Autor Tema: Proba :)  (Pročitano 3483 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže aleksacakic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Proba :)
« poslato: Februar 17, 2013, 11:01:59 pre podne »
Drugari, ove fotke sam uradio preko leta..Kao što se i vidi, rađene su skroz običnim fotoaparatom..Molim vas, dajte mi vaše iskreno mišljenje, zanima me da li sam ih dobro uradio..ili možda ne :)

hvala vam :)
I do my thing and you do yours. I am not in this world to live up to your expectations, and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I, and if by chance we find each other, then it is beautiful. If not, it can't be helped.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Proba :)
« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2013, 11:13:42 pre podne »
Well, EXIF se ne vidi, pa ne znamo o kojem se "običnom aparatu" radi, ali to nije ni bitno.

Elem, bravo za trud, ali moram da kažem da je model ovaj put odradio bolji posao nego Ti. :)
Zauzela je klasične portretne poze, ali Ti to nisi baš najbolje iskoristio.

Ako izuzmemo tragični WB na obe fotografije, zbog kojih je žuta bukvalno "pukla", zamerke imam i na kadriranje - na prvoj si trebao ili malo da se udaljiš ili da aparat podigneš malo na gore, pošto je ovako čelo isečeno baš kako ne valja. Na drugoj si ostavio prostora sa leve strane, ali si modelu isekao ruku i to uzdužno.

Da se razumemo, možda su kritike oštre, ali cenim da ništa nećeš postići ako Te potapšem po ramenu i Ti nastaviš da praviš iste greške. Ovo ima potencijala i nastavi u ovom smeru, ali obrati pažnju na, kako sam već rekao - kadriranje i WB. Ako na svom aparatu nemaš ručne (manuelne) kontrole, onda gledaj da ovakve portrete praviš pri manje direktnom suncu (u polusenci krošnje, u senci, pored prozora na dnevnom svetlu itd), kako kontrast ne bi bio ovoliko pojačan, zbog čega se gubi mnogo detalja i dobija se ovaj, gotovo radioaktivni look. :)

Nastavi u ovom smeru, ali sa korekcijama na koje sam Te uputio!

Pozdrav

Van mreže aleksacakic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Proba :)
« Odgovor #2 poslato: Februar 17, 2013, 11:26:37 pre podne »
Hvala puno! Naravno da tako treba, ja sam ovde da naučim nešto, ne da pametujem! :)

Sve što imate da kažete, recite otvoreno i tako ću ja najbolje da naučim. :)

Ovog leta kupujem bolji aparat pa bih da do tad naučim neke osnove..Evo još jedne :)
I do my thing and you do yours. I am not in this world to live up to your expectations, and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I, and if by chance we find each other, then it is beautiful. If not, it can't be helped.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Proba :)
« Odgovor #3 poslato: Februar 17, 2013, 03:52:09 posle podne »
Storm je već sve napisao.
Dakle, pogledaj na netu šta je balans bele (WB) i kako se seku delovi tela.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D


Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Proba :)
« Odgovor #5 poslato: Februar 18, 2013, 05:33:55 posle podne »
A xa xa :D Nisam na to mislio :)

Vise na nesto ovako, a moze i ovo:

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže aleksacakic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Proba :)
« Odgovor #6 poslato: Februar 18, 2013, 10:53:26 posle podne »
Hvala drugari! :)
I do my thing and you do yours. I am not in this world to live up to your expectations, and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I, and if by chance we find each other, then it is beautiful. If not, it can't be helped.