Autor Tema: pomoc oko kupovine novog ljubimca  (Pročitano 14955 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
pomoc oko kupovine novog ljubimca
« poslato: Oktobar 28, 2012, 12:45:02 posle podne »
namjeravam uskoro nabafiti neki novi aparat. Dugo sam se dvoumila da li polovni ili novi i na kraju razmisljam o kupovini novog u BG pa da dobijem povrat PDV-a. Modeli oko kojih se dvoumim su nikon D3100 i Canon 550/600D. Kakva su vasa iskustva. Inace sam bas pocetnik i uglavnom mi treba sa porodicne slike (vecinom djecu) i pomalo jos za moj gust cu sto sta slikati...
I sljedece pitanje gdje u Beogradu mogu naci sto povoljnije te aparate (posto ne poznajem bas Beograd)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 28, 2012, 12:57:19 posle podne »
Pozdrav Svijetlana...sto se tice odabira novog fotoaparata neces pogresiti ni sa jednim ni sa drugim, milim na D3100 i 600D, smao zavisi koji sistem vise preferiras Nikon ili Canon. Meni vise lezi Canon. Imao sam 550D i mogu sve najbolje da kazem za taj aparat, smao dobar objktiv da stavis i to je prava stvar recimo neki prajm 50mm..koji je u stvari na crop sensoru skoro 85mm idealno za portrete. Sto se tice kupovine u Beogradu evo ti link http://pcfoto.biz/. Ja sam skoro svu opermu kupio tu i prezadovoljan sam cenom i uslugom. A sto se tice povracaja PDV-a to ces morati da vidis sa prodavcem kako to funkcionise. I jedna preporuka za objektiv ako zelis portrete dece i uopste portrete 50mm 1.8 II je ekstra sto se tice kvaliteta slike i cene. A nov kosta oko 100 evra.
Nadam se da sam pomogao. Ako imas jos koje pitanje slobodno :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 28, 2012, 01:04:52 posle podne »
550-600D je za klasu iznad 3100, pa i 3200, ako hoces nikon u tom rangu onda gledaj D5100.
U svakom slucaju vecina glasova ce vjerovatno ic u korist 550-600D.

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 28, 2012, 01:06:50 posle podne »
Ovaj Nikon mi je malo jeftiniji pa sam vise za njega... a ne znam koji preferiram, do sada sam koristila Olympus pa nemam iskustva sa ovim markama. Za sada sam planirala samo ovaj objektiv sto dodje uz aparat, mislim da je 18-55. Hoce li mi on biti dobar za pocetak. sada mi je objektiv 7,1-35,6 cini mi se... to je ovaj aparat :http://www.telfon.net/dig/olympus_c8080.php pa eto ako vam nije mrsko pogledajte i recite mi da cu sa novim dobiti vise mogucnosti :)
Inace od ovog se teska srca odvajam jer je kod mene vec 8 godina i bas smo vezani nekako... :(

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 28, 2012, 01:13:02 posle podne »
550-600D je za klasu iznad 3100, pa i 3200, ako hoces nikon u tom rangu onda gledaj D5100.
U svakom slucaju vecina glasova ce vjerovatno ic u korist 550-600D.
Obzirom da sam pocetnik tj. tek sada sam se posvetila fotografiji malo vise od obicnog porodicnog fotkanja sta mislite da li mi je dovoljan ovaj 3100 ako se odlucim za njega? Znaci ne zelim davati previse novca dok se ne ispraksam malo, a s druge strane treba mi nesto sto ce mi sluziti neko malo duze vrijeme jer ni ne planiram mjenjati bas svake godine aparat. I kakva im je cijena objektiva ako kasnije budem kupovala, znaci d ali su jeftiniji za canon ili nikon?

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 28, 2012, 01:19:48 posle podne »
Za Nikona ne bih znao da ti kazem ali za Canon 550D/600D ce ti biti i vise nego dovoljan aparat za duzi period..tj ako planiras da se samo bavis amaterskim fotografisanjem .
a sto se tice cene objektiva..mislim da je Canon sistem malo jeftiniji od Nikona. Mada bolje proveri za cene jer nisam nista pazario za Nikon sistem.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 28, 2012, 02:21:00 posle podne »
A zasto D3100, u klasi je sa Canon 1100D a i u cjenponom si rangu.
Kad predjes na DSLR sa kit objektivom (18-55) ces porogledat, al bukvalno.
Sto se tice prakse isti su za koristenje i 1100D i 600D, sem sto ovaj drugi donosi dosta pluseva spram onog prvog.
Al imas ovdje par njih koriste 1100D i koliko znam zadovoljni su.
To je zapravno trenutno NOVO najeftinije DSLR tijelo koje mozes pronac.
Svakako posle dokupi jedan 50mm.
I obavezno malo iscitaj o DSLR aparatima, o objektivima. Imas ovdje na forumu testove svih tih aparata, iscitaj ih i na kraju sam siguran ces sama da znas sta i kako dalje.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 28, 2012, 05:31:06 posle podne »
Svjetlana, mi se sada nalazimo na forumu sajta za prodaju fotoaparata i foto-opreme, tako da si na pravom mestu. :)
Evo ti link- http://pcfoto.biz/poetna/contacts/pcfoto kontakt sa sajta, pa je najbolje da vidis sa Ljubom oko kupovine, a sto se tice predloga za fotoaparat, ja sam za Canon 550D/600D sa kit objektivom. Mozda bih pre uzeo 600D zbog rotacionog displeja koji je zgodan za video i makro fotkanje, a ako te to ne interesuje onda je 550D pravi izbor. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 28, 2012, 05:50:24 posle podne »
Hvala vam puno na savjetima... i meni se svidja taj 600D jos samo pregovaram sa muzem oko cijene  >:D
A idem za par dana u BG pa cu se do tada odluciti vec :)  Ako vec kazete da je canon bolji onda njega uzimam, samo cu jos vidjeti da li taj 1100D ili 600D... muz je pristao na 500 eura :P pa vidjecemo jos...
Znam da gnjavim ali jos jedno pitanje:
Da lje bolje uzeti 600D sa tim osnovnim objektivom ili 1100D sa dva objektiva (18-55 IS II + 55-250 IS II) otprilike ista cjena dodje. Ja vjerujem da ce meni i ovaj 1100D biti odlican poslije Olympusa starog, ali opet mi zao kada vec uzimam a nije bas velika razlika u cijeni da ne uzmem taj malo bolji... ali eto odlucicu se ovih dana... vama svima puno hvala jos jednom.
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2012, 05:56:27 posle podne od strane svjetlana »

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 28, 2012, 06:20:06 posle podne »
550D bih si mogla priustiti (nesto je jeftiniji od 600D) a cini mi se da je malo bolji od 1100 D, jesam li u pravu?

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 28, 2012, 07:11:35 posle podne »
Citava jedna klasa iznad 1100d, sa 550d nema greske.....
Mada cisto sumnjam da ce vas tehnicke karakteristike canona 1100d sputavati da napravite dobre fotke.
Mislim da je bolji kao polazna tacka jer uz njega kao sto kazete mozete da uzmete i dva objektiva i pokrijete raspon od
18-250mm sa odlicnim objektivima...
Samo da znate tu nije kraj kupovanju foto opreme ubrzo ce vas zanimati filteri (CPL njega najbolje uzeti odma, Uv, Close UP) torba za opremu pa jedan fixni objektiv 50mm, pa externi blic i tako tome nikad kraja  :)
Tako da bih ja preporucio 1100d, ja ga koristim oko 4 meseca (da budem iskren to mi je prvi DSLR tako da iskustva na drugima nemam) i veoma sam zadovoljan...
Ako se odlucite za 1100d uzmite obavezno i "Duvaljku" za prasinu jer on
nema samociscenje senzora....

U nadi da sam pomogao... :D

Pozdrav

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 28, 2012, 08:21:45 posle podne »
Svako iskustvo je pomoc  ;)
Ali za sada necu uzimati puno te opreme jer ne bavim se ja jos fotografijom aktivno, vise onako usput tako da za pocetak meni je i jedan objektiv samo dosta, ali planiram u buducnosti uzeti i jos neki jer plan mi je vjezbati i uciti o fotografiji, ali onako sam kontala mozda ta dva objektiva da se odmah nadju... mada muz kaze bolje bolji aparat pa za 6 mjeseci/godinu kupiti drugi objektiv... pa jos razmisljamo :P
Koliko kosta ta puhaljka i je li tesko cistiti taj senzor?

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 28, 2012, 08:39:07 posle podne »
Nije tesko ima na youtubu uputstava postavio bi link ali mi je net iz nekog razloga ocajan pa ne mogu da ucitam.....
A puhaljka nebi trebalo da je skupa par stotina dinara.... :D


Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 28, 2012, 09:35:51 posle podne »
Ako uzmes Canon 600D, nece ti trebat puhaljka ;)
Rekoh li ja nesto za testove :D
Jedno su za losije tijelo a dobre objektive odmah, drugi su za bolje tijelo a objektive nekad, to je najpametnije da sama dones odluku. Ali i 18-55 nije plastika, objektiv je, znaci tu je da sluzi :)

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 29, 2012, 11:32:55 pre podne »
Preporučujem Canon, koji god da uzmeš, a razlog su samo pristupačnije cene kvalitetnih objektiva, što kasnije može dosta da znači.

E sad, kad pazariš telo, sa tim kit objektivima, konstatovaćeš nešto tipa: "najs, baš fine fotke... deluje oštrije, nema šuma...."
A kad dokupiš za 100€ jedan plastik fantastik 50mm f1.8, onda ćeš reagovati na sledeći način: "jao extra, lol, kakvo loodilo... mužu moj ja progledala!!! kupi nešto za ručak, odo ja u fotkanjeeee!!!"

Tako!

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 29, 2012, 12:40:08 posle podne »
Preporučujem Canon, koji god da uzmeš, a razlog su samo pristupačnije cene kvalitetnih objektiva, što kasnije može dosta da znači.

E sad, kad pazariš telo, sa tim kit objektivima, konstatovaćeš nešto tipa: "najs, baš fine fotke... deluje oštrije, nema šuma...."
A kad dokupiš za 100€ jedan plastik fantastik 50mm f1.8, onda ćeš reagovati na sledeći način: "jao extra, lol, kakvo loodilo... mužu moj ja progledala!!! kupi nešto za ručak, odo ja u fotkanjeeee!!!"

Tako!

hahaha... kako slikovito objasnjeno.... jedva cekam bar te fine fotke a dok ne kupim da drugi objektiv imam vremena da ucim muza kuvati :P

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 29, 2012, 02:22:09 posle podne »
Sve je to dobro, ali sta ces ako muz uzme aparat i ppcne on fotografisat. :)

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 29, 2012, 02:47:08 posle podne »
Sve je to dobro, ali sta ces ako muz uzme aparat i ppcne on fotografisat. :)

Eh onda su djeca nadgrebusila :P, ali bar ce biti zgodni i mrsavi ;)
Mada muz koji "baca toliko pare na gluposti" (njegove rijeci) bice zakleti neprijatelj mog novog ljubimca

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 29, 2012, 07:22:36 posle podne »
Ja sam kupila d3100 sa kit objektivom(18-55) pa sam kasnije dokupila još jedan objektiv(55-200).
Pošto još uvek učim ovaj set mi je sasvim dovoljan.
Jedino mi je žao što nemam malo više vremena da ga koristim.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 29, 2012, 07:52:57 posle podne »
Za fotografisanje dece, treba blic :)

Najvise se fotografisu u kuci, a tamo svetla moze da bude i ne mora ... ali u svakom slucaju treba brzina. A brzine nema bez svetla :) ... a svetla nema bez blica.

Danas ne postoji los dSLR, tako da bih ja isao na d3100 + Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX + blic ili 550d + 40mm f/2.8 (palacinka) + blic. Mogu se tu praviti razne kombinatorike i nijedna do sada izneta nije losa, ali moja matematika govori da sam najbolje fotografije svoje dece napravio sa nekim prajmom ili kombinacijom prajm+blic.

Ovo je kombinacija koja odmah radi posao bez greske. Drugo, prajmovi uticu pozitivno na razvoj fotografske misli. :D
550d jeste bolji od d3100, ali je pitanje koliko ces ti biti u prilici da spoznas tu razliku, ili koliko uopste tebi i treba ta razlika.

« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2012, 07:56:34 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''