil. A ovo... dobiju gotov tekst, prevedu ga i urolaju u kokos, da dobije maaaalo drugaciju aromu, poskidaju slike sa neta... i to je to.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #149 poslato: Novembar 14, 2013, 07:06:19 posle podne »
Pa dobro, islikali su se pošteno sa njim ;)

Nego, mene više zanima hoće li biti face pa da okače neke semplove pre svih? Da mi to malo posmotrimo da li je to identično onome što daje D4 ili nije.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #150 poslato: Novembar 25, 2013, 11:26:22 posle podne »
Nikon Df to start shipping this week

Što kažu iz lokalnog Nikon predstavništva:
Poštovani,
Početak prodaje Nikon DF modela u svijetu je 28.11.2013 Cijena će biti 21699 kuna sa objektivom 50 mm f1.8G. (svugdje 2849 eura)
I kod nas će se prve isporuke raditi na taj datum , znači 28.11.2013 godine s tim da će se prvom kupcu Nikon DF u Hrvatskoj osobno aparat uručiti od strane predstavnika Nikon Europe B.V. 28.11.2013 godine u 12 h u Zagrebu.
Naravno ako je kupac u mogučnosti doči ;)
Prve isporuke su limitirane, pa Vas svakako molim povratnu informaciju što je prije moguče.
Unaprijed hvala,
LP

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #151 poslato: Novembar 28, 2013, 11:06:03 pre podne »
DPReview izbacio test chart za DF, moram da primetim da to bas i nije sjajno.
http://www.dpreview.com/previews/nikon-df/7  Ako je to ono jedinstveno fotografsko iskustvo kome su stremili, rekao bih da su na pravom putu!   ;D


Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #152 poslato: Novembar 28, 2013, 11:32:30 pre podne »
Hmmm, iskustvo definitivno jeste jedinstveno jer iskustvo ne čine 100% kropovi nego način na koji se koristi i doživljava neki aparat.

Što se kropova tiče, ne znam šta si očekivao? Ako si očekivao da senzor od 16mpix da više detalja od senzora sa 22 i 36mpix onda jbg. Međutim kad se pogleda sa malo drugačije strane i kad se rezolucija podigne na recimo ISO3200 stvari dođu na svoje i rezultat bude odličan tj. očekivan ;) Ne znam za tebe ali ja bih se bez sumnje prvo uhvatio upravo za fotku sa Df-a.

Veliki broj N korisnika dobio je ono što je želeo - D4 senzor u manjem i jeftinijem telu. Retro kontrole su stigle kao bonus ;)

Iako je aparat napravljen za fotografsko "gustiranje", mene sad interesuju iskustva prvih wedding fotografa sa ovom spravicom tj. u kolikoj meri će potrebe za brzom promenom parametara moći da se uklope sa retro kontrolama i telom ovakog izgleda.
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2013, 11:43:38 pre podne od strane DuxX »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #153 poslato: Novembar 28, 2013, 01:35:34 posle podne »
Ovo misticno iskustvo izgleda vise naginje ka drugoj vrsti umetnosti, slikarstvu rekao bih jer ovo ulje na platnu je preskupo. Cini mi se da za 2700 evra mozes da kupis stvarno ulje na platu nekog dobrog slikara, nece vremenom izgubiti na vrednosti kao ovo sokocalo, naprotiv. ;D
Ne vidim razlog zasto da ne gledamo kropove razlicite rezolucije, poredjenje je sa apaaratima koji kostaju jednako ili manje od Df. Cini mi se da ovo nikako nije kvalitet izlaza iz D4 a to nam je (valjda !?) primarna stvar. Izgleda da svi oni koji su ocekivalu baby D4 za male pare, nece bas biti srecni. Pazi sad, NEX6, APS C 16mpix, ima vise detalja nego Df, ej 5x jeftinije sokocalo. A7, 2x jeftinije sokocalo, kida Df po IQ po sve tri dimenzije! Mozes sam da proveris.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #154 poslato: Novembar 28, 2013, 01:57:57 posle podne »
Ovo misticno iskustvo izgleda vise naginje ka drugoj vrsti umetnosti, slikarstvu rekao bih jer ovo ulje na platnu je preskupo.
;D ;D ;D ...preteruješ ;)

Cini mi se da ovo nikako nije kvalitet izlaza iz D4 a to nam je (valjda !?) primarna stvar. Izgleda da svi oni koji su ocekivalu baby D4 za male pare, nece bas biti srecni.
Na osnovu čega to misliš? Mi ovde nemamo (na žalost) primere sa D4 ali bih voleo da vidim direktnu komparaciju između D4 i Df-a. Mislim da grešiš.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #155 poslato: Novembar 28, 2013, 02:07:39 posle podne »
Vidi, ja bih jako voleo da gresim iz vrlo sebicnih razloga. Hocu najbolje za svoj novac, brend me ne interesuje, ako Nikon trokira na jednom mestu, Canon ce da mi naplati na drugom i obrnuto. Uvek mi korisnici nahebemo zbog korporativnih/kartelskih igara. Meni je u interesu da svako novo sokocalo bude bolje od prethodnog, to drzi (barem onu imaginarnu) ideju o konkuretnosti i trzisnoj utakmici zivom. Nadam se da ce uskoro neki uporedni test negde na netu da se pojavi, zaista bih voleo da gresim, iskreno.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #156 poslato: Novembar 28, 2013, 02:18:40 posle podne »
Pa vidi... Nikon kaže da je unutrI senzor iz D4. Zvanični semplovi na ISO1000,1600 iako su fotke nezanimljive ne najavljuju nikakve akvarele i ulja na platnu. Sa svih strana stižu veoma dobri komentari vezani za IQ i ne videh ni jednu špekulaciju poput tvoje. E sad, koliko je moguće da svi oni greše, a da si jedino ti video nešto što reklo bi se niko drugi nije... :) ostaje da vidimo.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #157 poslato: Novembar 28, 2013, 03:29:28 posle podne »
Što ne valja ovdje sa Df-om? Ja kolko vidim sampleove sa dpr kada se radi o RAW-u na jako visokim ISO vrijednostima jednostavno su mu drugi aparati no match što se kaže, eh da ima D4 pa bi valjda vidjeli da su isti.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #158 poslato: Novembar 28, 2013, 03:31:15 posle podne »
U cemu su mu to no match? Noise vrednosti? Noise je manji ali detalja nema skoro nigde. Uvek rado biram detalje namesto suma, ionako se ne vidi kad ga sredim. Detalja kad nema, nema ih, zauvek! :)
Ok senzor je isti, to ne znaci po automatizmu da ce i IQ biti isti, softver je glavni u celoj prici. Meni je drago da se tebi svidjaju sempovi na bilo kom iso, ali ja ovde stavljam taj IQ u komparaciju sa drugim i oci me ne varaju, pa evo Nikon D610 pocepa Df tako brutalno da je to za neverovati. Izgleda da nisam ja taj koji nesto vidi vec neko nesto nece/ne_zeli da vidi.
Svakome njegova radost najlepsa! :)
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2013, 03:34:45 posle podne od strane alexlex »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #159 poslato: Novembar 28, 2013, 06:41:42 posle podne »
Vučeš me sada za jezik... evo gledam sada sa 700D usporedbu koji je aparat slične pikselaže i oba imaju AA filter i ja ne vidim da je slika sa  700D oštrija od one sa Df tako da smatram tvoje prigovaranje zlonamjernim i hejterskim. Sa druge strane tamo gdje je tamnija boja ni visokom ISO-u je jadna prednost i svrsishodnost senzora kakav je u D4/Df. BTW, nadam se da nisi gledao JPEG nego RAW usporedbu ;), ovo govorim jer ne vidim da je na ISO100 NEX6 išta bolji od Df-a.