Autor Tema: rovinj, hr  (Pročitano 14038 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
rovinj, hr
« poslato: Avgust 23, 2011, 01:34:40 posle podne »
evo, za sve one koji su bili davnih godina u ovom malom gradiću, i za one koji tek kane doći, da vide kakva je situacija danas.

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #1 poslato: Avgust 23, 2011, 01:37:00 posle podne »
nastavak 8/40

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #2 poslato: Avgust 23, 2011, 01:38:03 posle podne »
12/40

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #3 poslato: Avgust 23, 2011, 01:38:59 posle podne »
16/40

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #4 poslato: Avgust 23, 2011, 01:40:04 posle podne »
20/40

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2011, 01:41:22 posle podne »
24/40

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #6 poslato: Avgust 23, 2011, 01:42:32 posle podne »
28/40

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #7 poslato: Avgust 23, 2011, 01:43:51 posle podne »
32/40

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #8 poslato: Avgust 23, 2011, 01:44:44 posle podne »
36/40

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #9 poslato: Avgust 23, 2011, 01:47:20 posle podne »
40/40
i ovime završavam ovu malu turističku guidu kroz rovinj....

ovo je samo uži centar, s vremenom ću se prošetati po punti i dalje, idući mjesec ću se nać sa još par prijatelja koji vole slikati pa ćemo napraviti jedan malo veći đir oko grada, a možda padne i koja noćna fotografija...

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #10 poslato: Avgust 23, 2011, 02:35:44 posle podne »
ove ulice su ok, svidjaju mi se, ali tamo gdje si fotografisao more su boje nekako izaprane, fotkao si po danu, ali kao da je noć.Zasto ne instaliras sa neta Gimp ili Pikasu-čuda ćeš napraviti sa ta dva programa, fali ti kontrasta na slikama... :-[
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #11 poslato: Avgust 23, 2011, 02:47:45 posle podne »
ma meni djeluje OK... inače more mora biti tamno, osobito kad ga slikaš sa visine. možda samo ova zadnja nije kako treba, malo je pretamna.
bilo kakva preinaka mi djeluje čudna, editiraj ti kako misliš da je ok, pa okači nazad da vidim.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2011, 03:14:31 posle podne »
ok, moja obrada(ova druga fotka, prva je tvoja originalna!)...
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Nikol@

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 587
  • Pol: Muškarac
    • nivovic
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #13 poslato: Avgust 23, 2011, 03:36:38 posle podne »
nisam nikad bio u rovinju ali izgleda obecavajuce :) pozz
Hard Work Never Killed Anyone, But Why Risk It?

EOS 60D // Tokina 12-24 f4 // Sigma 35mm ART // EF 70-200 f4 IS // Pentacon 135 electric // Samyang 8mm fisheye
Nissin Di622 Mk2

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #14 poslato: Avgust 23, 2011, 04:43:03 posle podne »
Vidi samo ubuduce da popravis rotaciju gde je ukrivo slikano na pojedincima. Izgledace dosta ozbiljnije snimci.

Zanimljnivo mesto, imate dosta bas starih zgrada.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #15 poslato: Avgust 23, 2011, 05:04:28 posle podne »
to je samo uži centar, najstariji dio grada koji je po nekim zapisima iz 7. stoljeća. kuća u kojoj smo prije živili je bila sa kraja 19. stoljeća, ali smo se ipak makli u nešto modernije, iako i dalje mi je centar grada na 10 minuta pješke.

iako, ovo se polako pretvara u rio de janeiro, imamo barem 3 hotela sa 5 zvjezdica, mislim i 4., hrpetinu kampova, centar je osakaćen sa restoranima i kafićima, ma katastrofa. kad sam bio manji toga nije bilo.
idući vikend se zatvara turistička sezona i biće vatromet, koncerti, fešte, pa možda izađem van sa pen-om (iako, već godinama baš kad je vatromet bude kiša, i mislim da su ju dali i ovaj vikend).

a za rotiranje, da znam, tek sam nedavno upalio grid na displayu, inače mi uvijek ispadaju ukošene.


Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #16 poslato: Avgust 23, 2011, 05:08:54 posle podne »
U Rovinju sam bio, na odmoru, pre nekih pet godina i ostao mi je u lepom secanju. Fotografije same po sebi nisu lose, ali i ne otkrivaju mnogo. Pozabavi se, u prvom redu, kadriranjem fotografije, nekad manje cini vise...
Mesalica i gradiliste, mogu biti zanimljivi u nekom drugom obliku fotografije, ne u predstavljanu ovog lepog mesta. Da nisi napisao,
"Rovinj" u naslovu teme, tesko da bi dosao na ideju da se radi o istom, jos manje oni koji tamo nisu nikad bili!
Ostao si nam "duzan" pravog Rovinja, on to zasluzuje ;)

Pozdrav Bole

p.s. Kritike su dobronamerne, hvala na trudu!
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #17 poslato: Avgust 23, 2011, 05:39:08 posle podne »
Xe, xe. Kontam da "pravi Rovinj" nije isto za turistu i nekoga ko zivi tamo cele godine :)
Lepo je bar jednom videti delove grada koji nisu interesantni za prosecnog 'letovatelja'.

A da za 10-ak dana ocekujemo slike sa Fešte zatvaranja, to stoji :)

Kontam da ti je povladjivanje turistima i prekrajanje grada po njihovoj meri malo dosadilo, ali verovatno je bolje da ih ima, jer lepe pare kapnu u općinsku kasu. Samo treba naći razumnu meru...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #18 poslato: Avgust 23, 2011, 05:58:41 posle podne »
meni kadriranje ne ide, nikako. kolege koji se malo više bave fotografijom oko mene mi to govore, međutim ja sam tip osobe koja slika radi dokumentiranja, a ne zato da to izgleda nekome ljepo.

"pravi" rovinj, eh, imate na internetu slika ohoho, i na google earthu isto. također, slikati uz more baš i ne mogu, nema zakona koji to regulira (još), ali nekako nije moralno. tu ima i male djece, i svasta... ali bit će nešto slika. znam prava mjesta i pravo vrijeme za okinuti neku romantičnu sličicu :D sad, dali će i na slici ispasti kao u stvarnosti, neznam :)

ps - radim sa turistima od moje 16. godine, i na svu sreću tamo di radim su manje više odmorni pa ne budu živčani.... a dovoljno sam plaćen da me takvi njihovi ispadi ne iživciraju, inače bi vjerojatno izveo masakr letećim noževima ili tako nečime. "teško ozlijedio čovjeka praznim tetrapakom soka od 1 litre..."  je novinski naslov koji mi se sviđa...
šalim se malo, iako ponekad mi zaista dođe, prvenstveno sa švabama, neznam šta govore, a ne zatvaraju usta i deru se -.- iako šef rješava sve probleme i štedi mi živce.
hah, malo samse raspričao...
šta se slikanja tiče, ima desetak "fotopointova" po gradu, i stvarno sa tih pozicija slike ispadnu lijepo, osobito ako se potrefi vrijeme tj osvetljenje. međutim to je toliko istrošena fora da mi se gadi uopće gledati sa tih pozicija, kamoli slikati...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #19 poslato: Avgust 23, 2011, 07:32:13 posle podne »
Idi bre dodjavola, znam da nisi nameravao, ali me podseti na ovoga lika :)


Ima u odeljku Digitalni fotoaparati > Mala škola  > Literatura i tutorijali dosta interesantnih stvari.
Recimo Djulijano Belic - Kompozicija .
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #20 poslato: Avgust 23, 2011, 08:11:51 posle podne »
pogledaću taj link (ovaj drugi hoću reć)...

i još par slika,za koje nitko doma nezna kad su slikane. trebao bi biti kraj 70tih, iako neznam zašto su onda slikane (ovako loše) jer su 74. već imali minoltin aparat,a tata je imao i zenita...
s obzirom da sam slikao sa istog mjesta, i to otprilike istu sliku, ovo mi vuče na 28mm objektiv, jedino neznam kada su ga kupili (jer su za minoltu imali 50mm i 28mm).
tek kasnije je kupljena af minolta sa 35-70 sigmom, ali ovo nije 35mm nema šanse...
ono šta me još više buni je šta na jednoj slici iz tog niza, na kojoj se vidi riva sa (današnjim) općinskim uredom uredno stoji namontirana satelitska antena, a satelitske su ovdje počele tek početkom 90tih. ta antena je danas na tom istom mjestu.

edit: a ne, nema više antene, ali je taj bijeli toranj na kojemu je bila antena i dalje na svom mjestu. a antene se sjećam da je bila... bila je ogromna, jedno 2 metra.
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2011, 08:16:56 posle podne od strane miko.s »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #21 poslato: Avgust 24, 2011, 01:43:54 pre podne »

  Meni bas odgovaraju ove fotke i taj tvoj dokumentarni izraz. Svaka "neugledna"ulicica, kaldrma, bicikli u haustorima, oronula fasada ... svakodnevnica zivota, pijaca, sve to evocira neku intimnu pricu. Naravno da sam subjektivan, nisam neki nostalgicar, ali Rovinj je bio gradic sa duhom i nadam se da je zadrzao svoju autenticnost. Inace, znam da su dosta glumaca i slikara dolazili u ono vreme, u Rovinj. ;)
  Odlicna ti je ideja, da postavis nocne fotke i one oko grada.
 
  Pozdrav
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #22 poslato: Avgust 28, 2011, 01:21:06 posle podne »
evo, bio vatromet jučer (poprilično jadan, ali ajde), i koncert 2cellos-a. par sličica:

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #23 poslato: Avgust 28, 2011, 01:22:30 posle podne »
nastavak

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #24 poslato: Avgust 28, 2011, 01:23:50 posle podne »
i koncert 2cellos-a, jedini koji su (po meni) nešto vredili.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #25 poslato: Avgust 28, 2011, 09:22:16 posle podne »
Prva koncertna i prva dva vatrometa mi se svđaju.Ona dokumentarna serija me nije baš oduševila.Fali mi ono nešto što bi me kao običnog posmatrača fotografija navelo da posetim Rovinj.Vi to slavite kraj sezone i odlazak dosadnih turista  :D

Van mreže Nikol@

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 587
  • Pol: Muškarac
    • nivovic
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #26 poslato: Avgust 28, 2011, 09:36:34 posle podne »
ovo su sulic & hauser jel? extra sviraju....
Hard Work Never Killed Anyone, But Why Risk It?

EOS 60D // Tokina 12-24 f4 // Sigma 35mm ART // EF 70-200 f4 IS // Pentacon 135 electric // Samyang 8mm fisheye
Nissin Di622 Mk2

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #27 poslato: Avgust 29, 2011, 02:06:23 posle podne »
to je (cini se) moj nacin slikanja... naravno da cu poraditi na tome, ali za sad je ovako.
ps - s obzirom da me nitko ne placa da reklamiram rovinj, to nije niti cilj ovih slika :)
i da - valjda slavimo kraj sezone, jer nakon vatrometa se ogromna kolicina gostiju pokupi doma.
a ovo su sulic i hauser da, i bili su super.

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #28 poslato: Septembar 01, 2011, 10:12:41 pre podne »
Pozdrav,

a meni je legla bas dokumentarnost price, vratila me za momenat u jedan prethodni zivot u kome je Rovinj dugo i cesto figurisao...

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: rovinj, hr
« Odgovor #29 poslato: Novembar 11, 2011, 06:47:41 posle podne »
malo sam se igrao u photoshopu, i dobio ovo.
ovakav stil mi se sviđa, sa izolacijom subjekta, i hdr toning. malo sam ga pretjerao sa sharpanjem, ali više mi se sviđa.