Autor Tema: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8  (Pročitano 12540 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #20 poslato: Januar 13, 2013, 11:06:58 pre podne »
Citat
Drugim rečima, postoje ljudi koji znaju šta kupuju i zašto to rade. Bez obzira da li zarađuju s tim ili ne.
Kazem ja, kapiram sta si hteo da kazes, ali sam nekako prizeljkivao potvrdu tih misli, bas kroz ovakvu recenicu ;) :)
A to da skupa oprema ne cini fotografa boljim, verujem da ne treba ni da raspljavamo. Mislim, kad je slika njesra onda je uglavnom do persone, ne do opreme.

Ziveo :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #21 poslato: Januar 13, 2013, 11:26:51 pre podne »
Pa sve su to tekovine potrošačkog društva.To je primenjivo na sve moguće oblasti.Ima sportskih ribolovaca koji pecaju sa opremom kupljenom kod čajniza,sa starim silstar štapovima,a ima i onih koji koriste štapove od 1000e i nekim suludim akcijama,izrađenih od neki spejs materijala i sl.I jedni i drugi su sportski ribolovci!Evo Duxx je naveo Pajero,a kao deca smo svuda stizali i kečevima naših očeva  :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #22 poslato: Januar 13, 2013, 11:27:39 pre podne »
@DuxX
To je IZUZETAK i ako pretražiš malo strane forume, videćeš da nije tako. Refot to inače daje za sve aparate iz Nikon programa i nije vezano za D600 posebno. Da ne daje, baš nešto mislim da bi posebno tretirali D600. Njima svaka čast, ali oni sa malim tržištem Srbije ne mogu da nadomeste štetu koju će gomila korisnika po svetu imati.

Samo da održimo diskusiju u zadatim okvirima, reći ću da ne pišem ovo jer sam se nešto posebno nasekirao za strance, nego jer to jeste brljotina i mene takve stvari stravično iritiraju. O tom D600 se priča mesecima. Precizno, već par dana posle promocije D800, ja sam već imao neverovatno tačnu listu specifikacija, koja je jedino izostavljala šrafciger i podrazumevala je isti AF kao D800. Očigledno je da kompanije nekad namerno plasiraju takve "insajderske" buve, ne bi li oslušnuli tržište. Znači, imali su toliko vremena da sve ispitaju, ali ne - balvani iz obe najveće kompanije su toliko ogrezli u maničnom otimanju para, da su zaboravili da za te pare nešto moraju i da daju. Zato je kontrola kvaliteta proizvoda pre premijere toliko tragična, da bih mogao i lovu da stavim da niko to i ne radi, nego čeka da vidi kakve će probleme primetiti oni koji moraju svaki proizvod pošto-poto da imaju prvi. :)

Znači, osnovno je da, ako se neki problem očigledno javlja bez uticaja korisnika, to BILO GDE javno saopšte i kažu kako će problem rešiti. To je izostalo ovaj put, a trebalo je da bude ispraćeno saopštenjem kao i u slučaju baterije na D7000: "serijski brojevi od xxxxxx do xxxxxx bla, bla, bla...". Ali ne, ovako je bolje - mi ćemo da se pravimo ludi i onda neće ispasti da smo napravili sranje, nego će to izgledati kao sporadični slučajevi.

Kad sam neki dan počeo da preturam po fotkama za galeriju, umalo se nisam šlogirao kad sam video "tufne" po nebu. Od gužve u kojoj sam bio, bukvalno nisam stigao da ih pregledam ranije. Prosto ne mogu da verujem kako se svi oni zajebavaju sa nama.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 13, 2013, 12:23:46 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #23 poslato: Januar 13, 2013, 05:06:33 posle podne »
@DuxX
To je IZUZETAK i ako pretražiš malo strane forume, videćeš da nije tako. Refot to inače daje za sve aparate iz Nikon programa i nije vezano za D600 posebno. Da ne daje, baš nešto mislim da bi posebno tretirali D600. Njima svaka čast, ali oni sa malim tržištem Srbije ne mogu da nadomeste štetu koju će gomila korisnika po svetu imati.
Koliko ja znam Nikon svuda daje besplatno čišćenje senzora za sve aparate u garantnom roku. Mislim da tu nema nikakvog izuzetka. Ono što je bio problem je što su kupci na zapadu "malo" razmaženi i navikli su da im se titraju jajca. Pazi, oni imaju pravo da vrate proizvod posle 7 dana bez ikakvog obrazloženja. Da nije to malo mnogo?? Onda se žale na račun Nikona i Canona što ponekad dobiju refurbished telo preko B&H ili neke druge mega prodaje. Pa normalno da dobiju. Tu nisu krivi ni Canon ni Nikon već prodaje čije ulagivanje kupcima prelazi granice normalnog tržišnog ponašanja.

Što se tiče D600 sve što sam pročitao po forumima nisam video nigde da je Nikon naplatio ćišćenje već pritužbe onih koji su želeli da im Nikon plati i troškove slanja. Najbolje nek im odrade i felacio uz 'ladnu limunadu da bi oni bili zadovoljni. Preterivanje matori. Ne kažem da se negde i u nekom servisu to nije desilo ali jednostavno praksa firme nije takva. I onda ne vidim razlog za takvo dizanje prašine i kuknjavu i paniku u busanje u grudi. Ubeđen sam da prvi Refot ne bi radio besplatno čišćenje tela kupljenih u inostranstvu da im Nikon nije zadao zadatak.

Šta se desilo po forumima. Evo hajde... uzmi DZ forum i pogledaj lepo spisak učesnika teme o D600. 99% kukača koji su negodovali zbog prljanja senzora na D600 bili su Canon korisnici. Hajde evo realno, saberi i vidi. Jel tako?

Pa čekajte... ja kapiram da Canon korisniku smeta nešto na njegovom sistemu ali ne razumem potrebu da im TOLIKO smeta propust drugog proizvođača da o tome kukaju i raspredaju danima. Ono protiv čega sam pisao tamo je upravo to. Pojedini Canon korisnici kukaju jer u Nikon dvorištu raste manje ruža nego što oni misle, a u njihovom dvorištu trenutno je kopriva do kolena. Smeta im što se na Novom D600 senzoru pojavljuje više fleka nego što je normalno i što se to "leči" jednim više čišćenjem - to je sad katastrofa. A ne smeta im što Canon uopšte nema servis u Srbiji već je uvoznik zadužio Đuru da servisira njihove aparate i izigrava kobajagi neki servis, a taj Đura 2 godine posle izlaska (ehej 2 godine) 5DmkII ne ume da učisti taj senzor i kaže mi da je razlog nezgodan premaz. Pa dobro bre ljudi ko je ovde bunike jeo? A vidi druže, sećaš se sigurno da sam svojevremeno ispisao A4 stranu teksta gde sam javno izneo sve i dok sam bio Canon korisnik što je normalno jer valjda takav servis smeta meni najpre. I tako... opet se raspisah ;)

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #24 poslato: Januar 13, 2013, 08:26:23 posle podne »
Velika je greska kritike ovog tipa posmatrati kao cinicne komentare vlasnika drugog brenda.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #25 poslato: Januar 13, 2013, 08:41:37 posle podne »
Pa posmatrajmo ih kako god hoćete ali meni i dalje nije jasno da početno prljanje senzora na D600 koje iziskuje jedno do dva besplatna čišćenja više - skrene neuporedivo veću pažnju korisnika Canona nego nemanje normalnog servisa u okviru sopstvenog brenda. Ja to zaista ne mogu da razumem.  ???

Kako god uvili i objasnili mene su uvek više zanimali problemi koji me dotiču od onih problema koji nikakve veze samnom nemaju.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #26 poslato: Januar 13, 2013, 08:55:41 posle podne »
Kakve veze ima Canon servis sa muzgavim senzorom d600?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #27 poslato: Januar 13, 2013, 10:20:51 posle podne »
Pa ima veze jer se muzgavi senzor Nikona čisti na istom mestu gde i muzgavi senzor Canona - u servisu. Pa je po meni mnogo veći problem kad nemaš gde adekvatno da očistiš muzgavi senzor nego problem pri kom ga jedan put više moraš odneti na besplatno čišćenje ako je to čišćenje onakvo kakvo treba da bude u jednom normalnom servisu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #28 poslato: Januar 13, 2013, 11:07:41 posle podne »
Uh bre, odoste totalno u off-topic.
Otvorite novu temu tipa Psiholoski pristup komercijalnih entiteta u okviru ratova brendova na marginalnim trzistima. :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #29 poslato: Januar 13, 2013, 11:38:55 posle podne »
Na kraju cu ja da ispadnem gubav sto postavih temu heheh :-)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #30 poslato: Januar 14, 2013, 12:02:54 pre podne »
@DuxX
Poenta svih poenta je da se ovakve stvari, ZA TE PARE, ne bi smele dešavati i NISU se dešavale ranije na način kako je to danas slučaj.

Da opet podsetim na jedan deo mog prethodnog posta - kulturno, vaspitano i poželjno je da kompanija koja napravi sranje TO ZVANIČNO PRIZNA, OBJAVI NA ZVANIČNOM SAJTU, dostavi medijima saopštenje i napiše kako će tačno rešiti problem. Nikon se u ovom slučaju pravio lud, zbog čega su i neki kupci tog aparata bili izvrgnuti podsmehu (na način koji se baš na forumima često viđa - to je ono - "sit gladnom ne veruje") i to je za svaku osudu! Ne znam zbog čega je uopšte relevantno to kakvi su se likovi javljali i o tome pričali po nekakvim forumima, domaćim ili stranim i zbog čega bismo to trebali da brojimo? Kako to utiče na činjenicu da je sranje počinjeno i da još ispada da crva nije ni bilo?

Pozdrav

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #31 poslato: Januar 14, 2013, 01:28:36 pre podne »
Problem je sto vecinu komentara da je sranje pocinjeno citamo od vlasnika Canon opreme ili ljudi koji nisu bili u kontaktu sa spomenutim aparatom. Dakle potencira se da je to sto se desava big fail a to nije. Da jeste Nikon bi izbacio saopstenje i povukao sve aparate jer bi im prodaja pala zestoko a posto to nije slucaj common sense nam kaze da korisnici (pravi Nikon D600 korisnici) ne mare mnogo za to sto neki piskaraju po forumima. Prodaja D600 ide odlicno i to sto se neki bune ne znaci da je vecina u takvom raspolozenju. Sto se tice cene ona je sasvim ok, svima osim izgleda ljudima u drzavama u kojima je standard nizak, a to da li je logicno da nesto kosta toliko ili toliko odredjuje trziste a ne pojedinac.

Eto malo sam se i ja raspisao. :-)

Sve ovo sto sam napisao je vecinom preneseno iskustvo ljudi iz USA koji se bave fotografijom ili prodaju foto opremu. Ogromna kolicina ljudi koji kupuju D600 uopste ne zna da postoji bilo kakav problem niti ga prijavljuje foto serviserima i radnjama tako da je i Nikon postupio po reakciji trzista.
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #32 poslato: Januar 14, 2013, 01:51:49 pre podne »
Nisam u toku, ali ako je uradjeno tako nesto, mene licno kao Canon-ca vise brine da se neki los model ponasanja ne replicira i na ovoj strani.
Vise bih voleo da korisnici Nikona napushe svoj brand, pa da ovima vise nikada ne padne na pamet da tako nehajno tretiraju svoje kupce.
Nama uopste ne ide u prilog da Nikon bude slab, jer bez zdrave konkurencije ni Canon ne bi bio to sto jeste danas.

Mozda to deluje malo zlo od Canon-aca da salju svoje 'protivnike' na prvu liniju fronta; lako je sedeti kuci i reci ljudima " E nemojte da kupujete D600, jebite im sada mater, da ne bi i nas Canon na slican nacin zajebao sledece godine."
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #33 poslato: Januar 14, 2013, 09:50:28 pre podne »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #34 poslato: Januar 14, 2013, 10:14:07 pre podne »
....nam kaze da korisnici (pravi Nikon D600 korisnici) ne mare mnogo za to sto neki piskaraju po forumima.

I iz toga se moze izvuci neki poucan zakljucak, zar ne?

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #35 poslato: Januar 14, 2013, 10:25:53 pre podne »
Dajte da se vratimo pocetnoj temi iz naslova, ovo ode skroz u off..
Evo ja bas jutro razmisljam da nabavim ovaj novi Tamron 24-70 VC za Canon, posto 24-70 ver1 odavno nije dostupan, a 24-70 ver2 je preko 2k eur, pa Google-am po Netu ne bi li cuo sta kazu korisnici o tom objektivu u poredjenju sa Canon ili Nikon izvedbom.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #36 poslato: Januar 15, 2013, 12:10:26 pre podne »
Teško da će se trenutno naći neko ko je više radio sa tim staklom. Treba sačekati malo mada ja generalno imam poverenja u Tamron optiku ali ga nemam baš u njihov AF. Solidna oni stakla prave. Vrlo solidna za traženu cenu. Ipak, sačekati malo nije na odmet.
Jesi li razmišljao o polovnom dobrom staklu iz verzije 1? Cenim da će ih sada biti malo više u ponudi kad je izašla dvojka.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon vs. Nikon vs. Tamron vs. Sigma 24-70mm f2.8
« Odgovor #37 poslato: Januar 15, 2013, 02:35:40 pre podne »
Nisam mislio za sebe licno, vec za dalju prodaju, pa osluskujem trziste.. Ne radim ja nista sto je polovno, iskljucivo sa novom robom sa garancijom.
Canon 24-70 moze da se nadje samo ver2. nov, a kosta 2k EUR. Nikon 24-70 je takodje skup, cesto korisnici traze jeftinije alternative u vidu Tamrona, Sigme, ..
Cini mi se da je ovaj Tamron bolji od Sigme po pisanju korisnika po Netu, ali sa druge strane znam da je Tamron cesto nesto sporiji na fokusu, i ima onaj vristeci zvuk motora.