Autor Tema: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera  (Pročitano 50703 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2697
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #120 poslato: Septembar 04, 2013, 11:45:21 posle podne »
zavrsnice nema...
Mislim trud je nesporan i ja se zahvaljujem,  ali  ako se na kraju kad dodjemo do slike, to sve i ne vidi ,u smislu evo ovo je ono o cemu sam pricao i to izdvaja ovu fotofrafiju od mase drugih i ja je eto prepoznajem po tome, onda je pitanje dal to i postoji...

« Poslednja izmena: Septembar 04, 2013, 11:52:47 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #121 poslato: Septembar 05, 2013, 02:08:02 pre podne »
Ako ćemo tako onda da uzmemo D70 i 5DmkIII i da ih ja obradim pa ti ako ne znaš koja je od kog aparata znači da nema svrhe kupovati mkIII. To ti je tvoja logika. Dobra logika ;)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #122 poslato: Septembar 05, 2013, 08:52:24 pre podne »
Primiše indijanci iz DxO neka tamo nagradice za 2013. godinu.  ;)

http://trc.emv2.com/HM?a=ENX7CrM0GBMt8SA9MKKPR4vnGHxKC40FI_cStGb5lw8W0bBhOG5mpqVsje_HxHAdaVKW

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #123 poslato: Septembar 05, 2013, 10:04:07 pre podne »
Jesi ti citao Carevo novo odelo? :)

....
И стари, честити министар уђе у одају где су оне две варалице ткале на празним разбојима.

„ Боже драги!“, помисли стари министар и разгорачи очи. „Па ја ништа не видим!“ Али ништа не рече гласно.

Преваранти га замолише да приђе ближе, па  га упиташе да ли му се свиђа шара и да ли су лепе боје. Они су показивали на празан разбој, а јадни стари министар, ма колико буљио очи, ништа није могао да види, јер ничега није ни било.

 „Господе боже!”, помисли министар. „Да ја нисам глуп? Никада то нисам помислио. Али то нико не сме сазнати! Зар ја нисам дорастао за свој позив? Не, не, не смем им рећи да не видим тканину!“

„ Па ви ништа не кажете!“, рече један од ткача.

О, тканина је савршена, прекрасна! Шаре су изврсне, боје су дивне!“, одговори стари министар гледајући у разбој кроз своје наочаре. „ Да, да, рећи ћу цару да ми се тканина изванредно допада!“
....
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2013, 10:06:48 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #124 poslato: Septembar 05, 2013, 10:09:29 pre podne »
Ovo se odnosi na "canonsku crnju crnu" ili "nebsku plavlju plavu" ili "skin tonove" ili "L kontraste" ili.. ili nešto drugo? Možda? :)

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #125 poslato: Septembar 05, 2013, 10:14:35 pre podne »
U lebac ti!!!
Sad procitah ceo ovaj topic i udarih se 3x rukom po celu, onako da se zacrveni. Odoh da prodam svu opremu iz potpisa i pazarim ta Nikon sokocala iz druge dimenzije, kakav sam ja slepac bio sve ove godine, gde su mi bile oci...
:D

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #126 poslato: Septembar 05, 2013, 05:03:54 posle podne »
Pravi DR napredak je prvi put viđen sa D800 i ubrzo zatim sa D600.

Ne nego već sa D7000 koji je na razini piksela jako sličan sa D800... Probaj malo ne znam otići na more, staviti stativ predvečer duga ekspozicija D7000 sa bilo kojim Canonom i iz jedne ekspozicije dobiti ala HDR efekt. Nažalost nekih to sa Canonom može poći po zlu jer kada izbijaš iz sjena vidi se dosta šuma na baznom ISO-u, kod D7000 ne, kod Pentaxa K-5 isto tako ne, jednostavno specifičnost dizajna ADC-a kod Sony senzora koja se očituje na niskom ISO-u i u sjenama i to je cijela filozofija, kome to ne treba niti nema neku prednost sa DR-a ako uzme aparat sa Sony senzorom.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #127 poslato: Septembar 05, 2013, 06:36:22 posle podne »
^^
Bare, slazem se u potpunosti s tobom, kao i sa Duxx-ovim izjavama po pitanju Canonovih senzora. Imao sam priliku da se bakcem sa slicnim problemima, cak i bez poredjenja s bilo kojim Nikonom, jednostavno vam verujem na recima. Cak mi nikad ne bi palo na pamet da nipodastavam vrednosti jednog takvog "dijamanta" kakav je D800 i njegovih DR vrednosti. To je fakat i tu ne vidim mesta za polemiku.
Ipak, svi ti testovi, bio to DxO, DPreview, CLabs, Cicala...i sta ti ja znam koji drugi, mogu da predstavljaju fotografu samo skretnicu, vodjicu, sta korisnik moze da ocekuje od sistema i koje su mu "granice".
Onaj konacan ishod, rezultat, zadovoljstvo dobro zapazenog i zabelezenog momenta, pretvorenog u osmisljenu kompoziciju i pricu,
a koju mnogi i dalje, za divno cudo, nazivaju fotografija, nije samo zasluga mocnog senzora.
Slozices se...
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2697
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #128 poslato: Septembar 05, 2013, 06:56:59 posle podne »
tako je..dok god ima neko da pridržava caru skute biće svejedno što je on go...
Ja opet sa svoje strane nemam problema sa očima pa i ako obično to zadržim za sebe mogu i da viknem ako treba da, Car je go.
A što se tiče crnje-crne i Duxovog objašnjenja da je problem u dinamici ja evo pozivam na experiment:
Uzmite crn kockast predmet, stavite ga na podnevno sunce, dosvetlite ga sa još 2 blica i slikajte ga sa Nikonom i Canonom.
Rezultat: opet ce crna da bude crnja na Canonu.
Baš kao što je i žuta-žuta pa su opet Nikonove slike nekako žuće...
E sad zašto je to tako? Pa nemam neko naučno objašnjenje već svoju teoriju o OSOBENOSTIMA SISTEMA , ovog ili onog.Jednostavno, za njih se opredelio proizvodjač.
Ne razumem zašto je to tako teško prihvatiti.
Uzalud po meni neke Canondzije čekaju da im DxO izmeri u skorije vreme na nekom novom aparatu veći DR od Nikona recimo, jer ako pogledate svi današnji canoni imaju po  njihovoj numeraciji DR od 11,3 (100d)- 11,8 (1Dx)...jaka razlika nema šta...a senzor je FF kod drugog aparata....hm.
Uzalud čekaju i Nikondžije drugačiji kolorit..( a i L bogme, hehe) , ni to se neće desiti.
Nije to da je to neizvodljivo, samo kažem da se neće desiti. Zamislite da preko noći Nikonova crna-crna postane crnja od canonove, a žuta Canonova žuća od Nikonove, verovatno bi se ujutro svi fotografi krstilli.Zato se to neće nikad desiti. A usput će sve to raditi ko sat,naravno...
Mada ja sam preduzetnik pa mi salno vrti crv, pa i oko ovoga. Ja garantujem da Canon sad treba treba samo da napravi  aparat koji po DxO numerologiji ima DR  bar 14, i da to postane najprodavaniji fotoaparat svih vremena.
Sad svi to sad čekaju,glad je ogromna ... A možda i jest to poenta, gladnima se lakše manipuliše...
Medjutim sad-za-sad, sasvim dobro pali i prepakivanje jedanog istog aparata u novo telo sa većim brojem , pa nema potrebe tu ništa menjati.
Na taj način mu se udahne neka nova snaga i on postaje mnogo bolji aparat od onog prošlog....a usput mu ugrade i nešto jako neophodno npr.malu ringlu, pa na njemu možete skuvati i kafu,recimo...hm.
U ostalom, i Karlos Santana svira jedan isti solo već 30godina , pa to  niko nije primetio...
Ali eto... ako neko ipak primeti, eto rešenja.....
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #129 poslato: Septembar 05, 2013, 08:00:57 posle podne »
Bole druže u pravu si skroz. Dotakao si suštinu onoga što ti testovi jesu. Samo smernica, informacija, podatak, koji nekome može da bude od koristi, a nekome ne. Ko ne zna da fotka DO mu neće pomoći.

Argon
Pošto vidim da insistiraš na nekim stvarima evo ja pozivam tebe da otpočneš sa testom DO, crnje crne i kolorita, a ja ću te ispratiti. Idemo. Onako prijateljski rečeno, mišljenja sam da baš nešto i nemaš najbolju predstavu o čemu pričaš ali hajde da vidimo...

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2697
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #130 poslato: Septembar 06, 2013, 01:38:17 posle podne »
Onako prijateljski rečeno, mišljenja sam da baš nešto i nemaš najbolju predstavu o čemu pričaš ali hajde da vidimo...

Tačno tako.
 Vidiš, I ne trudim se previse da znam niti da razumem nešto što je tu ,ali se ne vidi, niti što postoji ali se većina ne slaže da je tako.
Ako to nije primećeno ja sam se u svom pisanju trudio da ispunim preporuke pokretača teme Zorana Rodića, da ona bude ozbiljno-šaljivog karaktera .
Ja sam tu dodao malo ironije,šale,dotako se potrošačkog mentaliteta i sl.
Taj šaljivi deo je počeo da preovladava kada sam shvatio da ne vide svi ljudi na isti način iste stvari...to je tako...
Ja s toga mogu još malo nastaviti u tom polu-ozbiljnom-šaljivom tonu (dok ne zakatančimo temu), svestan svih rizika koji iz toga proizilaze:
Elem,
Oberučke prihvatajući tvoj predlog zahvaljujem se na datoj prednosti, mada ne znam čime sam to zaslužio s obzirom da sam samo ljubitelj-hobista
koji se više diči  moći zapažanja, nego golemim fotografskim umećem.
Medjutim evo ja to prhvatam... ali ne i bez uslova:
pod 1.
To mora biti test totalno drugačiji od onih koje su ljudi do sada navikli na netu da gledaju i koji nisu ubedili nikog. Već on znanjem i pre svega domišljatošću mora da prevazidje sve već vidjeno ,kako bi se napokon rasvetlile sve mračne tajne DxO labaratorije... I stim u vezi,
pod 2.
Ti pošto si profesionalac ,molim te preuzmi na sebe nabavku 1DX aparata, pošto to meni nije u mogućnosti.
Ja ću sa svoje strane učiniti sve da nadjem jedan D5000...opet kažem sve, jer ne znam da li ću uspeti.
Zatim, pošto se verovatno nadjemo na nekoj ledini, ti uzmi dinamički inferioran aparat 1DX i pucaj s njim,
a ja ću da bi mi se šanse povećale , uzeti dinamički snažniju mašinu  d5000.
....Eto,pošto sam od tebe dobio prednost ja bi je na ovaj način i iskoristio....
Pretpostavljam da to može biti problem al znanje je na tvojoj strani, pa ti izvuci iz te mašine šta se može...
Fotografije ćemo posle uporediti na compu, nakon toga ja plaćam ručak a rezultate ću objaviti na ovom forumu da služe u cilju edukacije...onih koje to bude zanimalo,jeli..

 ;) ;) ;)

 
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2013, 02:39:23 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #131 poslato: Septembar 06, 2013, 01:58:18 posle podne »
AAAAaaaa pa ne moze to tako.

Nije valjano poredjenje. Za to vam treba i objektiv... a to ce vec ozbiljno narusiti integritet testa.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #132 poslato: Septembar 06, 2013, 02:44:00 posle podne »
:) :) ovde je došlo do malog nesporazuma :)
Vidi Argon aj opet da probam da razjasnim nejasnoće...

Prvo si pominjao da Canonska crna crnja od Nikonske. Jel tako? Jeste.
OndaK sam ti ja objasnio da je to posledica jelte čega? Jel tako? Jeste.
OndaK si spomenuo da stvari koje se ne vide praktično i nepostoje. Jel tako? Jeste.
A na početku si spomenuo da vidiš razliku između crne i crnje-crne. Znači da si tu razliku video. Jel tako? Jeste.

Tako da se dalje može izvesti zaključak da si prilično kontradiktoran :)

I na kraju želiš nešto da nam objasniš ali da ti ja obezbedim 1Dx :) Ja ne rekoh da ću da obezbeđujem bilo šta niti imam vremena za tako nešto. Ja rekoh da ću taj nadasve zanimljiv test ispratiti sa pažnjom i reći šta mislim o tome. Dakle ako imaš nameru da nam objasniš tvoju viziju zašto je crnja-crnja samo napred, mi slušamo :) A ako imaš nameru da nam ovde prepričavaš canonske urbane legende to ne moraš jer smo ih već čuli. ;)
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2013, 02:49:03 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2697
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #133 poslato: Septembar 06, 2013, 04:20:00 posle podne »
Sad ja vidim Duxx šta si ti smislio.  :o
Ti si zapravo sve materijalne troškove i poteskoće testa, mislio da prebaciš na mene.A da ti  to posle ko gospodin komentarišeš iz fotelje ?!?
Ne sumnjam ja da si ti zauzet uopšte, uostalom.... onakve fotografije ne može nafotkati svako, a traži se tu i mnogo truda.

S druge strane ni ja ne živim od dokonisanja i ovih dana ovo mi je jedina razonoda, pa sam zato predložio da ˝ravnopravno podelimo zaduženja¨.
Al dobro...
Sto se crnje-crne tiče , nema tu kontradiktornosti ja jesam to primetio, slažem se, ali i dao odgovor ^-^ da je to iz istih razloga iz kojih je Nikonova žuta-žuća a  takodje pomalo tu je i drugačiji cijan , a Canon opet ima onu  crvenu...Nazvao sam to Osobenostima Sistema... nema veze, to je moje skromno mišljenje, ja uvažavam i drugačije...

A za svaki slučaj... ako do testa ipak dodje, ja kao referentni objektiv predlažem razradjenu Sigmu. 5-10 god.staru minimum ?!?
(Hvala pokretaču teme na primedbi).
To ti je  Duxx zbog one žute-žuće...
Aj živeli !
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2013, 04:23:18 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #134 poslato: Septembar 06, 2013, 07:11:02 posle podne »
Sve smo to apsolvirali još u D600 testu gde gosn. Storm kaza:

"Međutim, ako ćemo ga po nečemu zapamtiti, to je ukupni dinamički raspon, koji nam je omogućio da prilikom testiranja u nekim standardnim uslovima, izvučemo snimak na ISO 100 podeksponiran za čak 8 (i slovima: OSAM!) blendi, bez vidljivih kolornih devijacija! Impresivno!"

Trenutna nadmoć Nikona na tom polju je očigledna, i videćemo da li Canon ima adekvatan odgovor na to.
Nadam se da rade nešto osim što izbacuju šestu inkarnaciju istog senzora.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #135 poslato: Septembar 06, 2013, 07:35:55 posle podne »
Sad samo treba da neko objasni drugu Argonu kakve to veze ima sa crnjom crnom :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #136 poslato: Septembar 06, 2013, 09:57:18 posle podne »
Nesto se ne secam da je bilo ko ovde dovodio u sumnju superiornost senzora u D800 ili kvalitet d600. Mi ovde pricamo o cinjenici  da svaki kuhinjski aparat ima veci skor nego bilo koji Canon. Doduse, ja se nekako trudim da tu tehnomasturbaciju odvojim od fotografije i fotografisanja, pa cak i od samih aparata... jer je apsolutno besmisleno. No nebitno... zabavno je u svakom slucaju. :) Iskreno, kad se smorim... odem do audiofila da ispratim temu da li jazz bolje zvuci sa kablovima debljine  od 5mm ili 6mm :) :)

A sto se tice crne, i crnje od crne... vec sam pisao o tome, kako sam impresioniran crnom bojom koju zabada d600. Koga zanima, nega probrsti po Stormovim testovima (6d i d600) ... tacnije, po galeriji gde su ta dva aparata slikana jedan drugim.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #137 poslato: Septembar 06, 2013, 10:05:25 posle podne »
Ma ja uopšte nisam pričao o D800/600 već o D7100 ;)

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #138 poslato: Septembar 06, 2013, 10:51:16 posle podne »
Uf, koja zbrka.
Ja odoh da testiram moj DR na jednom Jelenu 0,5   :tongue3:
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2697
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark - tema ozbiljno saljivog karaktera
« Odgovor #139 poslato: Septembar 07, 2013, 03:19:44 posle podne »
Ma razumem ja vezu citata i crnje crne, svaka cast. Mada me ta klasa fotoaparata zasad ne zanima puno,u crop klasi nisam baš nešto primetio neku bitnu razliku.
Ja samo skrećem pažnju da kada predju neku granicu stvari postaju dovoljno dobre.
Npr, koliko je bitno kad sedneš za TV da li on ima odaziv 3 ili 2,5sec. Ili pak da li ima contrast 1:2.000.000. ili 1:2.500.000.
Pa naravno da je bolje da ima 2.500.000...pretpostavljam, mada ne znam kakva je sreća u tome. Ali šta te briga za to , sedneš i gledaš film. S obzirom da ti je dovoljan contrast već od 1:100.000 ,pre u tom slučaju možemo govoriti o tehnološkom dostignuću nego o nekom preko-neophodnom benefitu.
Čast 2-3% ljudi kojima iz nekog razloga baš ta osobina treba.
Fotoaparat kao i TV nije sprava koja beskonačno krupnim koracima može realno da napreduje,većina od toga je privid (novo kućište,novi broj,već pomenuta˝mala ringla˝i sl.
(... na 1dx bi stala i velika, ;D ;D).
Ali je sve to isto kao i TV odavno postalo dovoljno dobro da za uživanje nema baš nikakvih prepreka.
     Meni lično ta crnja-crna baš onako legne u većini slučajeva a ako naidje da mi baš smeta - ja je smanjim za 'edno 5%. Senke prosvetlim u PS takodje za 5-7%. I to je to.
Više niko ne može da provali koja je fotka sa kojeg aparata ili ako može, može onaj ko pilji u to po ceo dan.Oni za koje se ta fotografija slika ne mogu sigurno.

    (U realnoj situaciji, kada će se desiti da podexponiras foto. za 8 blendi, aman-za-man...Profi neće sigurno-jer on ume, a amater ako i ne ume, prebaciće se na automatiku ,jel toliko je svako pismen )

...ja sam mislio da se odjavim, ali eto ... ;)
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2013, 04:01:05 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8