Autor Tema: Prelazak sa Nikon na Sony?  (Pročitano 2586 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Prelazak sa Nikon na Sony?
« poslato: Jul 05, 2013, 12:22:30 pre podne »
Nisam jos uvek, ali neko jeste - http://www.stuckincustoms.com/2013/07/04/sony-nex-review-nikon-vs/

Jako lepo napisano i obrazlozeno zasto je presao sa D800 na NEX-7 za njegovu vrste fotografije i potrebe.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prelazak sa Nikon na Sony?
« Odgovor #1 poslato: Jul 05, 2013, 07:25:53 posle podne »
Pa ono... Toyota Yaris defakto nekome može da odgovara mnogo više nego Toyota Highlander. Ja bih ipak uzeo ovaj drugi pa čak i da mi nije neophodan ;)

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Prelazak sa Nikon na Sony?
« Odgovor #2 poslato: Jul 06, 2013, 11:26:28 pre podne »
Hiljadu ljudi, hiljadu cudi, hiljadu zena, dve hiljade... :D
K'o sto rekoh, postovao sam samo iskljucivo iz razloga sto je jako lepo obrazlozio zasto je presao na drugi sistem zajedno sa pozitivnim i negativnim stranama oba sistema po njemu i za njegove potrebe. Nisam stekao utisak da je klasicno ubedjivanje i "ja sam uvek upravu i nepogresiv" k'o sto se na mnogo mesta moze procitati ;)
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prelazak sa Nikon na Sony?
« Odgovor #3 poslato: Jul 06, 2013, 11:47:19 pre podne »
Ma jok. Potpuno razumem logiku pojedinaca da se baziraju na manjem i lakšem sistemu koji uz to nudi ajd da kažemo nekakav low-end dslr kvalitet fotografije.

Pre izvesnog vremena sam se igrao malo sa onim OM-D i jako mi se svideo. Međutim moja logika je malo drugačija.

- Prvo. Cena. Razlika u ceni nije tolika kolika je razlika u kvalitetu fotografije iako NEX/OM-D nudi jako visok nivo.

- Razlika u veličini i težini. Defakto postoji ali ukoliko uzmeš jedan takav sistem opet ti trebaju 3-4 stakla i opet ih nosaš na leđima. Lakše jeste ali i to je razlika od 1-2kg max tj. nije džak cementa ;) Mislim onaj ko voli fotografiju rado će da ponese tih kilogram-dva više zarad onoga što na kraju dobije. Ljudi pa ja mislim da tašna (za svaki dan) moje žene ima bar kilo i po. :)

- Treće. Prodaja, zamena takvih sistema neuporedivo je teža od prodaje/zamene klasičnih DSLR sistema. Nije to samo u Srbiji.

- Četvrto. Meni smeta mali aparat. Pogotovo ako duže vreme fotkam sa njim, skvrči mi se ruka i uvrnu prsti, zaboli me šaka. Meni recimo to ne odgovara uopšte i totalno mi je neudobno. ...itd itd. Da ne nabrajam više. Opet, sa druge strane, neko ko je hobista, voli da fotka i ide na Mount Everest, Himalaje i Machu Picchu često, itekako ima razloga da razmišlja o jednom NEX ili OM-D sistemu.

Eto, čisto još jedno viđenje iz drugog ugla. ;)