Autor Tema: SLIK SD-V 30  (Pročitano 4791 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
SLIK SD-V 30
« poslato: Mart 31, 2008, 12:09:17 pre podne »
Trenutno koristim ovaj stativ i prilicno sam zadovoljan...Tezina mu je oko 1,2 kg, minimalna visina 54,6 cm, maksimalna 149 cm, ima glavu koja se brzo skida, rotira se u tri pravce i deluje dosta stabilno. Noge se otvaraju na tri nivoa, i + ima srednji deo koj izlazi na okretanje. Ovde kod nas u Skoplju kosta 27 evra.Mislim da u potpunosti zadovoljava potrebe jednog amatera  ;D Jos kada nakacim mog malishana na njemu deluje malo smesno (A570 IS).Boze zdravlje u planu imam da uzmem nesto ozbiljnije, tipa EOS 450, pa mislim da nije suvisno imati ovakvu stvarcicu kod kuce. Naprotiv  ;D
Prirucno u dzepu uvek imam jedan mini tripod kojeg bas svakodnevno koristim u razne situacije...ima visinu od nekih 15 cm kada je sklopljen, a oko 10-tak kada je na aparatu.Odlicna dzepna stvarcica...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SLIK SD-V 30
« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2008, 12:19:28 pre podne »
Kao sto rece Zarko u jednom od ranijih odgovora, stativ treba gledati kao dugorocnu investiciju, koja se ne menja kao aparat, a ne kako proci jeftinije! Takodje je vazna i sama visina stativa kada je rasklopljen! Ja sam visok oko 190cm pa ti prosudi koliko bih trebao da se sagnem prilikom slikanja! Neka je visina aparata oko 10cm, i zajedno sa stativom neka bude 160cm! A nije bas prijatno kad slikas malo duze i non-stop se saginjes(ali polovicno, nit si se sageo nit si uspravan)! Hocu reci misici ledja su ti stalno optereceni, pa se moze lako desiti i da se ukocis!  :P   :P   :P  Al morate priznati da sam donekle u pravu!!!   8)

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SLIK SD-V 30
« Odgovor #2 poslato: Mart 31, 2008, 01:19:10 pre podne »
Naravno,
ili visok i stabilan stalak,
ili aparat sa pokretnim LCDom,
ili,...
ili se non stop guzis dok slikas.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SLIK SD-V 30
« Odgovor #3 poslato: Mart 31, 2008, 02:48:42 posle podne »
U principu sve je Ok, sto se tice stabilnosti i funkcionalnosti stativa...Visina je mozda kako kazete jedan od najbitnijih stvari, ali sobzirom da nisam toliko iskusan mozda sam prevideo ovu stavku, mada kada sam postavio aparat i stavio ga na maksimum imao sam osecaj da je sve OK i da nema potrebe da bude vislji. Bar se meni cinilo, jer sam dobro gledao i displej aparata i mogao sam veoma lako da baratam sa njim i nisam primetio napor ili nesto slicno...
 ;D
U svakom slucaju imacu to u vidu ako odlucim da ga promenim :)
Sada za sada je dobar i dobro sluzi ;D u amaterske svrhe naravno....
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS