Autor Tema: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!  (Pročitano 85295 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #160 poslato: Novembar 28, 2013, 07:45:52 posle podne »
tako da smatram tvoje prigovaranje zlonamjernim i hejterskim.
;D ;D ja stvarno ne razumem na kojim to frekvencijama ti fukcionises, ja ne razumem sa kojih ti to pozicija donosis ovakve zakljucke, but frankly my dear, I don't give a damn! Kakav ti emotivni attachment imas prema Nikona to zaista nije moja stvar ali dajte da diskusija ide bez ovakvih childish momenata, zaista vas sve fanbojeve molim. Uvek i iskljucivo gledam raw i evo licno izvinjenje sto sam se usudio da ne poverujem medijskom hypeu vec vise verujem svojim ocima... Ako te ne mrzi, skini raw fajlove pa se sam uveri, videces da nisam ja jedini na netu koji tako nesto misli. Da stvar dobije jos veci humoristicki karakter, pogledaj malo cene aparata koji su u komparaciji!
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2013, 07:57:10 posle podne od strane alexlex »

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #161 poslato: Novembar 28, 2013, 08:31:20 posle podne »
Au, brate... procitaj svoj tekst.. otkud ovoliko engleskog.. da li je moguce!?
/ne samo ti, ovo je neverovatno uzelo maha, ovo je samo okidac da reagujem/

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #162 poslato: Novembar 28, 2013, 08:35:10 posle podne »
Pogledaj sljedeću stranu usporedbe, po njoj mi se čini da dpr koliko god ima najveću i najglomazniju test bazu na svijetu vrluda kod studijskih scena te od aparata do aparata je na malo drugačije mjesto fokus. Uostalom ako se gleda ima dijelova slike gdje je Df oštriji od nekih drugih, a uostalom volio bi da probaš Df pa onda komentiraš. Inače ovaj senzor u prvom redu nije namjenjen nadnaravnoj količini detalja ali ne vidim tu problem kada ga se usporedi sa nekim aparatom slične pikslaže, kome treba više eno imaju izbor i kod Nikona bilo D610 ili čak D800E, ali tvrdim da boljeg senzora za visoki ISO nema od ovog 16MP.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #163 poslato: Novembar 28, 2013, 08:53:21 posle podne »
Au, brate... procitaj svoj tekst.. otkud ovoliko engleskog.. da li je moguce!? /ne samo ti, ovo je neverovatno uzelo maha, ovo je samo okidac da reagujem/
Malo mi je cudno da u 21 veku moram da se "pravdam" zasto koristim neki drugi jezik osim onog za koji se pretpostavlja da mi je maternji. Sta ako kazem da su mi oba jezika maternja, da mi je obrazovanje paralelno teklo na srpsko-hrvatskom/srpskom i engleskom jeziku. Ti si clan neke jezicke policije, krsim neka pravila?? Evo Bare pise/govori hrvatsko-srpski/hrvatski, jel' to isto nije u redu!?

Pogledaj sljedeću stranu usporedbe, po njoj mi se čini da dpr koliko god ima najveću i najglomazniju test bazu na svijetu vrluda kod studijskih scena te od aparata do aparata je na malo drugačije mjesto fokus. Uostalom ako se gleda ima dijelova slike gdje je Df oštriji od nekih drugih, a uostalom volio bi da probaš Df pa onda komentiraš. Inače ovaj senzor u prvom redu nije namjenjen nadnaravnoj količini detalja ali ne vidim tu problem kada ga se usporedi sa nekim aparatom slične pikslaže, kome treba više eno imaju izbor i kod Nikona bilo D610 ili čak D800E, ali tvrdim da boljeg senzora za visoki ISO nema od ovog 16MP.
OK, sa DPR ne valja, ok. Ako si ti probao Df iznesi na svoje utiske, ja samo komentarisem sta vidim svojim ocima. Ne moram da igram fudbal kao Ronaldo da bih prepoznao/video dobar fudbal! OK D4 je najbolji high iso senzor, i Nikon kaze da je isti u Df ali da li je isti softver napisan za isti senzor u te dve kamere? Da li mozes da to potvrdis? Dakle, da se ne bavimo projekcijama, hajde da se zadrzimo na primerima koje vidimo. Ako je tebi vazniji low noise umesto vece kolicine detalja, moramd a ti kazem da ja ne spadam u takve korisnike. Sum se lako skine sa mnostvom alata, detalje koje senzor>softver>tebi ne isporuce, nicim neces vratiti. Toliko od mene.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #164 poslato: Novembar 28, 2013, 09:35:52 posle podne »
Kakve veze ima softver sa RAW fajlom?

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #165 poslato: Novembar 28, 2013, 09:46:55 posle podne »
Nijedan RAW fajl nije softverski neobradjen, u odredjenoj meri, nijedan!

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #166 poslato: Novembar 28, 2013, 10:07:59 posle podne »
Nijedan RAW fajl nije softverski neobradjen, u odredjenoj meri, nijedan!

Pa da, treba SW da ga pročita. ;D

A ovo što kažem za dpr, ima usporedba stranu nakon one koju ti vadiš, kao low light, vjerujem da je razlika u temperaturi i količini svjetla. Koliko znam to ne može utjecati na oštrinu,a tamo mi se rezultati čine malko drugačiji, moj zaključak je da u ta dva slučaja fokus nije bio na istom mjestu što se na dpr usporedbama nerijetko događa. Isto ćeš vidjeti ako promatraš cijeli kadar da na nekim dijelovima je nešto oštriji jedan, na drugima neki drugi aparat, znači vrludaju sa fokusom.

Isto tako ne može ti na visokom ISO-u nikakav alat za uklanjanje šuma vratiti kolorni opseg, dinamiku i slično, a senzor iz Df/D4 toga ima više nego neki konkurentski senzori, na jako visokim vrijednostima to još većinu modernih senzora u realnim uvjetima rada ostavlja i 2/3 Ev iza sebe ako ne i više.

A reao sam već, ako te toliko muči niski ISO ima na Nikonu trenutno takvih izbora kakve nećeš naći ni kod Canona.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #167 poslato: Novembar 29, 2013, 09:16:36 pre podne »
Nijedan RAW fajl nije softverski neobradjen, u odredjenoj meri, nijedan!

Pa da, treba SW da ga pročita. ;D

A ovo što kažem za dpr, ima usporedba stranu nakon one koju ti vadiš, kao low light, vjerujem da je razlika u temperaturi i količini svjetla. Koliko znam to ne može utjecati na oštrinu,a tamo mi se rezultati čine malko drugačiji, moj zaključak je da u ta dva slučaja fokus nije bio na istom mjestu što se na dpr usporedbama nerijetko događa. Isto ćeš vidjeti ako promatraš cijeli kadar da na nekim dijelovima je nešto oštriji jedan, na drugima neki drugi aparat, znači vrludaju sa fokusom.

Isto tako ne može ti na visokom ISO-u nikakav alat za uklanjanje šuma vratiti kolorni opseg, dinamiku i slično, a senzor iz Df/D4 toga ima više nego neki konkurentski senzori, na jako visokim vrijednostima to još većinu modernih senzora u realnim uvjetima rada ostavlja i 2/3 Ev iza sebe ako ne i više. A reao sam već, ako te toliko muči niski ISO ima na Nikonu trenutno takvih izbora kakve nećeš naći ni kod Canona.
Procitaj malo o metodologiji testiranja na DPR pa onda jos jednom procitaj sta si ti gore napisao. Dovedi te dve stvari u korelaciju.
Drugo, stalno govoris kako Df i D4 imaju iste performanse, vezano za IQ. To je mozda tvoj vlazni san i wishful thinking ali to jos uvek nigde na netu, koliko vidim nije empirijski dokazano. Tek kada vidimo uporedni test, moci cemo da donosimo zakljucke. Postoji POTENCIJAL da Df fotografije budu manje ili vise slicne onim iz D4 ali to je jos uvek samo pretpostavka. Ne muci mene Bare nikakav iso niti me muce Nikon i Canon, ili Sony niti imam bilo kakvu emociju prema ijednom brendu. Muci me sto je sve manje vremena za fotkanje, sve vise posla, sve vise ludaka na ulicama a para sve manje... eto ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #168 poslato: Novembar 29, 2013, 10:17:40 pre podne »
Tek kada vidimo uporedni test, moci cemo da donosimo zakljucke. Postoji POTENCIJAL da Df fotografije budu manje ili vise slicne onim iz D4
Koliko vidim, postoji "potencijal" da fotke sa Df-a budu sa još boljim SNR-om do ISO800, a posle identične onima sa D4. :) I naravno ko će drugi da stavi tačku na diskusije truć-truć tipa nego DxO. ;) Dakle, sačekaćemo informacije sa te strane. Odnosno bar ću ih ja sačekati pa posle pričati.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #169 poslato: Novembar 29, 2013, 03:05:58 posle podne »
Današnji event u ZG gdje je uručen i prvi Df u RH, link.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #170 poslato: Novembar 30, 2013, 09:55:29 pre podne »
U međuvremenu, natrapah na još jedan Df review kao poređenje sa D4 gde kaže:

"So, here we get to what matters! This camera does in fact have the same sensor as the Nikon D4 and its output is virtually the same."

http://www.samhurdphotography.com/2013/gear-reviews/nikon-df-dslr-retro-styled-camera-real-world-review-compared-to-nikon-d4

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #171 poslato: Novembar 30, 2013, 01:46:23 posle podne »
Ma nemoj tako, to nije ni izbliza output kakav je kod D4.  :P

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #172 poslato: Novembar 30, 2013, 11:24:00 posle podne »
Zaista, onako logično, nema razloga da ne bude. D4 neće biti ugrožen jer je namenjen za specifičnu grupu korisnika kojima treba sve ono što D4 telo nudi. Sa druge strane i Df je namenjen specifičnoj ali i drugačijoj grupi korisnika. Te dve grupe i nemaju baš neke velike dodirne tačke.
Ono što lako može da se desi je da se nekim manjim tvikovanjem izvuče još neki dobitak u korist Df-a ali ovo je već samo neka moja špekulacija.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #173 poslato: Decembar 02, 2013, 09:41:25 pre podne »
U međuvremenu, natrapah na još jedan Df review kao poređenje sa D4 gde kaže:
"So, here we get to what matters! This camera does in fact have the same sensor as the Nikon D4 and its output is virtually the same."
http://www.samhurdphotography.com/2013/gear-reviews/nikon-df-dslr-retro-styled-camera-real-world-review-compared-to-nikon-d4
Nema sta, zaista objektivan test. Nikon fan boj svadbar sa vrlo objektivnom metodologijom testiranja performansi dva aparata. Vas dvojica ste saljiviji iz dana u dan! ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #174 poslato: Decembar 02, 2013, 03:05:01 posle podne »
A na osnovu čega si ti čoveku zalepio etiketu "fanboy"? :)

Ne radi se tu o metodologiji jer ako dođemo do metodologije svaka se zasniva na vizuelno-deduktivnoj palamud "tehnologiji" i svako vidi šta želi i šta mu se čini. Recimo ti vidiš "ulje na platnu" koje ja ne vidim. :) Ovde se radi o tome da čovek koji ima i D4 i sada Df daje svoj sud da je IQ kod oba aparata vizuelno isti. A lepo rekoh da ćemo nešto preciznije znati kad DxO izađe sa ocenom.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #175 poslato: Decembar 02, 2013, 03:23:13 posle podne »
Fanboj ponekad ne mora da znaci nista lose! Eto potrudih se da procitam malo njegove pisanije po blogu i vidim samo apologetske tekstove, tako da to jest' malo fanbojevski ali mi je stil pisanja simpa pa mu dajem bambija!
Pa ne zasniva se svaka na odokativnom principu kao ova u njegovom tekstu, gde covek postavi fotke A, kaze iste su kao B, a da ne postavi B fotke napravljene pod identicnim uslovima kao A. Dal' je to tebi ozbiljno? Ako jeste, onda nista!
E sad, DxO i preciznost, smislenost i egzaktnost, po meni, nikako ne idu u istu recenicu, jer i dalje, uz najbolji intelektualni, mentalni i spiritualni napor (sto mene, sto mojih prijatelja, sto nekih likova naspram kojih je moje znanje o fotografiji pocetnicko), ja i dalje ne vidim fotografsko-prakticno-logicku konzistentnst DxO tehnomudomrsije.
Ako to lozi pojedince iz, pre svega, tehnickih nauka, razumem vas! ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #176 poslato: Decembar 02, 2013, 03:46:45 posle podne »
Pa ne zasniva se svaka na odokativnom principu kao ova u njegovom tekstu, gde covek postavi fotke A, kaze iste su kao B, a da ne postavi B fotke napravljene pod identicnim uslovima kao A. Dal' je to tebi ozbiljno? Ako jeste, onda nista!
Pa čovek i nije imao nameru da piše tehnomasturbaciono štivo za poređenje oštrine po pixelu nego je kao vlasnik D4, a sada i Df-a dao svoje mišljenje o kvalitetu fotografije kao što si ti dao svoje. Razlika je samo u tome što on ima oba aparata, a ti nemaš ni jedan te mu onda to daje "malo" veći kredibilitet, bar što se mene tiče :)

Što se tiče DxO... ne bih da se ponavljam. ;)

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #177 poslato: Decembar 02, 2013, 04:14:23 posle podne »
Pa ne zasniva se svaka na odokativnom principu kao ova u njegovom tekstu, gde covek postavi fotke A, kaze iste su kao B, a da ne postavi B fotke napravljene pod identicnim uslovima kao A. Dal' je to tebi ozbiljno? Ako jeste, onda nista!
Pa čovek i nije imao nameru da piše tehnomasturbaciono štivo za poređenje oštrine po pixelu nego je kao vlasnik D4, a sada i Df-a dao svoje mišljenje o kvalitetu fotografije kao što si ti dao svoje. Razlika je samo u tome što on ima oba aparata, a ti nemaš ni jedan te mu onda to daje "malo" veći kredibilitet, bar što se mene tiče :)
Što se tiče DxO... ne bih da se ponavljam. ;)
Aham, znaci sad treba da mu verujem na rec? Dobro! A jel i tebi da verujem na rec, jer koliko znam ni ti nemas nijedan od ta dva navedena, ako imas ispravi me! ;)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #178 poslato: Decembar 02, 2013, 04:35:44 posle podne »
Ne treba nikom da veruješ na reč već pričamo o tome da li je kvalitet fotki isti ili ne. Ti si namikerio neki crop sa dpreview-a na osnovu koga tvrdiš da Df senzor daje "ulje na platnu", a ja sam kao zanimljivo štivo postavio viđenje čoveka koji ima oba aparata i koji recimo kaže i ovo: "So, image quality wise it's definitely on par with the nikon d4".

Obzirom da taj čovek za svoju klijentelu ima recimo Alek Boldvina, Denzel Washingtona, Džordža Klunija reklo bi se da zna šta radi i šta treba da gleda i kako da proceni jer ima dovoljno iskustva. I jope' kažem, ne treba da mu uzimaš zdravo za gotovo već da metneš malo prs' na čelo i razmiliš da li možda, kojim slučajem, eventualno, ne preteruješ sa zaključcima i ocenama senzora na Df-u. Možda jel? ;)
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2013, 04:47:53 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #179 poslato: Decembar 09, 2013, 11:40:53 pre podne »
Ne znam da li ste primetili, ali Df koristi istu bateriju (EN-EL14) kao i d5300. I sad, na d5300 po cipa standardu istera 600 snimaka, a na Df 1400.

Zanimljivo, nema sta.
''Ne moze da svane pre zore''