Autor Tema: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM  (Pročitano 12772 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže FitnessGuy

  • Član
  • **
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Pansport
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #20 poslato: Novembar 30, 2011, 12:24:16 posle podne »
Ja godinama kupujem u Saturnu(verujem da svi znaju koliki je to centar u kojem se može kupiti sve - "od igle do lokomotive") i nikada ni najmanji problem nisam imao sa robom.

Jedni pričaju ovde da se ne generalizuju stvari, a opet ih i sami generalizuju. Izlazio sam iz Saturna sa kombinacijama poput pegla-mp4 player-dvd rezač ili fotoaparat-usisivač-usb flash i šta sad? Ne vređam se tako lako da bi mi smetalo generalizovanje stvari. Bitno mi je da sam zadovoljan kupljenim stvarima, da sam uvek bio lepo uslužen i da me sve kupljeno i dan danas lepo služi. ;) Toliko od mene na temu generalizovanja stvari.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #21 poslato: Novembar 30, 2011, 12:44:50 posle podne »
Imuplsivan sam... ćelav, tetoviran i nosim vojnu odeću.

 :headbang: :icon_thumright: ;D

Baci neki autoportret :D

Na nadlakticama su tetovi, neće se vide. :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #22 poslato: Novembar 30, 2011, 12:47:27 posle podne »
Ja godinama kupujem u Saturnu(verujem da svi znaju koliki je to centar u kojem se može kupiti sve - "od igle do lokomotive") i nikada ni najmanji problem nisam imao sa robom.

Jedni pričaju ovde da se ne generalizuju stvari, a opet ih i sami generalizuju. Izlazio sam iz Saturna sa kombinacijama poput pegla-mp4 player-dvd rezač ili fotoaparat-usisivač-usb flash i šta sad? Ne vređam se tako lako da bi mi smetalo generalizovanje stvari. Bitno mi je da sam zadovoljan kupljenim stvarima, da sam uvek bio lepo uslužen i da me sve kupljeno i dan danas lepo služi. ;) Toliko od mene na temu generalizovanja stvari.

Da, da, Saturn. Sećam se kad sam bio u minhenskom Saturnu i gledao neku mini-liniju od 300ak evra, bez namere da kupim, i kad mi je prišao prodavac ili šef smene u belom mantilu, naočarama i sve olovkom i ID karticom na džepu i objašnjavao mi 15 minuta šta ta linija ima, iako sam mu odmah rekao da samo gledam i neću da kupim, na šta mi je on odgovorio da mu je to posao i dužnost. To je poslovnost i odnos prema kupcima.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #23 poslato: Novembar 30, 2011, 02:20:14 posle podne »
Da ne govorimo kako me posmatraju kao potencijalnog pljačkaša jer sam ćelav, tetoviran i nosim vojnu odeću.

hehe,nasmejah se ,ima nas  ovde jos koji furamo Alpha Industries,tako da razumem sta os da kazes

Na osnovu svega gore navedenog mogu reci,da je za sad ipak bolje kupovati u SRB te tehn.stvari,dok nam Pay-Pal ne proradi i dok takse se ne smanje
Najbolja varijanta da ti neko llicno donese iz inostranstva,al tad garancija otpada (al s mnogo ustedi,ja sam na mom Nikonu tako ustedeo 180eur )

Primer za servis: kupio sam komp uSLO i nakon 3meseca poceli problemi,da ne duzim,probili su sve rokove servisiranja,ostvario sam pravo na nov laptop ,i nakon svega samo su mi zamenili Motherboard ( sve sam varijante probao,sem da se biijem ili advokat a to je u Sloveniji mnooogo love)
Opet u SRB uzicki Biro Servis,drugi komp u pitanju,njihov u garanciji: prsla ploca i nece da zamene ,kao gospodine nestajalo je tad struje,naponn trte mrte...ali ipak posle par ''reci'' i napetosti morali su da zamene,kao st treba po zakonu da urade.

A sad sto se tice DHLa,hmm da razmislim,kad ih neko pomene najradije bih demolirao taj prostor gde smrde.
Da smirim loptu,imam puno iskustva u par navrata sa doticnima,uzeo sam obicne cizme i na kraju me ispale ko tvoj polova Nikkor 70/300  ,
vrhunac kad mi je seka sto tamo radi rekla da odustanem,kao mnogi odustaju kad cuju koja je cena (pa da ,mora njen momčić da lapi čizme),ja rekoh e nećeš,ne moj DR M . Platio sam ih kao da su od srebra.

Opet primer iz SLO :kupio tike sa usa Ebay ,i naknadni troskovi u SLO posti bili samo 20eur,
tako da u Srbiji sve moze,nebitno da ne ode u offtopic ,ako vec niije ;D
Pozdrav i evo primer
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #24 poslato: Decembar 05, 2011, 08:06:25 pre podne »
Ništa od Tamrona...imam drugaricu koja radi u DHL-u pa sam mislio preko nje da imam povlastice, ali ne može, tako da...vratio sam pare čoveku i uzeo nazad 18-105 i 50cu...nikkorčići moji, vratili se kući... ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #25 poslato: Decembar 05, 2011, 10:25:07 pre podne »
Znam da nije vezano za temu ali ja sa DHL-om ima savrsen odnos. Prosle nedelje mi je stigao Kindle iz USA, cice iz DHL-a sve zavrsile (a ima jako puno toga zbog EORI broja koji je obavezan u EU). Uslugu su naplatili 15 leva (~7.5e) sa sve carinjenjem i podnosenjem zahteva za taj EORI broj i dostavom na kucnu adresu.

Evo i ceo tracking:

Kao sto se vidi posiljka je dosta extra brzo, clearance delay je bio toliko dugo jer sam prvi put slao punomocje da bi mi izvadili EORI. Sledeci put ce biti bez toga.

Dakle izgleda da je problem u Srbiji i srbima koji rade u DHL firmi a ne u DHL-u kao brendu. ;)
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #26 poslato: Decembar 05, 2011, 11:01:39 pre podne »

Dakle izgleda da je problem u Srbiji i srbima koji rade u DHL firmi a ne u DHL-u kao brendu. ;)

Tačno tako,i  u SLO je sve OK sa DHLom 8)
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #27 poslato: Decembar 06, 2011, 12:12:00 pre podne »

   Pitanje je samo kako je DHL kao tako ozbiljna firma zaposlio i ne kontrolise svoje zaposlene. Drugo, Stella, jesi ki siguran da je Srbin na celu DHLa u Srbiji i da samo Srbi rade u njemu ili ako rade i drugi, da su bas samo ti Srbi koji rade krivi. Nisi mi jasan.
 
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #28 poslato: Decembar 06, 2011, 01:14:51 pre podne »
@Grizli   Sad sam video tvoj racun, tebe je brate 'Uprava carina' opljackala.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #29 poslato: Decembar 06, 2011, 08:42:33 pre podne »
Direktor je srbin, Darko Babic. A kuriri su isto srbi, sumnjam da je DHL u Srbiji angazovao nemce za raznosenje paketa ;-)
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #30 poslato: Decembar 06, 2011, 09:12:13 pre podne »
Direktor je srbin, Darko Babic. A kuriri su isto srbi, sumnjam da je DHL u Srbiji angazovao nemce za raznosenje paketa ;-)

  Kakve veze ima sto je neki direktor Srbin, nije njegova kompanija i nije on sam sebe postavio, govorim o kontroli vlasnika nad svojom firmom, znas kako se kaze - kad macke nema, i misevi kolo vode ili riba od glave smrdi ... Jednostavno, DHL ne kontrolise ispostavu u Srbiji i oni su jedini krivci. Sto se to ne desava i drugim stranim firmama na pr McDonaldsa. Nivo usluge i kvaliteta je po njihovom standardu koji vazi za ceo svet. Mozda u Meku rade Ameri pa je usluga zato svetska, ne znam...
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #31 poslato: Decembar 06, 2011, 09:48:02 pre podne »
Ima veze jer direktor vrsi kontrolu, a ne neko iz DE. ;) a DP BETEILIGUNGEN HOLDING GMBH interesuje samo bilans stanja na kraju godine ako je on pozitivan sve je ok da kontrolise svaki paket i svaku isporuku, zalbe korisnika i slicno nemaju ni vremena ni zelje, veruj mi.

http://fi.apr.gov.rs/prijemFI/Cir/Podaci1.asp?search=07773587&code=7cf7678c1ba4de9bc8e8ee6525eacc0091584821

Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #32 poslato: Decembar 06, 2011, 01:03:33 posle podne »
Desho, loš Ti primer. :)  McDonalds je u Srbiji, mogu slobodno da kažem - najbolji. U svetskim razmerama. Nigde na zapadu McDonalds nema reputaciju kao kod nas. Na zapadu je krš, prljavo, odvratna hrana, raspad lokali...

Inače, sve i da ne rade Srbi u domaćem DHL-u, prosto nije neuobičajeno da se i strane kompanije načisto iskvare kad dođu kod nas. Jednostavno, prihvate pravila igre, pa i oni muljaju i izgube osećaj za poslovnost.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2011, 01:05:57 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #33 poslato: Decembar 06, 2011, 02:52:49 posle podne »
 
 Ma slazem se sa tobom Storm, tu nema zamerke. Jedino sto me je isprovociralo olako etiketiranje citavog naroda. Jednostavno, ne moze da se pljuje i generalizuje ni umetnost, a kamoli jedan narod i da se ne trpe posledice.
Da se ne pravimo naivni -
Citat
Dakle izgleda da je problem u Srbiji i srbima koji rade u DHL firmi a ne u DHL-u kao brendu.
to je moglo da se kaze - Dakle, izgleda da je problem u DHLu u Srbiji i ljudima koji su zaposleni u njemu.
 I moja kritika bi bila u totalno drugom smeru. Jednostavno, drzava je omogucila da strane firme rade sta hoce samo da bi usle u nasu zemlju, ali te strane firme imaju odgovornost prema svom brendu. Ako otputujes u neku zamlju gde je dozvoljeno da vrsis nuzdu na ulici, valjda to sebi neces dozvoliti.
U ostalom, ako vec moram da crtam, zamolio bi da se vise povede racuna o onome sto pise u pravilu foruma.

Pozdrav
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #34 poslato: Decembar 06, 2011, 03:41:54 posle podne »
Ček polako :)
Ako se usluga DHL-a razlikuje kod nas u odnosu na druge države, onda može opravdano da se sumnja na lokalne parametre.
Očigledno kod nas u Srbiji ima problema sa shvatanjem nekih stvari, i žalosno je što je to preuzelo toilke razmere da je generalizacija postala nezaobilazna.
Kako je varanje uobičajena praksa još u osnovnoj školi, te se onda u srednjim školama svi predmeti otaljavaju pod izgovorom da se to neće studirati, a fakulteti se upisuju i završavaju preko veze od čega u glavi ostane jedino Ekonomija 101 - "Uzmi pare i bježi", uopšte i ne čudi takvo stanje u drzavi.

Ima dosta časnih ljudi i kod nas, ali mislim da smo zasluženo etiketirani.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #35 poslato: Decembar 06, 2011, 07:44:10 posle podne »
Ljudi ovo je fotografski forum.Moje mišljenje je da ovakvim raspravama ovde nije mesto.Mnogo vam se zamerio ovaj DHL ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #36 poslato: Decembar 06, 2011, 07:49:11 posle podne »
Pošto tema ide u smeru koji ovde ipak ne gajimo, a početni post je dobio svoj epilog, sada ćemo se zaustaviti.

Hvala svima na razumevanju.

Pozdrav