Autor Tema: Sa snimanja serije "Game Of Thrones"  (Pročitano 3832 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Sa snimanja serije "Game Of Thrones"
« poslato: Jun 16, 2015, 12:19:50 posle podne »
Ko je odgledao poslednju epizodu serije, prepoznace scenu u kojoj kraljica Cersei koraca naga pred narodom. Mi smo se nasli bas kad su pocele pripreme za snimanje :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Sa snimanja serije "Game Of Thrones"
« Odgovor #1 poslato: Jun 16, 2015, 04:25:27 posle podne »
... i ... niste valjda onda otišli? Ima li šta sa snimanja, gde Sersei "okajava grehe"  ;D Ja kao da poznah tebe u jednom kadru :P
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sa snimanja serije "Game Of Thrones"
« Odgovor #2 poslato: Jun 16, 2015, 05:54:46 posle podne »
Hahah, pa nije to bilo snimaje..cisto sumnjam da bi i nekog pusili da prisustvuje, samo su montirali scenografiju.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sa snimanja serije "Game Of Thrones"
« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2015, 06:37:18 posle podne »
Inače ne hoda Lena Headey naga, namontirali su njenu glavu na telo druge glumice. A matora drtina je najavila da će se "Winds of Winter" pojaviti u prodaji "sometime between 2016 and 2018". Sad je HBO u problemu, jer ne znaju da li da šesta sezona bude u fazonu potpuno novog scenarija koji veze neće imati sa knjigom, ili da se vrate unazad i prošire priču sporednih likova i ubace likove iz knjiga za koje nije bilo mesta u dosadašnjim sezonama.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sa snimanja serije "Game Of Thrones"
« Odgovor #4 poslato: Jun 16, 2015, 07:43:40 posle podne »
U svakom slucaju Stalker , po meni je serija daleko losija od knjiga. I mnogo me nervira sto su neke  dogadjaje izokrenuli da bi serija bila sokantnija, a bez neke preterane potrebe. Sto se tice scenarista, navodno im je matori dao nacrte knjige pa oni navodno prate te nacrte, mada kako su lose pratili i napisane knjige, ni sam vise ne znam sta da mislm.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sa snimanja serije "Game Of Thrones"
« Odgovor #5 poslato: Jun 16, 2015, 08:05:59 posle podne »
Pazi, serija kao serija je odlična, ako zaboravimo knjige. Isti slučaj kao i sa LOTR filmovima, samo što su LOTR filmovi napravljeni još sladunjavijim nego knjiga, dok je GOT, kao što si ispravno primetio, namerno napravljen još šokantnijim nego knjige. Koliko sam ja upoznat sa celim galimatijasom, Martin nije napisao scenario za poslednjih nekoliko epizoda, da bi se navodno posvetio "Winds of winter"...koji će izaći do 2018., ako i tada. Sad ću da se bacim na "Wire", koju svi hvale kao najbolju američku seriju posle "Sopranosa".
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sa snimanja serije "Game Of Thrones"
« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2015, 08:44:39 posle podne »
Serija kao serija nije losa, ali posto sam citao knjigu malo sam razocaran. Ali matori ga pretera sa odugovlacenjem  :o Wire je skroz ok serija medju 10 mojih omiljenih:)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sa snimanja serije "Game Of Thrones"
« Odgovor #7 poslato: Jun 16, 2015, 09:22:56 posle podne »
Ja imam sve knjige ali sam procitao samo prve tri, ali kad su onako jadno i pateticno ubili John-a, i ja sma nekako razocaran. Ubise bre sve Starkove :) Ko ce da doceka izlazak nove knjige...
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Sa snimanja serije "Game Of Thrones"
« Odgovor #8 poslato: Jun 16, 2015, 11:14:59 posle podne »
Ja već odavno tvrdim da će matori manijak (R.R.Martin) umreti pre nogo li završio ovu "knjigu". Ja više se i ne sećam kada sam dobio na poklon prvu knjigu i tako se "zarazio" ... nakon toga sam kupio sve ostale knjige i drugi deo zadnje nisam ni pročitao tako da nemam blage veze da l' se i u knjizi ovo sve ovako dešava jer su HBO-vci sa ovim 5.serijalom rekao bih sve ovo zbrzili a tamo u nekim rastegli nepotrebne stvari .... uostalom kao i u knjizi.

Pa i ja da uvedem 50 glavnih likova, pa onda bih mogao i ja da ih ubijam u tolikim knjigama/serijalima, na najgroznije načine i opet da mi preostane još glavnih junaka. To me baš kod njega nervira, matori je prevarant koji se obogatio od ovih knjiga i ako on zna kad sedne da piše šta više piše, da l' je poš'o ili je doš'o (što se ono kaže) vala brate mili. Što kažete k'o nije čitao knjige serija mu je ok.   
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/