Autor Tema: Generalne razlike dslr sistema nikon/canon kod nas?  (Pročitano 3407 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sasamsa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • 35363036@N00
    • Pogledaj profil
Generalne razlike dslr sistema nikon/canon kod nas?
« poslato: Maj 10, 2017, 02:17:47 posle podne »
Zna li iko ko je upucen u temu razlike te dve marke sto se tice i naseg trzista. Sta se moze naci povoljnije polovno, sta je isplativije na duze staze, koja marka ima vise korisnika itd.
Meni se nekako cini da su nikonova tela jeftinija a objektivi skuplji mada mozda nisam u pravu.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Generalne razlike dslr sistema nikon/canon kod nas?
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2017, 07:54:17 posle podne »
Vidi... Ovo može biti tema epskih razmera ;) Nadam se ipak da neće biti.
Lično ne pratim Nikon sistem dovoljno da bih ti dao valjan odgovor.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2695
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Generalne razlike dslr sistema nikon/canon kod nas?
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2017, 09:43:58 posle podne »
Ako malo obratis paznju videces da skoro svaka druga forumska  tema sadrzi poneki odgovor na tvoje pitanje..:)
Posebno obrati paznju na one zakljucane teme...ih, tu nema da omane...
Sto katanac veci to ces naci vise odgovora. .:)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Generalne razlike dslr sistema nikon/canon kod nas?
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2017, 10:43:51 posle podne »
Canon se bolje se prodaje i ima vise korisnika u Srbiji.
Canon objektivi su kompatibilni sa svojim telima bez obzira na generaciju (EOS), dok Nikon tela deklarativno jesu a sustinski nisu, jer pre kupovine treba procitati tabelu sta sa cime radi i sta ne radi u kojoj kombinaciji.
Sta je jeftinije po oglasima... nemam pojma, ali je Canon isplativiji.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Generalne razlike dslr sistema nikon/canon kod nas?
« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2017, 12:27:19 pre podne »
Po ovom pitanju nikad ne može biti forumskih sukoba, jer niko ko nije zlonameran ne može da opovrgne ovo što je Zoran napisao. Prosto, ukusi jesu različiti, ali fakti su fakti. Bez ulaženja u subjektivno i bez ocena šta je "bolje", šta nudi kvalitetnije fotke ili je lakše za korišćenje, Canon nudi više polovne robe vrhunskog kvaliteta i sve od optike sa prefiksom EF bez ijednog izuzetka radi na svemu što nosi prefiks EOS. Prosto i jednostavno. A najbolje je to što i ne-Canon optika (poput manuelnih m42) bolje funkcioniše na Canonu, nego na Nikonu, za šta postoje i objektivni razlozi.

Ipak, kakvo je pitanje, takav je i odgovor i sva je prilika da bi drugačije formulisano pitanje moglo da dobije i drugačiji odgovor. Sve zavisi da li je pitanje retoričko ili je vezano za neku određenu dilemu. Ako je ovo drugo, onda postoji dobar prostor za neku širu diskusiju, te je i inicijalno pitanje manje/više nepotrebno.

Kada dođemo do toga da se nabavka vrši za neku konkretnu namenu, može dati i konkretniji odgovor, koji će biti objektivan koliko god može biti.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Maj 11, 2017, 12:52:09 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže sasamsa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • 35363036@N00
    • Pogledaj profil
Odg: Generalne razlike dslr sistema nikon/canon kod nas?
« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2017, 09:41:29 pre podne »
Pitam cisto posto nisam profi fotograf a hobi mi je vec dugo pa kupujem bolju opremu.
A rece mi jedan covek sto prodaje dosta dslr opreme koju dovozi iz nemacke da mu nikon bolje ide i da ima kod nas vise korisnika, dok neki canonovi stoje na oglasima duze sto me iznenadilo posto znam da je globalno canon popularniji.

Kupio polovan nikkor 70-200 F4 za 800e, vidim takav canonov se moze naci za 700 pa mi nije jasno.
Kupio polovan d600 full frame za manje para od onog sto bi dao za slican canon.
A usao sam u nikon jos pre preko d3200 zbog dobrog senzora koji ima za male pare.
U cemu je fora zasto se nov Canon 50mm 1.8 moze naci za 130e a nikon 50mm 1.8 za 185e?
« Poslednja izmena: Maj 11, 2017, 09:46:53 pre podne od strane sasamsa »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Generalne razlike dslr sistema nikon/canon kod nas?
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2017, 01:32:45 posle podne »
Zato što se ribe više lože na tipove sa Nikonon, a to se plaća   :3some: Kada bi se ista ova Nikon oprema prodavala i pod drugim brendom, npr. ByVision i koštala 2x manje, koliko bi je ljudi kupovalo? :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Generalne razlike dslr sistema nikon/canon kod nas?
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2017, 11:34:39 posle podne »
Ova nas bre zeza.