Autor Tema: Novogodisnje zelje  (Pročitano 2240 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Novogodisnje zelje
« poslato: Decembar 22, 2011, 01:17:33 posle podne »
Ova 2011.god je na izdisaju, kako to biva na kraju svake godine, manje ili vise, sumiramo sta smo uradili, kao i sta nismo, a vec razmisljamo i o tome gde cemo biti i sta cemo raditi u sledecoj godini. Kako je ovo fotografski forum...

Da li stremite ka nekom specificnom parcetu opreme koje zelite da dodate svojoj kolekciji? Mozda da zamenite postojeci "hardver"? Ovladate novom tehnikom ili zelite da sazrite u oblasti koja vas najvise interesuje?

Licno planiram da se vratim na pocetak ili sto bi Ameri rekli "back to basics" posto sam primetio da pravim neke iste greske iznova i iznova, a razlog tome je verovatno preskakanje gradiva i oslanjanje samo na osecaj. Bez dobrog temelja... Mozda upisem neku skolu fotografije? Takodje moram vise da se posvetim obradi fotografija, jer i ovo malo sto sam napredovao u poslednjih par meseci zauzvrat je dalo mnogo bolje rezultate.
Oprema... Najbolnija tacka, jer iziskuje najvise "vremena". Uvek je svasta u planu, ali mi je i dalje najveca debata da li kupiti wide objektiv ili (jos jedan) blic.
Naravno, mnogo cesce koristiti aparat i eksperimentisati, izlaziti iz "sigurne" zone...

Koji su vasi fotografski planovi za 2012. godinu?
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Novogodisnje zelje
« Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2011, 02:32:30 posle podne »
Što se tiče "vremena" i opreme, ako Bog da, da pazarim jednu UWA Sigmu 8-16 i grip za aparat...i, što ti kažeš, back to basics jer i ja idem uglavnom na osećaj kad slikam, pa često rezultati nisu u skladu sa željama...i bilo bi lepo kad bi bilo neke školice posvećene samo crno-beloj fotografiji.
To insult the fool is the price of wisdom.