Autor Tema: Why Scott Kelby Switched to Canon  (Pročitano 28396 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #60 poslato: Januar 22, 2014, 08:46:07 posle podne »
Problem je u tome Serb-u što mi nemamo pravo da kažemo da su boje kod Nikona ok niti da postavimo primer koji govori u prilog tome jer ako to kažemo onda smo nikon fanboy-evi. ;) U pravu si bio ti drugar... treba ja da se manem ovoga i da višak slobodnog vremena potrošim na nešto drugo. Odjava.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2695
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #61 poslato: Januar 22, 2014, 08:47:10 posle podne »
i bre Serb, pa dobro se pojavi ... viš´ da pogibe čo´ek   ;D
Pa drzim ovde  odstupnicu + levo krilo čitavu treću stranu...
Mislim,jest da imam generalskog iskustva, ali daleko je bre 19-ta strana....  ;)
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 08:53:44 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #62 poslato: Januar 22, 2014, 09:55:32 posle podne »
Citat
DuxX: Dakle treći put.. kao primer u prilog mojoj tvrdnji da Nikon ima odlične skin tonove postavio sam fotku i pitam one koji tvrde da skin tonovi nisu dobri - šta nije u redu sa skin tonovima na fotografiji koju sam postavio i uz to ih ljubazno molim da okače Canonski primer skin tonova koji su "ispravni" ukoliko misle da ovi nisu.

Ne ide to tako, barem ne u mom slucaju. Svoj zakljucak sam izveo na osnovu toga sto najvise fotografisem svoju suprugu i decu, u manje vise istom okruzenju... godinama. Dakle, znam im boju koze.
I zaista kad fotografisem sa nikonom, ponekad izgledaju kao da im je hemoglobin pao na 54, ili da su intenzivno forsirali puder.
E sad, kvaka je sto ovde nemam uporedni primer sa Canonom, pa ostajemo na ''MAJKE MI''. Zato stalno i napominjem da ovakve stvari ne mozes spoznati preko neta kroz primere, vec moras sam da spoznas da li ti to smeta, ili ne. I da li uopste primecujes. I zato mislim da ovakve stvari ne idu na silu sa ubedjivanjem (ali kad sam vec bio u pravu za menije i ergonomiju, verujte mi na rec i ovde :) )

Evo ti konkretan primer... kako koza ne treba da izgleda, sa Nikonom Df
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #63 poslato: Januar 22, 2014, 10:19:38 posle podne »
Pa da nije tako ne bi Kelby napisao onoliko knjiga o obradi u PSu  :)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2695
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #64 poslato: Januar 22, 2014, 10:39:07 posle podne »
ovde je wb sjajan,tako da sa te strane zamerke nema.

A što se boje kože tiče, hm...ja stvarno ne znam kakva je inače gospojina boja kože ali bi mogla biti i ovakva.

Ujutro zimi kad udjem u bus i pogledam ona nerasanjena lica, iskreno...meni svi oni ovako izgledaju.
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #65 poslato: Januar 22, 2014, 10:47:15 posle podne »
Evo uporednih primera.  Nije savršeno, senzori nisu iste klase ni isto godište,  niti je planirano da se porede boje, ali šta je tu je. Bar nešto za početak.
Fotkano u studiju sa veštačkim svetlom. Desna fotka je 100 % crop sa oštrenjem, a leva je downsample-ovana na istu veličinu.
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 10:52:39 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #66 poslato: Januar 22, 2014, 11:00:44 posle podne »
Sledeci put cemo  cronin i ja uradimo probe sa aparatima slicnih klasa, mozda cemo onda dobiti verodostjnije rezultate:) Nego problem mi je sto modeli hoce samo da se fotkaju sa nikonom 8) Moracu oglas da dam da vidim da li ce neki model hteti pred canona  ;D

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2695
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #67 poslato: Januar 22, 2014, 11:20:35 posle podne »
hvala na primerima Cronnin..

pa vidi se samo da su malo drugačije, a koja je tu bolja izvinte, ja ne vidim ...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #68 poslato: Januar 22, 2014, 11:59:12 posle podne »
Sta znam...canonova boja koze vuce na mangentu...ko zna, mozda nam je takva koza, mada meni se vise svidja kako ispadne na nikonu...tj kao gore na primeru :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #69 poslato: Januar 23, 2014, 12:00:18 pre podne »
I ja gledam... I gledam... Meni ovde djeluju boje sa Nikona nekako prirodnije. Mada, vecinom su razlike toliko male da je apsolutno nepotrebno trositi rijeci (tastaturu), a zivce na prvom mjestu.

Ja sam, kao i DUxx, na strani Nikona. Nisam nikada koristio Canon (niti planiram), ali sam imao puno puta priliku da vidim fotografije sa raznih Canona i Nikona, i meni Nikon djeluje ljepse. Ali, to su sitne razlike i vecini korisnika nebitne...

Ne znam sta ste se koji djavo toliko uhvatili za tu je**nu zutu boju.....




Ovim tempom, mozda i stignemo do 19-te stane... ;) :D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #70 poslato: Januar 23, 2014, 01:18:11 pre podne »
Možda žuća koža, tamo gde se proizvodi Nikon, znači lepše, zdravije? :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #71 poslato: Januar 23, 2014, 01:23:46 pre podne »
Doprinos napretku do 19 strane...  ;D

Dva kropa iz raw-a bez oštrenja, NR, WB... samo krop i ništa više.
Drugi softveri malo drugačije vide raw, ali kolorit je isti.
Svetlo je bilo identično osim što se model i fotograf možda malo pomerio jer nije slikano baš istovremeno. Nije bila namera da poredimo aparate, već zezancija pa je ovo najbliže što imam. Neko je gore pomenuo da noviji, viši modeli nemaju tih razlika, ali ovde ne moram da napišem koji je koji  ;)

Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #72 poslato: Januar 23, 2014, 08:11:41 pre podne »
E ako cemo sad da se pres**avamo, onda meni ovde ni jedan nije "kako treba"... :D

Nikon ima zuckastu nijansu, a Canon vuce na ljubicasto... Ili me moje oci varaju?!?! Ali svejedno ne mogu reci koja je prirodnija boja...

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #73 poslato: Januar 23, 2014, 08:20:12 pre podne »
Ma ljudi, corava su ovo posla... a pride je i jako klizav teren. Milas zna za slucaj sa jednog drugog foruma, gde je moderator toliko bio istrajan u nekim svojim stavovima da je uspeo da na kraju razjebe ceo forum i celu ekipu, pa sad vrvuljaju dva tri clana, sa 5 postova mesecno o baterijama i punjacima.
A zapravo, covek je ''identifikovao'' problem kod 500d, sa tvrdnjom da forsira narandzastu... pa je to na kraju dobilo i svoje pravo ime: ’’CONE efekat’’ kao skraćenica od ’’Canon-Orange-Neša-Efekat’’.

Hocu reci, kada su ovakve stvari u pitanju, ne valja se biti iskljuciv... vec samo izneti svoj stav bez nametanja misljenja drugima. Da smo na muzickom forumu, verovatno bi pricali koja akusticna gitara ima lepsi zvuk, ili koje kutije daju meksi/tvrdji zvuk. Da smo na auto forumu, uporedjivali bi udobnost sedista i mekocu kvacila :) ... i sta ti ja znam, da sad ne povlacim jos nepotrebnih paralela.

Da ne pricam o tome sto svako od nas ima drugacji prikaz na monitoru... itd.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #74 poslato: Januar 23, 2014, 09:04:22 pre podne »
Ja od početka ne shvatam ovu temu za ozbiljno kao i većina nadam se.
Boja kože ljudi je vrlo problematična tehnički gledano pa otuda i razlike u pristupu.
Lično više volim C, ali se ponekad dešava da ta roze ubledi pa je lice bezbojno, a N bar ima neku boju.
Posle par klikova sve se dotera na isti izgled tako da mi nije bitno.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #75 poslato: Januar 23, 2014, 09:25:05 pre podne »
Duxx ju je shvatio veoma ozbiljno. Ja sam je shvatio ozbiljno (bez onog veoma), jer koristim Nikon pa me iritiraju stalno ovakve, manje-vise, besmislene price...

Periche, zadnja recenica u tvom postu je sve rekla! Apsolutno je nebitna sva ova prica, jer se to ionako moze posle bez ikakvih problema dotjerati...

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #76 poslato: Januar 23, 2014, 09:42:13 pre podne »
Canon ili Nikon...sve je to isto pakovanje...mene me zanima 'skin tones' na Hasselbladu H5D-60 ;) Hahahahah
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #77 poslato: Januar 23, 2014, 09:55:31 pre podne »
Mislim da je ljudima zabavno da gledaju kako DuxX do poslednje kapi crvene Canon krvi brani svoj Nikon. Ta vrsta pozrtvovanosti je retka danas mada na momente lako sklizne u "Guru Canon" i "Rumun Olympus" mode, kada krene sa apologetikom! ;D

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #78 poslato: Januar 23, 2014, 10:11:01 pre podne »
Sporo to vama ide momci....nikako da stignete do te famozne 19 i da završite!  :)
Na croninovom primeru meni lično prirodnije izgleda nikon verzija. E sada pitanje je i mog oka a i mog monitora, a da ne pričamo o ukusu.
Što se Duxx-ove slike tiče problem rešen- puder + rumenilo daju topliji skin tone, zato se i koriste u realnom životu.  A ako ćemo kod pudera imate puder i puder.... na primer LOreal ima malo više žućkaste tonove, dok Maxfactor malo rozikastije....ako želite mogi da vam stavim i  slike da vidite :)



Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #79 poslato: Januar 23, 2014, 10:35:20 pre podne »
Sporo to vama ide momci....nikako da stignete do te famozne 19 i da završite!  :)

 LOreal ima malo više žućkaste tonove, dok Maxfactor malo rozikastije....ako želite mogi da vam stavim i  slike da vidite :)
Polako ne znaci i sporo! ;)
Dakle sada LOreal vs Maxfactor!? ;D