Autor Tema: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM  (Pročitano 12774 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« poslato: Novembar 27, 2011, 09:07:26 posle podne »
Prodao sam svoje objektive izuzev 70-300 VR II kojeg sam odlučio da zadržim em zbog kvaliteta, em zbog zuma i odlučio sam da uzmem neki koji će zameniti 18-105. E sad, Nikkor 18-55 jeste bolji u području 18-55 od Nikkora 18-105, ali Sigma je ipak 2.8 Pročitao sam gomilu testova na netu i ocene su prilično pozitivne, uz mane koje staklo ove klase ima i koje su očekivane. Znam, znam, pomenuće se Tamron 17-50 ali za njega nemam para, a polovnih nema, pregledavao sam oglase.
Dakle, šta mislite o ovoj Sigmi, isplati li se njena kupovina?
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #1 poslato: Novembar 29, 2011, 04:59:26 posle podne »
Naručio sam Tamrona 17-50 2.8 VC sa amazon.de sajta. Zanimljivo da tamo verzija sa stabilizacijom košta 359 evra (nov), a kod nas 480. Srpska posla.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #2 poslato: Novembar 29, 2011, 05:25:10 posle podne »
A kako će to da ti pošalju u Srbiju?
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #3 poslato: Novembar 29, 2011, 05:27:46 posle podne »
Nisu srpska posla, nego su u pitanju dažbine. Kupi ga tamo za 360, pa plati carinu, carinske takse, porez i dodaj 1% zarade. Videćeš da će cena biti veća. Ako uradiš povrat poreza, onda imaš neke šanse da nešto i zaradiš. Nisu trgovci krivi što država dere svoje građane.

Da ne pominjemo što evropski veletrgovci niže cene postižu tako što u cugu naruče robu za 200-300 hiljada evra (!). Ovde svi zajedno ne mogu da prodaju tu količinu robe za par godina, a pritom, mnogi proizvođači neće ni da čuju za narudžbine manje od par desetina hiljada €.

Međutim, i u takvim uslovima ja biram kupovinu ovde, jer sve što ne valja, mogu i da zamenim, popravim, a ne da lupam glavom o zid i mislim kako da umanjim štetu.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2011, 05:31:02 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #4 poslato: Novembar 29, 2011, 06:19:32 posle podne »
A kako će to da ti pošalju u Srbiju?

Poštom, DHL, praćena pošiljka.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #5 poslato: Novembar 29, 2011, 06:21:32 posle podne »
Nisu srpska posla, nego su u pitanju dažbine. Kupi ga tamo za 360, pa plati carinu, carinske takse, porez i dodaj 1% zarade. Videćeš da će cena biti veća. Ako uradiš povrat poreza, onda imaš neke šanse da nešto i zaradiš. Nisu trgovci krivi što država dere svoje građane.

Da ne pominjemo što evropski veletrgovci niže cene postižu tako što u cugu naruče robu za 200-300 hiljada evra (!). Ovde svi zajedno ne mogu da prodaju tu količinu robe za par godina, a pritom, mnogi proizvođači neće ni da čuju za narudžbine manje od par desetina hiljada €.

Međutim, i u takvim uslovima ja biram kupovinu ovde, jer sve što ne valja, mogu i da zamenim, popravim, a ne da lupam glavom o zid i mislim kako da umanjim štetu.

Pozdrav

Mnogo mi znači kupovina ovde kad dobijem rok od 45 dana za popravku aparata ili objektiva bez zamene, a lično ne znam nikog ko je ostvario garancijska prava kod naših lopova.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #6 poslato: Novembar 29, 2011, 06:21:49 posle podne »
Računaj onda na još cca 70e troškova i to ukoliko je prevoz uračunat u cenu.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #7 poslato: Novembar 29, 2011, 06:29:01 posle podne »
Svakako ne bih ni naručio da ne znam koliki su troškovi, a pošto sam naručio još neke sitnice, praćenje je besplatno.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #8 poslato: Novembar 29, 2011, 08:59:26 posle podne »
Na tu cifru ti idu nasi carina i porez + 2000din (ili bese 3000) usluga DHL-a da ocarine paket za tebe, a pride idi u crkvu (ako si pobozan) ili drzi fige (ako verujes u visu silu), a ja ti zelim puno srece.
Sa DHL-om sam imao samo problema, najduze sam cekao paket od svih sluzbi, cak i od obicne poste, a zadnji put mi je stigao izlomljen paket iz UK, srecom deo je ostao funkcionalan, sto mi je bilo najbitnije. Da ne komentarisem sto nisu mogli da mi donesu paket tri dana nakon sto su ga ocarinili, a magacin im je 300-400m od moje zgrade (najavili su kurira, koji nikada nije dosao).
Tracking nije radio kada mi je stizao paket iz AUS tj radio je do glavnog razdelnog centra i po njihovom se paket odatle nije pomerio ni cetiri dana nakon sto sam ga primio na ruke.

Kada cujem za njih samo se stresem, a kada procitam od njihovih radnika i radnika drugih kurirskih sluzbi, po razno-raznim forumima na netu, kako se ophode prema paketima, nista me i ne cudi.

edit: Na konto duzine cekanja - Kina, obicna posta, ~2-3 nedelje (sa carinom); USA, obicna posta, <4 nedelje (sa carinom);  Nemacka, obicna posta, ~2 nedelje (sa carinom); UK, DHL, poslato 18.avg, obavestavaju me 3. septembra o najavi da posiljka stize i da spremim papire za carinjenje, da bi 13. javili da je paket ocarinjen, pre toga me zvali da uplatim, a ja uplatio dva dana ranije... + ostecen paket.

edit2: Iz AUS mi je isto stiglo DHL-om, to je zaista bilo ekspresno, iako 10 dana nisam znao gde se paket nalazi, ali je posiljka isto bila ostecena. Srecom nista nije falilo i trebalo je u svakom slucaju da ide na farbanje, pa se nisam uzbudjivao, jer taj deo nisam mogao da nadjem u EU duze od godinu dana.

edit3: Usluga carinjenje za fizička lica putem DHL špedicije iznosi 3.300,00 rsd + 18% PDV.
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2011, 09:14:59 posle podne od strane Vocko »
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #9 poslato: Novembar 29, 2011, 09:10:25 posle podne »
Odlazak u crkvu je preporučljiv čak i ako pošiljka stigne na CI Pošta ili CI Aerodrom Beograd.Od te tri ispostave ne zna se koja je gora za fizička lica  ;D Verovatno postoji razlog zašto se ipak dosta ljudi odlučuje za kupovinu kod domaćih prodavaca  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2011, 09:13:01 posle podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #10 poslato: Novembar 29, 2011, 09:26:44 posle podne »
Ja sam domaći izdajnik i strani plaćenik. ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #11 poslato: Novembar 29, 2011, 09:31:34 posle podne »
Da ne idem u cetvrti edit... Nikada ne bih kupio objektiv od preko, pogotovo ne Tamron, jer ako te nesto bude zezalo (i ovo pricam na osnovu licnog iskustva + potkrepljen komentarima na Internetu), tesko ces moci da ostvaris bilo kakav vid garancije, bez da platis slanje paketa nazad u Nemacku.

Srpski zakon o zastiti prava potrosaca je dosta izmenjen, a trebao je da pretrpi jos vise izmena, nego je Vladi RS bilo bitnije da smanji broj ministarstva i tako na nekoliko meseci zaustavi rad na predlozima o izmenama zakona o zastiti potrosaca koje su trebale tokom ove godine da se usvoje... No, da ne ulazim u zasto to nije uradjeno, vec da se vratim na postojece stanje. Zakonom ti je zagarantovano da proizvod u odredjenom vremenskom roku mozes da zamenis drugim ili da dobijes povrat novca, nakon isteka tog perioda i dalje imas mnogo veca prava, kao potrosac, nego sa starim zakonom, a tu su i Centri za zastitu potrosaca, posto trzisna inspekcija vise nema nadleznost, sa pravnicima koji ti mogu pruziti pravni savet, ako do toga dodje.
Koliko god se to (ne)primenjivalo u praksi, opet imas veci stepen zastite, nego kupovinom preko Interneta.

U svakom slucaju zelim ti da budes zadovoljan objektivom, da nemas problema sa njim i da te ne oderu na carini ;)
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #12 poslato: Novembar 29, 2011, 09:32:16 posle podne »
Mnogo mi znači kupovina ovde kad dobijem rok od 45 dana za popravku aparata ili objektiva bez zamene, a lično ne znam nikog ko je ostvario garancijska prava kod naših lopova.
Eto, ja znam i šta ćemo sad? :)
Znaš, ne može se sve posmatrati samo na osnovu jednog slučaja. Znam da je svakome njegov slučaj najbitniji, ali - ne razumem na šta ciljaš kad kažeš "lopov"?

Zvanični servis ne prodaje opremu koliko je meni poznato (mada je kod žutih to malo specifično), a što se trgovaca tiče, napisao sam Ti u prethodnom postu kako stoje stvari. 45 dana jeste mnogo, ali je to ipak zakonski rok. Isto tako, nije svaki brend isto podržan, ali opet - ako misliš da si oštećen s njihove strane... Međutim, u oglasima si naveo da je Tvoja oprema kupljena kod Ljube, tako da - servis nisi mogao da radiš tamo gde si kupio, zar ne?

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2011, 09:38:13 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #13 poslato: Novembar 29, 2011, 09:51:53 posle podne »
Da, moju opremu sam kupio kod Ljube i nisam je ni servisirao jer nije bilo potrebe. Mislio sam na iskustva drugih ljudi sa drugim firmama, i ne samo na foto opremu. 99% naših firmi ima stva da treba da budemo srećni što uopšte možemo da kupimo nešto kod njih, da ne govorimo o neljubaznosti i nestručnosti prodavaca. Ono što je u evropskim prodavnicama uobičajeno, kod nas sprovodi samo jedna firma, a to je da ako si kupio nešto kod njih, to nešto ne radi kako treba i doneseš to na servis, dobiješ isto to što si kupio da koristiš dok se tvoje ne popravi.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #14 poslato: Novembar 29, 2011, 10:00:06 posle podne »
Pa onda malo ne ide da prozivaš, a pritom nemaš na osnovu čega?
Mnogo ljudi prati forum, pa nije zgodno da ih dezinformišemo rekla/kazala argumentima.

Mislim, u redu je što hoćeš da uštediš lovu, ali ovde se radi samo o tome da ja lično (kao i neki drugi članovi) sumnjam da je to moguće tek tako. Kada odeš lično, ili imaš nekog da Ti donese (ko svejedno dolazi ovamo), onda je drugačija priča. Govorim iz iskustva, podebelog. Namensko naručivanje mi ne deluje isplativo. Ako uspeš da uštediš, nek' Ti je nazdravlje i da Te lepo služi, ali ne bih se složio da je nekakav "lopovluk" validno opravdanje. Kao što rekoh - nisu svi isti. A ako već nisu, onda ne ide da generalizujemo. Jer, ako se generalizacija ne može upotrebiti u fazonu "svi su sjajni", ne bi trebalo da je moguće ni u suprotnom smeru, ne?

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2011, 10:02:40 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #15 poslato: Novembar 30, 2011, 12:02:01 pre podne »
Kakvo prozivanje, o čemu pričaš ti? Hoćeš da kažeš da lažem? Mislim, ja bih mogao sad da ti izlistam gomilu primera ljudi koje znam a koji su kupili krš opremu, refurbished aparate, koje su pravili ludima komentarima tipa "to je mehanički kvar, vi ste odgovorni" i slično, ti bi opet rekao da izmišljam. Nisam ni rekao da su svi isti, jer, koliko se sećam, a sećam se, kad sam kupio opremu kod Ljube prvo što sam napisao ovde jeste "em profi, em ljudina, svaka čast" misleći na Ljubu, dakle nema nikakve potrebe da mi imputiraš nekakvo "prozivanje". Naravno da ne prozivam: primetio sam da veliki prodavnice tehničke robe kod nas postupaju sasvim korektno, a da su preprodavci i vlasnici malih radnji 99% jajare. Jel može tako? Ako ti se sviđa tako je, ako ti se ne sviđa, opet je tako.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #16 poslato: Novembar 30, 2011, 12:19:38 pre podne »
Meni prilicno znaci tih nekoliko godina garancije sto se ovde dobije. Uz to jos nije problem da se na licu mesta proba proizvod, eventualno cak i da se vrati - ima neki zakonski rok od  ne znam kolkko dana. Znam vec dosta slucajeva da su ljudi vratili proizvod kojim nisu bili zadovoljni, ili zamenili za skuplji (uz doplatu) bez vecih problema.

Osetljivu elektroniku ne bih narucivao preko interneta, jer se zna kako ti paketi putuju. Zalosno bi bilo da ti stigne gomila stakla umesto objektiva, a jedna prosta turbulencija se lako postara za to.

Sto se tice cena, tu je Storm nazalost u pravu. Mi smo ovde crna rupa Evrope sa izuzetno malim prometom, a drzava nam je propala tako da velikim nametima pokusava da izvuce sve sto moze za budzet. Uvek je tako kada imas deficit, i logicno je da se smanjuje uvoz ako neces da zavrsis kao Grcka. Drzavom se krece gomila neradnika cija su imovina i proizvodi uglavnom virtuelni, a sa sobom imaju mnogo novih telefona, playera, kamera, GPS-ova i ostalih gadgeta. Nisu ni Kinezi ludi da rade za dzabe.

Jedna stvar me ipak posebno nerivra kod nas. Od ljudi koji su donosili robu iz inostranstva sam cuo razne price o odokativnom carinjenju iste.

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #17 poslato: Novembar 30, 2011, 01:16:47 pre podne »
@Stalker
Malo ručne molim, nema potrebe da se žestiš.  ???
Ne kažem ja da Ti lažeš... uopšte se nisam bavio time, štaviše... Molim bez zamena teza! Nego Ti lepo pročitaj svoj post #5 u kojem si prilično isključiv! I ne radi se ovde o Ljubi, naravno, nego opet o generalizacijama. Ima poštenih trgovaca i ima ozbiljnih firmi. Nisam ni u kakvom dilu sa njima, niti sam trgovac, ali ipak znam da ima poštenih i zbog toga mi smeta generalizacija. Znam dosta njih koji su zadovoljni kupljenim i koji se iznova vraćaju. Izuzetaka ima, ima i loših iskustava zbog radnika koji su to jutro ustali na levu nogu itd. Ali da je to generalna pojava - nije. Jednostavno nije.

Kao što vidiš, i drug Cronnin ima sasvim pozitivna iskustva kod nas. Ako si Ti neka od tih iskustava bazirao na pojavama iz tržnih centara i sličnih prodavnica bele tehnike - šta reći, to jeste moguće, ali mišljenja sam da pola odgovornosti za takva iskustva pada i na same kupce - odakle nekom uopšte ideja da aparat kupuje tamo gde se na tezgi pored kupuju paprike ili pegla? Nestručno osoblje, tretiranje aparata jednako kao i frižidera, printera ili mesoreznice, praktično urla - "nemoj ovde idi u specijalizovanu prodavnicu". Onaj ko zbog akcije i popusta od pola% ode da kupi aparat u paketu sa tosterom... pa šta reći - skoro da nije bolje ni zaslužio.

Dakle, bolje je da tako ne diskutujemo, već da se problemi, ako ih ima, analiziraju za konkretne situacije (držeći se Pravilnika foruma, koji podrazumeva da se imena ne pominju, jer mi ovde ipak nismo nikakav sud, već skup entuzijasta, forumaša koji samo žele da se zabave kada su kod kuće ili imaju slobodnog vremena). Onda neće ni dolaziti do nesporazuma, nakon kojih još ispadne da je neko napisao nešto što nije.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2011, 01:27:14 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #18 poslato: Novembar 30, 2011, 01:49:46 pre podne »
Imuplsivan sam, šta ću. Što se tiče odnosa velikih prodavnica u kojima se prodaju aparati i paprike i specijalizovanih foto radnji sa dugogodišnjim iskustvom, lično sam pre dve godine kupovao zonericu i otišao u jednu od velikih prodavnica u jednom tržnom centru u kojem nisu imali zonericu ali sam sa prodavcem dugo pričao o staklima i nešto i naučio, a u specijalizovanoj foto radnji mi je prodavac rekao "da, imamo" i pokazao mi katalog zilberica.Da, dobro je čuo šta sam tražio. U drgoj specijalizovanoj foto radnji čovek je kupio prosumer kojem je crkao ekran posle dva dana i desetak fotki, garancija nije važila jer su ga posle 23 (dvadeset i tri) dana pozvali i rekli da je kvar nastao udarcem tupog predmeta u displej. Naravno, nije dobio aparat na korišćenje.
Dugo sam radio kao prodavac, imao i vlastitu firmu za prodaju računara i znam da makar ja ustao na tri leve noge to kupac ne sme da oseti jer ga to ne interesuje i nije mu problem da ode u drugu firmu. Da ne govorimo kako me posmatraju kao potencijalnog pljačkaša jer sam ćelav, tetoviran i nosim vojnu odeću. U pitanju je stav i odnos prema poslu koji su kod nas endemski. Živeo sam više godina preko, pa sam možda razmažen.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #19 poslato: Novembar 30, 2011, 10:24:50 pre podne »
Imuplsivan sam... ćelav, tetoviran i nosim vojnu odeću.

 :headbang: :icon_thumright: ;D

Baci neki autoportret :D

Van mreže FitnessGuy

  • Član
  • **
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Pansport
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #20 poslato: Novembar 30, 2011, 12:24:16 posle podne »
Ja godinama kupujem u Saturnu(verujem da svi znaju koliki je to centar u kojem se može kupiti sve - "od igle do lokomotive") i nikada ni najmanji problem nisam imao sa robom.

Jedni pričaju ovde da se ne generalizuju stvari, a opet ih i sami generalizuju. Izlazio sam iz Saturna sa kombinacijama poput pegla-mp4 player-dvd rezač ili fotoaparat-usisivač-usb flash i šta sad? Ne vređam se tako lako da bi mi smetalo generalizovanje stvari. Bitno mi je da sam zadovoljan kupljenim stvarima, da sam uvek bio lepo uslužen i da me sve kupljeno i dan danas lepo služi. ;) Toliko od mene na temu generalizovanja stvari.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #21 poslato: Novembar 30, 2011, 12:44:50 posle podne »
Imuplsivan sam... ćelav, tetoviran i nosim vojnu odeću.

 :headbang: :icon_thumright: ;D

Baci neki autoportret :D

Na nadlakticama su tetovi, neće se vide. :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #22 poslato: Novembar 30, 2011, 12:47:27 posle podne »
Ja godinama kupujem u Saturnu(verujem da svi znaju koliki je to centar u kojem se može kupiti sve - "od igle do lokomotive") i nikada ni najmanji problem nisam imao sa robom.

Jedni pričaju ovde da se ne generalizuju stvari, a opet ih i sami generalizuju. Izlazio sam iz Saturna sa kombinacijama poput pegla-mp4 player-dvd rezač ili fotoaparat-usisivač-usb flash i šta sad? Ne vređam se tako lako da bi mi smetalo generalizovanje stvari. Bitno mi je da sam zadovoljan kupljenim stvarima, da sam uvek bio lepo uslužen i da me sve kupljeno i dan danas lepo služi. ;) Toliko od mene na temu generalizovanja stvari.

Da, da, Saturn. Sećam se kad sam bio u minhenskom Saturnu i gledao neku mini-liniju od 300ak evra, bez namere da kupim, i kad mi je prišao prodavac ili šef smene u belom mantilu, naočarama i sve olovkom i ID karticom na džepu i objašnjavao mi 15 minuta šta ta linija ima, iako sam mu odmah rekao da samo gledam i neću da kupim, na šta mi je on odgovorio da mu je to posao i dužnost. To je poslovnost i odnos prema kupcima.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #23 poslato: Novembar 30, 2011, 02:20:14 posle podne »
Da ne govorimo kako me posmatraju kao potencijalnog pljačkaša jer sam ćelav, tetoviran i nosim vojnu odeću.

hehe,nasmejah se ,ima nas  ovde jos koji furamo Alpha Industries,tako da razumem sta os da kazes

Na osnovu svega gore navedenog mogu reci,da je za sad ipak bolje kupovati u SRB te tehn.stvari,dok nam Pay-Pal ne proradi i dok takse se ne smanje
Najbolja varijanta da ti neko llicno donese iz inostranstva,al tad garancija otpada (al s mnogo ustedi,ja sam na mom Nikonu tako ustedeo 180eur )

Primer za servis: kupio sam komp uSLO i nakon 3meseca poceli problemi,da ne duzim,probili su sve rokove servisiranja,ostvario sam pravo na nov laptop ,i nakon svega samo su mi zamenili Motherboard ( sve sam varijante probao,sem da se biijem ili advokat a to je u Sloveniji mnooogo love)
Opet u SRB uzicki Biro Servis,drugi komp u pitanju,njihov u garanciji: prsla ploca i nece da zamene ,kao gospodine nestajalo je tad struje,naponn trte mrte...ali ipak posle par ''reci'' i napetosti morali su da zamene,kao st treba po zakonu da urade.

A sad sto se tice DHLa,hmm da razmislim,kad ih neko pomene najradije bih demolirao taj prostor gde smrde.
Da smirim loptu,imam puno iskustva u par navrata sa doticnima,uzeo sam obicne cizme i na kraju me ispale ko tvoj polova Nikkor 70/300  ,
vrhunac kad mi je seka sto tamo radi rekla da odustanem,kao mnogi odustaju kad cuju koja je cena (pa da ,mora njen momčić da lapi čizme),ja rekoh e nećeš,ne moj DR M . Platio sam ih kao da su od srebra.

Opet primer iz SLO :kupio tike sa usa Ebay ,i naknadni troskovi u SLO posti bili samo 20eur,
tako da u Srbiji sve moze,nebitno da ne ode u offtopic ,ako vec niije ;D
Pozdrav i evo primer
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #24 poslato: Decembar 05, 2011, 08:06:25 pre podne »
Ništa od Tamrona...imam drugaricu koja radi u DHL-u pa sam mislio preko nje da imam povlastice, ali ne može, tako da...vratio sam pare čoveku i uzeo nazad 18-105 i 50cu...nikkorčići moji, vratili se kući... ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #25 poslato: Decembar 05, 2011, 10:25:07 pre podne »
Znam da nije vezano za temu ali ja sa DHL-om ima savrsen odnos. Prosle nedelje mi je stigao Kindle iz USA, cice iz DHL-a sve zavrsile (a ima jako puno toga zbog EORI broja koji je obavezan u EU). Uslugu su naplatili 15 leva (~7.5e) sa sve carinjenjem i podnosenjem zahteva za taj EORI broj i dostavom na kucnu adresu.

Evo i ceo tracking:

Kao sto se vidi posiljka je dosta extra brzo, clearance delay je bio toliko dugo jer sam prvi put slao punomocje da bi mi izvadili EORI. Sledeci put ce biti bez toga.

Dakle izgleda da je problem u Srbiji i srbima koji rade u DHL firmi a ne u DHL-u kao brendu. ;)
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #26 poslato: Decembar 05, 2011, 11:01:39 pre podne »

Dakle izgleda da je problem u Srbiji i srbima koji rade u DHL firmi a ne u DHL-u kao brendu. ;)

Tačno tako,i  u SLO je sve OK sa DHLom 8)
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #27 poslato: Decembar 06, 2011, 12:12:00 pre podne »

   Pitanje je samo kako je DHL kao tako ozbiljna firma zaposlio i ne kontrolise svoje zaposlene. Drugo, Stella, jesi ki siguran da je Srbin na celu DHLa u Srbiji i da samo Srbi rade u njemu ili ako rade i drugi, da su bas samo ti Srbi koji rade krivi. Nisi mi jasan.
 
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #28 poslato: Decembar 06, 2011, 01:14:51 pre podne »
@Grizli   Sad sam video tvoj racun, tebe je brate 'Uprava carina' opljackala.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #29 poslato: Decembar 06, 2011, 08:42:33 pre podne »
Direktor je srbin, Darko Babic. A kuriri su isto srbi, sumnjam da je DHL u Srbiji angazovao nemce za raznosenje paketa ;-)
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #30 poslato: Decembar 06, 2011, 09:12:13 pre podne »
Direktor je srbin, Darko Babic. A kuriri su isto srbi, sumnjam da je DHL u Srbiji angazovao nemce za raznosenje paketa ;-)

  Kakve veze ima sto je neki direktor Srbin, nije njegova kompanija i nije on sam sebe postavio, govorim o kontroli vlasnika nad svojom firmom, znas kako se kaze - kad macke nema, i misevi kolo vode ili riba od glave smrdi ... Jednostavno, DHL ne kontrolise ispostavu u Srbiji i oni su jedini krivci. Sto se to ne desava i drugim stranim firmama na pr McDonaldsa. Nivo usluge i kvaliteta je po njihovom standardu koji vazi za ceo svet. Mozda u Meku rade Ameri pa je usluga zato svetska, ne znam...
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #31 poslato: Decembar 06, 2011, 09:48:02 pre podne »
Ima veze jer direktor vrsi kontrolu, a ne neko iz DE. ;) a DP BETEILIGUNGEN HOLDING GMBH interesuje samo bilans stanja na kraju godine ako je on pozitivan sve je ok da kontrolise svaki paket i svaku isporuku, zalbe korisnika i slicno nemaju ni vremena ni zelje, veruj mi.

http://fi.apr.gov.rs/prijemFI/Cir/Podaci1.asp?search=07773587&code=7cf7678c1ba4de9bc8e8ee6525eacc0091584821

Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #32 poslato: Decembar 06, 2011, 01:03:33 posle podne »
Desho, loš Ti primer. :)  McDonalds je u Srbiji, mogu slobodno da kažem - najbolji. U svetskim razmerama. Nigde na zapadu McDonalds nema reputaciju kao kod nas. Na zapadu je krš, prljavo, odvratna hrana, raspad lokali...

Inače, sve i da ne rade Srbi u domaćem DHL-u, prosto nije neuobičajeno da se i strane kompanije načisto iskvare kad dođu kod nas. Jednostavno, prihvate pravila igre, pa i oni muljaju i izgube osećaj za poslovnost.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2011, 01:05:57 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #33 poslato: Decembar 06, 2011, 02:52:49 posle podne »
 
 Ma slazem se sa tobom Storm, tu nema zamerke. Jedino sto me je isprovociralo olako etiketiranje citavog naroda. Jednostavno, ne moze da se pljuje i generalizuje ni umetnost, a kamoli jedan narod i da se ne trpe posledice.
Da se ne pravimo naivni -
Citat
Dakle izgleda da je problem u Srbiji i srbima koji rade u DHL firmi a ne u DHL-u kao brendu.
to je moglo da se kaze - Dakle, izgleda da je problem u DHLu u Srbiji i ljudima koji su zaposleni u njemu.
 I moja kritika bi bila u totalno drugom smeru. Jednostavno, drzava je omogucila da strane firme rade sta hoce samo da bi usle u nasu zemlju, ali te strane firme imaju odgovornost prema svom brendu. Ako otputujes u neku zamlju gde je dozvoljeno da vrsis nuzdu na ulici, valjda to sebi neces dozvoliti.
U ostalom, ako vec moram da crtam, zamolio bi da se vise povede racuna o onome sto pise u pravilu foruma.

Pozdrav
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #34 poslato: Decembar 06, 2011, 03:41:54 posle podne »
Ček polako :)
Ako se usluga DHL-a razlikuje kod nas u odnosu na druge države, onda može opravdano da se sumnja na lokalne parametre.
Očigledno kod nas u Srbiji ima problema sa shvatanjem nekih stvari, i žalosno je što je to preuzelo toilke razmere da je generalizacija postala nezaobilazna.
Kako je varanje uobičajena praksa još u osnovnoj školi, te se onda u srednjim školama svi predmeti otaljavaju pod izgovorom da se to neće studirati, a fakulteti se upisuju i završavaju preko veze od čega u glavi ostane jedino Ekonomija 101 - "Uzmi pare i bježi", uopšte i ne čudi takvo stanje u drzavi.

Ima dosta časnih ljudi i kod nas, ali mislim da smo zasluženo etiketirani.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #35 poslato: Decembar 06, 2011, 07:44:10 posle podne »
Ljudi ovo je fotografski forum.Moje mišljenje je da ovakvim raspravama ovde nije mesto.Mnogo vam se zamerio ovaj DHL ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 DC OS HSM
« Odgovor #36 poslato: Decembar 06, 2011, 07:49:11 posle podne »
Pošto tema ide u smeru koji ovde ipak ne gajimo, a početni post je dobio svoj epilog, sada ćemo se zaustaviti.

Hvala svima na razumevanju.

Pozdrav